Jaunumi

Vairāk kā puse pasaules iedzīvotāju izmanto mobilo internetu

GSMA (asociācijas, kas pārstāv mobilo tīklu operatoru intereses visā pasaulē) publicētie dati liecina, ka vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju tagad izmanto mobilo internetu, kas ir pieaugums no trešdaļas 2014. gadā.

Ar bezvadu interneta pārklājuma paplašināšanu visā pasaulē ir panākts, ka tikai 6% cilvēku nevar piekļūt nevienam mobilajam tīklam, salīdzinot ar 24% pirms sešiem gadiem. No 3,8 miljardiem cilvēku, kas neizmanto mobilo platjoslas tīklu, tikai 450 miljoni dzīvo teritorijās bez viena mobilā tīkla. GSMA min, ka, lai novērstu plaisu starp cilvēkiem, kas izmanto digitālās pasaules priekšrocības un tiem, kas par tām pat nenojauš, būtu nepieciešams sasniegt tos 3,4 miljardus iedzīvotājus, kuriem ir pieejams mobilais interneta pārklājums, bet kuri to neizmanto.

Galvenie šķēršļi mobilā interneta izmantošanai ir izpratne, digitālās prasmes un pieejamība. Ziņojumā teikts, ka Covid-19 radītā situācija ir palielinājusi izmaksas gan par viedtālruņiem, gan operatoru piedāvātajiem tarifu plāniem visā pasaulē.

Valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem dzīvo 93% no tiem pasaules iedzīvotājiem, kas neizmanto mobilo internetu, un šajās valstīs dzīvo vairāk nekā 98% no iedzīvotājiem, kuriem nav mobilā interneta pārklājuma.

“Lai gan mobilo internetu pašlaik izmanto vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk, daži fundamentālie šķēršļi kavē cilvēkus izmantot mobilo internetu. Lai novērstu šos trūkumus, mums visiem – valdībām un nozarei – ir jādara vairāk”, sacīja GSMA pārstāvis Džons Giusti. “Mums jānovērš galvenie šķēršļi mobilā interneta pakalpojumu izmantošanai, jo īpaši rakstīšanas un digitālās prasmes, kā arī mobilā interneta pieejamība. Tikai ar mērķtiecīgu un kopīgu rīcību mēs varam pārvarēt digitālo plaisu.”

Avots: GSMA

Atbildēt

Līdzīgi raksti