Ierīces

Varjo laiž klajā jaunas virtuālās realitātes brilles – VR-3 un XR-3

Varjo ir izziņojis jauno VR komplektus, kuri paredzēti tādiem profesionālajiem tirgiem kā augstas klases simulācijas, datorizēti dizaini u.c. Varjo, kvēlākais mērķis bija izveidot cilvēka-acu izšķirtspējas līmeņa virtuālās realitātes tehnoloģiju, kas laika gaitā deva zīmolam ievērojamu slavu. Nesen uzņēmums laida klajā 2 jaunus komplekti – Varjo VR-3 un Varjo XR-3 – divi seti profesionāļiem.

Tāpat kā Varjo VR-1, arī šiem modeļiem ir divas displeja zonas – īpaši asā zona, kurā redze ir fokusēta un pārējā ekrāna daļa, kas nav tik izteikti asa. Ieskatam, 2880 × 2720 galvenais panelis jau tiek uzskatīts par ļoti cienīgu un augstas kvalitātes paneli VR vajadzībām. Tomēr Varjo ir izstrādājuši arī nelielu 1920 × 1920 apakš displeju katrai acij, lai nodrošinātu, ka attēls acs fokusa apgabalā ir patiešān izteikti ass. Turklāt pašu briļļu displejiem ir lieliska krāsu precizitāte, pateicoties 99% sRGB krāsu gammas pārklājumam. Lai panāktu izcilu kontrastu un spilgtumu, Varjo izmanto tehnoloģiju, kuru varētu salīdzināt ar mikro diožu LED tehnoloģiju televizoros.


Oranžais taisnstūris parāda īpaši augstas izšķirtspējas apgabalu. Rozā taisnstūrī uzrāda šo laukumu iepriekšējai paaudzei.

Šīs tehnoloģijas mērķis ir nodrošināt attēla kvalitāti, kas pārsniedz visu, ko var piedāvāt tradicionālais VR, pat citi “pro” briļļu komplekti . Piemēram, Varjo ļauj salasīt smalku tekstu virtuālajā vidē, kas ir ļoti nozīmīgs faktors, ja tiek runāts par virtuālās realitātes simulēto apmācību procesiem ar reālām projekcijām dažādās sfērās.

Otrkārt, Varjo produkta acu izsekošanas tehnoloģija ir pietiekami laba, lai lietotāji spētu ērti un dabiski rīkoties, pārvietojot digitālo attēlu ar acu kustībām, nevis grozot apkārt visu galvu, kā tas ir bijs jādara līdz šim VR videospēļu formātā. Šāda nedabiska rīcība nedarbojas profesionālās apmācības gadījumos.

Varjo pārstāvji papildus diskutēja par to, cik ērts ir viņu izstrādātais briļļu komplekts, ņemot vērā tā aktīvās dzesēšanas sistēmu un 40% mazāku svaru nekā Varjo VR-1 . Viens no uzņēmuma mērķiem ir radīt iespēju potenciālajiem lietotājiem ērti valkāt VR setu vismaz divu stundu garumā. Papildus tam, uzvelkot brilles, lēcas automātiski pielāgosies katra lietotāja individuālajam starp acu attālumam.

Un galu galā, kādas tad varētu būt šo VR komplektu cenas? Tās maksā 3195$  (VR-3) un 5495$ (XR-3). Piegāde tiek veikta 8-12 nedēļu laikā pēc pasūtīšanas.

Avots: Ubergizmo

Atbildēt

Līdzīgi raksti