Xiaomi Power Strip pagarinātājs ar 3 USB portiem no Aliexpress

Ja kādu lietu vajag, bet ne tūlīt un tagad, tad labs risinājums ir palūkoties vienā no lielākajām tirdzniecības platformām – Aliexpress. Mani jau sen kaitināja lādēšanas kabeļu kaudzīte uz galda, blakus vienīgajā kontaktligzdā iespraustajam lādētājam. Bija doma kontaktligzdas vietā uzlikt pagarinātāju ar 3 ligzdām. Tas gan problēmu neatrisinātu, jo diez vai es turētu ieslēgtus 3 lādētājus. Arī veikalos nopērkamie pagarinātāji ir diezgan neglīta paskata, kontaktligzdu bloks ir izmēros liels. Kā par laimi, meklējot jaunu lādēšanas vadu, Aliexpress apakšā demonstrēja saistītās preces, kur arī ieraudzīju šo eksemplāru! Izrādās, Xiaomi ražo ne tikai viedtālruņus! Ierīcei bija 3 rozetes, kurās var iespraust dažādu standartu kontaktdakšiņas, 3 USB porti, kā arī slēdzis ar baltu LED, ar ko var atslēgt strāvas padevi. Vada garums 1,7m. Pagarinātājs tika nekavējoties pasūtīts. Tas bija 2 gadus atpakaļ. Tagad padalīšos ar lietošanas iespaidiem!

Pagarinātāju pastā saņēmu 16 dienas pēc apmaksas (tad neplosījās Covid-19). Atverot glīto bet askētisko kartona kārbiņu, ieraudzīju soft touch maisiņā iepakotu pagarinātāju. Es pasūtīju melnu, bet pārdevējam klāstā bija arī balts. Klāt instrukcija tikai ķīniešu valodā, arī kontaktdakšiņa ķīniešu standarta. Tas gan man nebija pārsteigums, jo pārdevējs piedāvāja izvēlēties EU vai US standarta pāreju. Par cik katra pāreja palielina pārejas pretestību un rada papildus vietu, kur kaut kas var silt, izlēmu ķīniešu kontaktdakšiņu vienkārši nogriezt un uzmontēt EU standarta dakšiņu (Liepājas veikalos cena ap 1,5€). Nepagāja ne 10 minūtes, kad pagarinātājs jau bija gatavs darbam.

Pirms lietošanas, protams, vajag iekārtu notestēt. 230V daļu netestēju. Ražotājs sola 10A strāvas aizsardzību un 20µA noplūdes aizsardzību. Parasti pagarinātājā slēdzu galda lampu, printeri un universālo barošanas bloku, kuru kopējā strāva nepārsniedz 2A. Ķēros klāt USB daļai. Par cik USB testeri man ir tikai divi, pie viena pieslēdzu planšetdatoru (patēriņš 1.96A), pie otra – elektronisko slodzi, ko noregulēju uz 1.23A (summa 3.2A, par 0.1A vairāk par solīto). Kā redzams attēlā, nevienā no portiem spriegums nenokrita zem 5,1V, kas ir labs rādītājs. Pēc 30 minūtēm pagarinātāja korpusa temperatūra sasniedza 43°C un augstāk vairs nekāpa. Ikdienā maksimālā iespējamā slodze ir planšetdators, telefons un viedpulkstenis (pēc strāvu sadalījuma 1,5A; 1,5A un 0.1A). No tā var secināt, ka inteleģentā lādēšanas pārraudzība darbojas.

Xiaomi sola, ka korpusa plastmasa spēj izturēt līdz pat 750°C! YouTube var atrast video, kur korpusu mēģina dedzināt ar atklātu liesmu. Plastmasa negribīgi deg, bet tiklīdz liesmu paņem nost, plastmasa apdziest.

Noslēgums

Neilgi pēc pirmā pagarinātāja iegādes, pasūtīju vēl vienu tādu pašu dēlam. Pēc vairāk kā divu gadu lietošanas nekādas problēmas netika konstatētas. Pēc mana ieteikuma daudzi draugi un darba kolēģi ir iegādājušies šādus pagarinātājus, no visiem dzirdētas tikai pozitīvas atsauksmes! Uzskaitīšu visus plusus un mīnusus.

Plusi

  • Kompakts, glīts dizains,
  • Pietiekoša jauda diviem viedtālruņiem vai planšetēm,
  • Rozetes piemērotas dažādām kontaktdakšiņām,
  • Strāvas atslēgšanas slēdzis.

Mīnusi

  • Pieejams tikai ar ķīniešu standarta kontaktdakšiņu,
  • Neatbalsta ātrās uzlādes standartu QC.

Saite uz Aliexpress atrodama šeit.

Youtube videoapskats: 

Attēlu avots: mi.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt