Jaunumi

Vivo paziņo par ievērojami pārveidotu uz Android balstītu operētājsistēmu – OriginOS

Viens no lielākajiem Ķīnas viedtālruņu ražotājiem Vivo šonedēļ ikgadējā izstrādātāju konferencē Ķīnā, paziņoja par savu jauno uz Android balstīto operētājsistēmu. Jaunā operētājsistēma OriginOS ir FuntouchOS pēctecis. Tā ir ieguvusi pilnīgu dizaina pārbūvi, kas piešķir prioritāti logrīkiem, sakārtojot tos režģim līdzīgā izkārtojumā.

Vivo ziņojumā minēts, ka jaunā operētājsistēma koncentrējas uz viedtālruņu patērētāju prasībām: dizainu, vienmērīgumu un ērtību. Ziņojumā tiek piemetināts, ka OriginOS izmanto jau visiem pazīstamas funkcijas, bet piedāvā tām jaunu dizainu, lai radītu izcilu viedtālruņa pieredzi.

No visām Android operētājsistēmas versijām Vivo FuntouchOS ir bijusi vislīdzīgākā iOS operētājsistēmai, piedāvājot līdzīgu paziņojumu dizainu, krāsu paletes un pārredzamu izkārtojumu. OriginOS uz kvadrātiem balstītā pieeja logrīkiem vairs nav miljons jūdžu attālumā no tā, ko Apple šogad ieviesa ar iOS 14, lai gan tas nebijas pats unikālākais dizains. Savukārt Vivo apgalvo, ka to iedvesmoja kāda bīdāmā kauliņu spēle Klotski.

Vivo arī apgalvo, ka OriginOS patērēs daudz mazāk resursu kā FuntouchOS. Kad jaunā operētājsistēma tiks ievista? Tas vēl nav skaidrs. Tomēr, uzņēmums ir laidis klajā bildes, kur operētājsistēma darbojas uz tā Vivo X50 viedtālruņa.

Avots: The Verge

Attēlu avots: Vivo.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti