Jaunumi

Windows Defender Antivirus strauji izvirzās vadībā

Microsoft antivīrusu platformai Windows Defender Antivirus 4.12 izdevies pamatīgi uzlabot līdz šim pieklibojošos Performance un Usability/False Positives rādītājus. Līdz ar to neatkarīgais testētājs Magdeburger Antiviren-Test-Institut pēc 2018. gada februāra testiem  to ierindojis pie labākajiem pretvīrusu produktiem. Windows Defender, kurš ietilpst Windows 10 sastāvā, nu atrodas vienā sarakstā ar vadošajiem maksas antivīrusiem.

Labie rezultāti uzreiz kalpoja par pamatu kārtējai reklāmas kampaņai, un Microsoft blogā publicēts sīks testu iztirzājums. Visvairāk pretenziju agrāk bija pret lietojamību, kas antivīrusu lauciņā ir sinonīms jēdzienam false positives. Vienkāršā valodā tas ir – cik bieži antivīruss nekaitīgus programmatūras failus notur par kaitīgiem. Pēdējos testu ciklos no 1,5 milj. paraugu tikai 6 gadījumos Windows Defender skaneris kļūdījās.  Līdz ar to rādītājs palēcās no 4.5 punktiem uz 5.5 punktiem.

Ātruma/veiktspējas testos mērīja cik lielā mērā antivīruss bremzē ikdienišķas darbības kā web lapu atvēršana, aplikāciju instalēšana, datu kopēšana. Kamēr ar datiem un web lapām viss bija kārtībā, Defender iekrita uz populāru aplikāciju instalācijas bremzēšanu. Instalējot 12 bieži lietotas programmas, antivīruss janvāra testos palēnināja procesu par 53%, bet februāra testos – par 39%. Nozarē vidējais rādītājs – attiecīgi 27% un 29%. Tāpēc arī nepiešķīra augstāko vērtējumu – 6 punktus, bet puspunktu mazāk. Rezultāti pa pozīcijām – šeit.

  1. Godīgi sakot, es defenderu jau lietoju kopš laikiem, kad tas bija Windows security essentials. Protams, ir bijuši pāris gadījumi, kad ko palaiž garām, bet visi antivīrusi man pa laikam ir likuši vilties.

  2. Videji antivirusiem ir gandriz vienadi vertejumi, visa veiktspeja nak cik labi integrets sistema. Ja nav līdzekļi defender ir labs, pasam patik security apvienojums (Fw un av) kur viss salikts viena aplikacija

  3. Kas tie par sviestiem? Kads Windows Defender vai Microsoft Security Essentials?
    Man ir tik daudz, reizes nacies datoru parinstalet, del ta, ka datoram ir stavejusi sie 2 vai 1, neatkarigi no versijas 10/8/7 ar jaunakajiem update, ka taisni vai raudat gribejas, kur ir mans laiks nozagts.
    Fuck logic, protams, ka pacelsies Windows Defender, jo visi jaunie kompji nak parsvara ar W10, so Windows Defender/Microsoft Security Essentials vajag nodzest visas statistikas un parsaukt so statistiku-marketshare par 3rd party antivirusiem, nevis kaut kadu stock antivirusu ievietot reitingos.

    Un kur statistikaa noplaucis ESET? Nemaksaja un nedeva barteri, vai? Vins ja nemaldos ir most lightweight and viens no popularakajiem world-wide

Atbildēt

Līdzīgi raksti