Apskati

Ziepju dispensers (dozators) Xiaomi Mijia no Aliexpress

Kad kādu dienu pārstāja darboties mehāniskais ziepju dozators no poļu ražojuma vannas piederumu komplekta, izlēmu, ka ja jau 21. gadsimtā viss tiek automatizēts, tad arī ziepju dozatoram ir jābūt automātiskam. Pirms tam ko līdzīgu biju redzējis lidostās, bet tie aparāti bija paredzēti tūkstošiem lietošanas reižu dienā. Man vajadzēja ko vienkāršāku!

Aiziet, Aliexpress! Galvenais, saprast, kā pareizi šo lietu angliski nosaukt. Šajā gadījumā veiksmīgi tiku ar to galā un Aliexpress “izbēra” man milzīgu klāstu ar visdažādākajiem automātiskajiem ziepju dozatoriem. Par cik ar Xiaomi koncerna produkciju jau sen biju pazīstams, tad Izvēle bija vienkārša. Arī palasot atsauksmes pie preces, bija skaidrs, ka pircēji ar preci ir apmierināti.

Tā nu aptuveni pēc mēneša dozators bija klāt. Pasūtot, izvēlējos komplektu, kur ziepju tvertne ir bez ziepēm. Tā cena bija par kādiem 7€ mazāka. Maksāt 7€ par 250 ml šķidro ziepju, tas ir par daudz prasīts! Internetā izlasīju, ka vispareizāk dispenserī liet šķidro ziepju un ūdens maisījumu attiecībās 1:3. Šķidrās ziepes jau biju nopircis, 3 gab AA baterijas arī. Izpakošana un uzpildīšana aizņēma ne vairāk par 3 minūtēm.

Xiaomi Mijia

Dozators ziepju putiņu porciju (ziepju/ūdens maisījums pirms dozēšanas tiek sakults putiņās) izspiež tad, kad sensors fiksē apakšā pabāztu roku (vai jebko citu 🙂 ). Aparātam vajag tikai 0.25 sekundes, lai fiksētu kustību un noreaģētu (ražotāja informācija). Kad putiņas izspiestas, dozatora augšējā daļā 10 sekundes mirgo zaļa gaisma, kas signalizē, cik ilgi jāziepē rokas. Tas ir noderīgi bērniem. Tā pat ar gaismu tiek signalizēts par to, ka bateriju mūžs tuvojas beigām, tikai šajā gadījumā tā ir sarkana.

Xiaomi Mijia

Nu jau apmēram gadu dozators tiek lietots ikdienā 3 cilvēku ģimenē. Līdz šim nekādu tehnisku ķibeļu nav bijis. Ar 250 ml ziepju/ūdens maisījumu pietiek aptuveni 2-3 nedēļas. Ja rokas ir stipri netīras, parasti izmantoju divas putu porcijas. Normālas alkaline baterijas pietika uz trim mēnešiem. Par cik ir pieejami AA izmēra lādējami LI-ion akumulatori (14500), tad es trīs baterijas aizstāju ar vienu akumulatoru. Spriegums gan ir zemāks nekā trim baterijām, bet ierīce darbojas. Ar vienu uzlādi pietiek apmēram mēnesim. Gan jau, ka baterijas var aizstāt arī ar AA Ni-Mh akumulatoriem, bet man pie rokas bija Li-ion.

Noslēgums

Nu jau kādu brīdi ir pieejama atjaunotā Xiaomi ziepju dispensera versija, taču, palasot atsauksmes, izskatās, ka šī ir tā retā reize, kad otrā versija ir neveiksmīgāka par pirmo!

Plusi

  • Ekonomisks, šķidrās ziepes pietiek trīs reizes ilgākam laikam kā pirms tam
  • Higiēnisks, ziepes tiek dozētas bez kontakta ar ierīci
  • Rosina bērniem mazgāt rokas
  • Labi iederas interjerā

Mīnusi

  • Varēja aprīkot ar akumulatoru un USB portu, lai var lādēt

Lūk arī saite uz Aliexpress.

Youtube videoapskats:

Atbildēt

Līdzīgi raksti