Apskati Ierīces

Xiaomi Mi Robot 1S robota-putekļu sūcēja apskats

Pēdējā gada laikā vairāki paziņas iegādājās robotus-putekļu sūcējus no iRobot piedāvājumu klāsta. Man, kā cilvēkam, kuru vienmēr ir interesējušas tehnoloģijas, šādi roboti-putekļu sūcēji  “uzrunāja” jau sen.

Parasti, pirms kādas lietas iegādes, vienmēr pamatīgi izpētu visu ar to saistīto jomu. Tā notika arī šoreiz. Izpētot iRobot piedāvājumu sapratu, ka šīs kompānijas produkti ir neadekvāti dārgi. Lētākais modelis maksāja ap 300€ un par šo naudu piedāvāja salīdzinoši nelielu 1800 mAh akumulatoru un vadību ar pogu no paša robota. Arī rezerves daļas šiem robotiem ir visai dārgas. Nedaudz ”parokoties” pa Aliexpress uzgāju populārā ražotāja Xiaomi robotu-putekļu sūcēju Mi Robot 1S, kurš maksāja nedaudz virs 200€. Rezerves daļas (birstītes, filtri) šim robotam arī ir pietiekoši lētas. Izmantojot aplikāciju, robotu var programmēt. Tā nu sagaidīju 11. novembra izpārdošanu un iegādājos to pa 209€ ar visu sūtīšanas maksu (atmuitošana nebija jāveic, jo pārdevējs preci izsūtīja no Polijas noliktavas). Pēc nedēļas kurjers no DHL piegādāja man robotu uz mājām. Nu jau ir pagājis gads un esmu gatavs dalīties savā pieredzē par šī robota ekspluatāciju!

Mājinieki jauno iemītnieku uzņēma ar prieku, dēls izdomāja vārdu Poko un tagad robotu neviens citādi nesauc. Dēls arī brīvprātīgi uzņēmās šefību par Poko, jo kādam taču jāiztukšo gružu tvertne, šad tad jānotīra sensori un jānogriež ap suku un riteņiem satinušies mati! Es smīkņāju, ka mums bez kaķa tagad ir uzradies vēl viens mājdzīvnieks 🙂 !

Patiesībā nekādas īpašās rūpes Poko neprasa. Visa robota vadība notiek caur lietotni Mi Home, ko var lejuplādēt no Play  veikala. Pēc lietotnes uzinstalēšanas ir jāizveido savs Mi profils. Kad tas ir izdarīts, jāliek lietotnei meklēt saderīgas ierīces (pirms tam uz paša robota jānospiež poga). Jāatceras tikai, ka robots neatbalsta 5GHz Wi-Fi tīklu, tas nozīmē, ka viedtālrunim (vai planšetdatoram) arī savienošanās brīdī ir jābūt savienotam ar rūteri pa 2,4GHz kanālu! Par visu notiekošo robots ziņo jaukā sievietes balsī skaidrā angļu valodā. Ir iespēja lejuplādēt dažādas valodu pakotnes, lieki piebilst, ka latviešu valodu tur neatrast.

 

Kā var redzēt ekrānšāviņā, platība, kurai Poko tiek klāt ir 28 m² (kopējā dzīvokļa platība skaitās 49 m²) un, lai to iztīrītu, vajag 29 minūtes. Viesistabā pa visu grīdu ir īsspalvains paklājs, virtuvē flīzes, priekšnamos un bērnistabā ir lamināts. Ir iespēja izvēlēties 4 sūkšanas jaudas: Silent, Standart, Turbo un Max. Pārliecinājos, ka pilnīgi pietiek ar Standart. Aplikācijā var redzēt cik procentu resurss ir palicis filtram un sukām kā arī tīrīšanas vēsturi.

Pa šo gadu, kopš Poko “dzīvo” pie mums, tas ir iztīrījis 2566m ² telpas un tas ir prasījis 49 stundas laika! Filtra resurss ir 150h, sānu birstītes – 200h, galvenās birstes – 300h. Ir viegli aprēķināt, ka pie mūsu ekspluatācijas intensitātes pirmais būs jāmaina filtrs un tas būs apmēram vēl pēc 2 gadiem. Ja pēkšņi kaut kas ir izbiris, ar aplikācijas starpniecību var norādīt robotam vietu dzīvoklī, ko tūlīt pat jāsatīra.

Kad izlēmu robotu-putekļu sūcēju iegādāties, domāju, ka saprogrammēšu tam tīrīšanas laikus un pašam tikai atliks atcerēties iztīrīt atkritumu tvertni. Realitāte izrādījās savādāka. Sākot jau ar to, ka dēlam patīk pašam manuāli palaist Poko un beidzot ar to, ka, lai tīrīšana būtu iespējami kvalitatīva, parasti virtuvē krēsli tiek sacelti uz galda, aizkari piepacelti no grīdas, novāktas čības priekšnamā. Pa šo gadu Poko tikai divas reizes nav ticis galā ar saviem pienākumiem. Vienreiz sapinās dēla telefona uzlādes kabelī, kas no palodzes bija nokritis uz grīdas, otrreiz sapinās aizkaros, kas nebija uzcelti no grīdas. Ja robotam atgadās kāda ķibele, tas nekavējoties caur lietotni atsūta paziņojumu ar kļūdas aprakstu, kā arī kartē var redzēt, kurā vietā robots ir palicis. Pēc atbrīvošanas tas turpina darbu, līdz pabeidz tīrīt un dodas atpakaļ pie uzlādes stacijas.

Noslēgums

 Robots tika pirkts, lai tas tiktu galā galvenokārt ar nejauši iznēsātām granulām no kaķa tualetes, kaķa spalvām, matiem un vasarā ar Liepājas pludmales smalkajām smiltīm. Ar to Poko arī veiksmīgi tiek galā. Šonedēļ iekrīt “Melnā piektdiena” un ir iespēja Aliexpress iegādāties daudzas preces ar atlaidi, arī šādu robotu-putekļu sūcēju. Saite ir raksta beigās.

Plusi

 • Kluss, salīdzinot ar parasto putekļu sūcēju, pat kaķis nebaidās
 • Akurāts, laicīgi konstatē šķēršļus un apbrauc tos, tikai viegli pieskardamies
 • Darbojas bez cilvēku starpniecības (gružu tvertne gan jāiztukšo)
 • Var vadīt attālināti, ar lietotnes starpniecību

Mīnusi

 • Pēc darba beigām uz paša robota korpusa varētu mirgot spilgta gaismas diode, kas atgādinātu par nepieciešamību iztukšot gružu tvertni

Saite uz Aliexpress.

Ja veicat pasūtījumu, izvēlieties sūtīšanu no kādas Eiropas Savienības valsts, pretējā gadījumā var sanākt maksāt muitas nodokli!

Videoapskats Youtube:

Attēla avots: pexels.com

 1. Interesants apskats! 🙂 Radās daži jautājumi par lietošanu:
  1. Cik lielus gružus robots spēj savākt?
  2. Kā tas tiek galā ar situāciju, ja kaut kas izlijis uz gīdas?
  3. Cik saprotu, pēc uzlādes tas dodas uz uzlādes staciju, bet tomēr, ja platība ir lielāka un jāuzkopj nedaudz vairāk – cik ilgi tas var darboties ar vienu uzlādi?

 2. Sākšu ar to, ka ielikšu jaunu saiti https://bit.ly/3q5w7PV, kur var iegādāties šādu robotu-putekļusūcēju, jo šodien iepriekšējam pārdevējam prece jau ir beigusies!
  1. Gružu konteinera atvērums gružiem ir apmēram 5×2 cm, tātad, teorētiski, tik liels gruzis var tik no grīdas ievākts konteinerā. Praktiski lielākais, kas gada izmantošanas praksē ir atrasts Poko ”vēderā” ir 2×2 LEGO klucītis, tā izmēri ir 15x15x12 mm.
  2. Praktiski nekad nav gadījies, ka Poko iebrauc peļķē. Visdrīzāk nenotiktu nekas, robots turpinātu savu ceļu.
  3. Ražotājs sola, ka robots ar vienu pilnu uzlādi spēj uzkopt līdz 250 m2 lielu platību. Visdrīzāk tādu rezultātu var iegūt tikai tad, ja tā ir viena telpa, bez neviena šķēršļa. Prakse rāda, ka manus šķēršļotos 29 m2 uzkopjot, Poko iztērē ap 25% enerģijas, tātad, ar pilnu uzlādi tas spētu iztīrīt ap 120 m2 lielu dzīvokli.

 3. Pašam mājās ir līdzīgs (xioami roborock 6s), vienīgais ieteikums, ja kāds apsver pirkt jebkādu robotu, tad pirkt tikai tādu, kam ir lidars, vai nu vismaz kamera, kas orientējas pēc griestu kontūrām. Pirkt dārgāku robotu par 20 euro, bez tādas fīčas ir pilnīga naudas izmešana vējā.

 4. Jup, tāpēc rakstīju, ka ja kāds grib pirkt robotu putekļusūcēju tad lai obligāti tādu, kam ir navigācija telpā, mūsdienās vēl joprojām tiek tirgoti pat dārgāki, kā šis modelis, “dumb” roboti, kas vnk randomā braukā apkārt kamēr beidzas baterija. Tāds, ja ir vairākas istabas, kārtīgi neko neiztīrīs, un bieži nespēs atrast lādēšanas staciju.

Atbildēt

Līdzīgi raksti