[Pamācība] Windows 7 atbalsta beigas un kā uzlikt Win 10 uz pavecāka datora!

Windows 7 beidz savu atbalstu. Ko darīt? Vai haļavnā Windows 10 atjaunināšana beigusies? Nu jā un nē. It kā vēl var paspēt ielekt pēdējā vilcienā, par ko arī šajā video.

Par ko vēl šajā video? Par to, kā sakonfigurēt nule uzinstalēto Windows 10 tā, lai tas darbotos ātrāk uz vecāka datora, kurš varbūt nav uzreiz jāmaina, lai normāli strādātu. Video garākais posms principā ir par to, kurus iestatījumus var droši noņem lai izspiestu maksimālo. Kaut par kripatiņu atbrīvojot vietu uz cietā diska un noņemt nost nevajadzīgus servisus. Lietotājs Barons pareizi minēja Telemetriju, kā vienu no tādiem servisiem.

Es ļoti ceru, ka šis video kādam palīdzēs un nomierinās kāda satraukto jauno sirdi par to, kas nu būs pēc 14.01…

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

9 Responses

 1. Nekas nav jāmaina. Jāturpina lietot Windows 7 kā līdz šim. Es lietošu Win7 uz šī aparāta tik ilgi cik ilgi mani apmierinās aparatūras jauda. Tāpat kā uz vecāka Pentium4 joprojām ideāli darbojas WinXP.

  Performances ziņā Win7 no Win10 nav dižas atšķirības. Vienīgais kas Win10 ir jānoņem ir telemetrija un visa online servisu integrācija, bet tas pilnībā nav izdarāms un vienīgā iespēja ir nekad nepievienot Win10 datoru internetam.

  1. Klau vecīt, nu ja tā godīgi. Tieši kas tas ir par argumentu? Tu pats esi pārgājis savulaik no Win98 uz Win XP un tad 7. Ja vajag datoru bez interneta, tad jau tik pat labi nevajag Office. Drukā uz rakstāmmašīnas. Modernākas, bet rakstāmmašīnas.

   Tu taču neieteiksi vecā Opel Ascona liet 92. benzīnu, jo tolaik taču bija ok, un tagad jau palielam arī vilktu ar 98. bet nu nav jēgas, jo var liet pat 76., ja tikai nebrauc ar to mašīnu un īpaši nedarbina… Vai lietot Nokia 3110, bet bez interneta, jo savādāk sūtīs tavus lietošanas datus kaut kur un kranti būs..

   Win 10 būšot pēdējais Windows un turpmāk Microsoft izlaidīs tikai apdeitus. Līdz ar to agri vai vēlu būs jāpāriet uz Windows 10.

   1. No Windows 98 uz Windows 2000 pārgāju 2004. gadā.
    Windows Millenium Edition neesmu lietojis.
    No Windows 2000 uz Windows XP pārgāju 2006. gadā.
    No Windows XP uz Windows 7 pārgāju 2009. gadā pāris mēnešus pirms Windows 7 tika oficiāli izlaists.
    Windows 8 griežas uz viena specifiska laptopa, kurš ar Windows 7 vai Windows 10 korekti nestrādā.
    No Windows 7 uz Windows 8.1 vai arī Debian pāriešu tad, kad fiziski nobeigsies esošie dzelži vai arī kļūs pārāk lēni ikdienas darbībai vai geimošanai.

    Salīdzinājums ar Opel Ascona ir ļoti labs. Es uzskatu ka agrāk automašīnas taisīja kvalitatīvāk un braukt ar viņām bija patīkamāk. Opel Ascona jau no sākta gala ir bijis lēts braucamrīks, līdzīgi kā Vindows 7 Basic Edition. Bet ar 80-to gadu sākuma Opel Rekord es ļoti labprāt braukātu ikdienā. Un BMW M5 uz E28 kuzovu no 1980-tajiem gadiem ir īsts sacīkšu mašīnas un tanka hibrīds, ko nevar teikt par pāris gadu vecu M5, kurš man vairāk atgādina dāmām domātu smartfonu, nevis automobili. Es pat izvēlētos ikdienā braukāt ar GAZ-24 labā stāvoklī, nevis lielāko daļu no mūsdienās ražoto mašīnu.

    Nokia 3110 esmu lietojis, diezgan draņīgs aparāts savā laikā bija. Zvanīšanai 2110i bija labāks un 6110 bija ideāls aparāts. Lieta tāda ka mūšdienu “telefoniem” zvanīšanas funkcijai ir stipri otršķirīga nozīme, tas būtībā ir PDA nevis telefons. Līdz ar to vecās zvaņilkas vairs nav īsti derīgas ikdienā.

 2. Un tomēr Tu kaut kād veici apzinātu lēmumu pāriet uz kaut ko jaunāku. Ja var ticēt lasītajam, tad Win 10 ir pēdējais pilnais Windows un tas turpmāk izmantos tikai updeitus. Un daudzi tomēr gribēs lietot internātu kaut vai tikai tāpēc, ka nedzīvo mežā un tas ir pieejams un bērniem vajag vai pašiem nepieciešams kaut vai rēķinu apmaksai un kratīties uz pastu tos maksāt ir izcili neefektīvs risinājums.

  Es nesaku, ka Win 10 ir labākais, kas ir bijis. Nebūt nē, bet tas ir drošāks risinājums par Win 7 + Avast/AVG/visi citi bezmaksas antivīrusi. Un tam ir grūti oponēt. Un ja pats neesi meistars un nemāki uzturēt savu Win 7 tādā stāvoklī, lai tas būtu neievainojams, tad forši. Tomēr atceries, ka lielākā tautas daļa negrib ar to krāmēties. Tai ajag lai strādā, ir cik nu iespējams droši un var nedomāt par operētājsistēmu.

  Es vispār brīnos kāpēc Tu drīzāk neieteici Linux vai Ubuntu Windows vietā, ja jau tik anti-Win 10 esi 😀 .. Bet nu tas tā…

  1. Iesaku nelasīt ko mārketinga džeki stāsta. Viņi var mierīgi bāzt pimpi mutē un teikt ka tas ir tikai cīsiņš.

   Internetu lietot var ar pilnīgi jebkuru OS kura atbalsta TCP/IP v4 un tur nu nekādi Win10 nav nepieciešams. WinXP un jebkurš no Linux ķīmiķojumiem būs gana labs lai atvērtu web lapas.

   Win10 nav drošāks un nekad nebūs drošāks par Win7 dēļ telemetrijas. Tas ir iebūvēts keylogger un atmiņas dampu sūtītājs uz remote serveriem. Jā, Enterprise versijai to visu var daļēji atslēgt, bet tas ir viss. Daļēji inficēta sistēma no instalācijas brīža, lūk kas ir Win10 labākajā gadījumā. Pirms kāda laika vienam džekam nozaka kādus 70 000 USD bitkoinos dēļ tā ka bitcoin aplikācija sūtīja seedu uz Googles serveriem. Nu tagad iedomājies kas notiktu ja tevis rakstīto Bitcoin initial seed nosūta uz Microsoft serveriem lai uzlabotu valodas atpazīšanu, bet tur kāds induss sisadmins ņem un tos datus izmanto pēc saviem ieskatiem.

   Ja tauta negrib krāmēties pati, tad jāmaksā ir datormeistaram lai tas visu sataisa kā vajag. Santehniķim var samaksāt 40eur par 40min darbu, bet datormeistaram par 4h darbu pat 20eur žņaudzās. Un jāmāk lietot datoru, nelaist visādus hello.jpg.exe un tamlīdzīgu drazu.

   Ubuntu ir Linux, bet izcili draņķīgs manuprāt.

 3. Nu Tu saproti, ko es biju domājis ar Ubuntu un Linux, bet ok, jebkuru no Linux paveidiem. Redzi, Tu sākumā teici, ka vispār vajag parubīt netu un viss būs čiki. Tagad jau biš citu raksti. Jā, internetu var arī uz Win 95 laist, ne par to ir stāsts. Vnk, cik ilgi vēl varēs lietot Win 7 un kurā brīdī vajadzēs šķirties no barga piķa, lai pārietu uz Win 10, jo Mikromīksts izdomās, ka pietiek?

  Ja Tev ir no kā raustīties un turi “nedroši” savas lietas, pa lielam, pats vainīgs. Tas ir tāpat, kā ja nosper kredītkartes datus. Es uzskatu, ka nevis softs ir vainīgs pie tā, ka kaut ko nozog, bet lietotājs, kurš ir nepietiekami uzmanīgi un rūpīgi izturējies lai savas lietas turētu drošībā. Un jā, ja esi nezinošs un atver visādus šaubīgus epastus un to pielikumus, tad vajadzētu ne tikai 70k nospert, bet pat sunim pēdējo pārtiku, jo tikai katrs no mums individuāli ir atbildīgs par savu datu drošību. Un ja vajadzēs, nospers arī no Armijas serveriem, ko vajag. Un tur nekas nepasargās, ja nebūs pienācīga drošība uzlikta. Bet redzi, Tu varbūt esi satraukts par savu datu drošību un nedod dies’ kaut ko nospers un tāpēc jāslēpjās bunkurā un jālieto Win 7. Citiem tā nav un priekš tiem cilvēkiem arī ir šis video, šis apskats un pamācība. Tiem, kuri neliek aiz 7 atslēgām savu Hentai un negrib lai nosper viņu 3 bitcoinus, jo lieto tikai youtubei un candy crush spēlēšanai Facebookā. Un tam arī kaut kādā brīdī Win 7 būs par īsu, jo, piemēram, nevarēs uzlikt jaunāko Flash virsū, jo vnk vairs nevarēs. Eventuāli..

  1. Tu esi …… mileniālis vai zoomers. Ar tevi nav vērts tālāk diskutēt. Tu uzskati ka tas ir ok ka windows sūta bez tavas atļaujas datus par tavu sistēmu uz attālinātu serveri.

   Win7 varēs lietot vēl vismaz 5 vai 6 gadus bez problēmām. Mazais mīkstais neko tur nespēs izdarīt. Flash pats par sevi drīz nekur nebūs īsti nepieciešams. Happy Wheels varēs spēlēt ar esošajām versijām.

   Netu teicu ka vajag parubīt Win10 lai nesūta telemetrijas datus mazajam mīkstajam.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt