Reklāmraksts

Vissezonas vai vasaras riepas – ko izvēlēties?

Tuvojoties gada siltajai sezonai, autovadītājiem jāsāk domāt par sezonai un automašīnai atbilstošu riepu izvēli. Līdz ar to aktuāls var būt jautājums – dot priekšroku vasaras vai vissezonas riepām?

Vasaras riepas 

Būtiskākais, kas atšķir vasaras riepas no vissezonas riepām, ir gumijas sastāvs. Vasaras sezonai paredzētās riepas ir cietākas, kas nozīmē labāku sniegumu tieši siltajos laikapstākļos. Vasaras riepas ir arī klusākas. 

Jāņem gan vērā, ka šāda tipa riepas vislabāk savu veiktspēju parādīs tad, kad vidējā gaisa temperatūra būs sasniegusi +7 grādu atzīmi. Ja gaisa temperatūra nokrītas, vasaras riepas zaudē savas labās īpašības. Pamatā šīs auto riepas paredzētas laika posmam no 1. marta līdz 1. decembrim, taču drošāk ir ņemt vērā laikapstākļus, nevis datumu kalendārā. 

Būtiskākās vasaras riepu priekšrocības: 

  • Labāka saķere ar ceļa virsmu, padarot braukšanu drošāku un patīkamāku;
  • Vasaras riepu protektors veidots tā, lai nodrošinātu labu vadāmību ne tikai taisnos ceļa posmos, bet arī līkumos un bremzēšanas laikā.

Vasaras riepas ir piemērota izvēle, ja ar automašīnu braucat daudz un garus ceļa posmus. 

Vissezonas riepas 

Vissezonas riepas tiek uzskatītas par universālu risinājumu, kas apvieno gan vasaras, gan ziemas riepu īpašības. Tas nozīmē, ka ar šīm riepām atļauts braukt visu gadu. Sākotnēji tas var šķist ērts un izdevīgs risinājums, tomēr jāņem vērā, ka šīm riepām ir savi trūkumi. 

Lai arī vissezonas riepas vairāk piemērotas vasaras nekā ziemas sezonai, tomēr ir jārēķinās ar to, ka vasaras sezonā tās dilst ātrāk kā vasaras riepas. Tāpat arī ceļa līkumos un bremzējot tās nav tik stabilas. Vissezonas riepas ir laba izvēle tad, ja ar auto tiek braukts reti un nelielos attālumos. 

Meklējat labas riepas Rīgā? Riepu serviss ‘’Riepu garāža’’ piedāvā plašu riepu izvēli visām vajadzībām. Izvēlei arī lietie diski. Zinošie servisa speciālisti sniegs konsultācijas labāko riepu izvēlē, ir pieejami arī tādi pakalpojumi kā riepu montāža un riepu balansēšana. Vairāk informācijas atradīsiet www.riepugaraza.lv

Līdzīgi raksti