Vai ‘’Pay-To-Win’’ spēles pārņem videospēļu tirgu?

Pay-To-Win, jeb maksā lai uzvarētu tipa spēles ir bēdīgi slavens termins datorspēļu pasaulē. Spēlētāji ir gatavi tērēt naudu, lai piekļūtu spēles saturam, kuru, lai citādi iegūtu nākas pavadīt visai daudz laiku spēlējot. Šāda iespēja ļauj spēlētājam gūt priekšrocības starp citiem spēlētājiem, it sevisķi tiešsaistes datorspēlēs. Pay-To-Win, rada problēmas spēles līdzsvarā, un, iespējams, bojā pieredzi spēlētājam, kuri netērē naudu spēlēm.

Ja nu spēlētājs ir patiešām gatavs veltīt savu laiku spēlei, bet nevar atļauties iegādāties labāko ieroci, vai ātrāko zirgu? Pay-To-Win kaitina cilvēkus, bet diemžēl izskatās. ka šāds spēļu formāts ir uz palikšanu. Tas ir ļoti labs veids kā spēļu izgatavotājiem nopelnīt vairāk naudas, sniedzot klientiem iespēju spēlēs ātrāk nokļūt augstākās ierindās.

Kas ir Pay-To-Win?

Šāds spēles formāts ir ar mums jau apmēram 10 gadus. Visiem zināms, ka mobilās videospēles pirmās sāka piedāvāt spēlētājam mikro darījumus. Piemēram, tādās spēles kā Raid: Shadow legends, Clash of Clans, Fallout Shelter ir iebūvētas spēlētāja aizkavēšanas sistēmas (reklāmas), kuras veicina spēlētāju iztērēt nedaudz naudiņas, lai varētu iesākt nākamo misiju.

Piezīme: Mobilo spēļu ražotāju ieņēmumi aizņem 61% no visa spēļu tirgus.

Taču Pay-To-Win, sāk parādīties ne tikai mobilajās platformās. Tas ir visur. Spēlētājs var iegādāties FIFA spēlētāju kartiņas, bez kurām nav iespējams izveidot sapņu komandu un pēc tam šīs kartiņas “izmest”, jo tiek pasludināta nākamā FIFA videospēle. Pay-To-Win visvairāk skar MMORPG spēļu cienītājus, kur jāpavada daudz laiks, lai attīstītu savu personāžu. “…un ja kāds visu to pašu var nopirkt par naudu, tad kāda jēga ir spēlēt?” jautā Twitch strīmeris Asmongold.

Cik naudas iespējams iztērēt?

Aplūkosim Blizzard spēli Diablo:Immortal. Šī spēle saņēma daudz negatīvu atsauksmju tieši par spēles mikro darījumu sadaļu. Ir aprēķināts, ka, lai iegūtu perfektu personāžu, vajag iztērēt apmērām 80 tūkstošus eiro, jeb 10 gadus spēles laika. Pat pēc 3500 eiro iztērēšanas kāds Twitch.tv strīmeris nav varējis dabūt 5 zvaigžņu amuletu.

Kāpēc cilvēki samierinās ar Pay-To-Win?

Spēlētāju starpā ir daudz diskusiju par Pay-To-Win. Strīmeris Asmongold uzskata, ka tas ir paaudžu jautājums: “Jaunākie bērni, kuri spēlē videospēles, ir uzauguši Pay-To-Win ērā, un viņi vienkārši nezina, kā tas ir nepirkt visādus bonusus.’’ YouTube satura veidotājs Josh Strife Hayes domā, ka Pay-To-Win paliek populārs, jo vecākiem cilvēkiem, kuriem ir daudz atbildības, laiks ir svarīgāks par naudu. “Tu mēģini noteikt vērtību, spēlē veltītājam laikam. Vai manas 10 pavadītās stundas, iegūstot jaunu ieroci, ir tik pat vērtas, cik 10 stundas pavadītas īstā darbā?’’ 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt