Programmatūra

Windows 11 drīz varētu ļaut skatīt, kuras programmas jūs spiego

Operētājsistēmā Windows 11 ir pieejams kārtīgs jauns konfidencialitātes rīks, kas tagad tiek testēts, un paredzēts, ka ļaus redzēt, kurām lietojumprogrammām pēdējā laikā ir pieejama piekļuve dažādām sensitīvām lietotnēm, informācijai vai piemēram, tīmekļa kamerai.

Jauno konfidencialitātes rīku Twitter platformā demonstrēja Microsoft uzņēmuma un operētājsistēmas drošības vadītājs. Rīks ir pieejams jaunā Windows 11 priekšskatījuma veidolā.

Jaunā funkcija atrodas sadaļā Iestatījumi (sadaļā Konfidencialitāte un drošība > Lietojumprogrammu atļaujas (Privacy & security > App permissions)). Tur var apskatīt pēdējo darbību sarakstu, piemēram, to, kuras programmas ir piekļuvušas mikrofonam pagājušajā nedēļā, vai, iespējams, tīmekļa kamerai.

Tā arī saglabā informāciju par lietojumprogrammām, kas ir piekļuvušas lietotāja kontaktpersonām, vai informāciju, kas attiecas uz atrašanās vietu, tālruņa zvaniem un citām iespējām. Katrā gadījumā lietotājam tiek paziņots arī precīzs piekļuves laiks un datums attiecīgajai aparatūrai vai funkcijai.

Funkcija šķiet visai noderīga, lai ik pa laikam varētu pārbaudīt savu datu drošību un ierobežot lietotnēm piekļuves, kuras tām nav nepieciešamas.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti