Saturnam, sestajai planētai no Saules un otrai lielākajai planētai mūsu Saules sistēmā, ir visai iespaidīga un sarežģīta gredzena sistēma. Pēc ASV Jūtas universitātes pētnieku domām, Zemei drīz vien arī varētu būt savs gredzens. Šie gredzeni, kas var attīstīties ap mūsu planētu, varētu izveidoties no kosmiskajiem gružiem. Tas nav nekāds pārsteigums, jo arvien pieaug nolietotu satelītu skaits, kas laika gaitā papildina kosmisko atkritumu daudzumu ap mūsu planētu.
Saskaņā ar Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) datiem pašlaik orbītā ap Zemi atrodas 170 miljoni kosmisko atkritumu. Lielākā daļa no tiem ir mazi, bet daži ir pietiekami lieli, lai apdraudētu kosmosa lidojumus un orbitālās misijas. Kosmosa atkritumu daudzums, kas tiek uzskatīts par piesārņojuma veidu, pēdējo vairāku desmitu gadu laikā ir ievērojami pieaudzis — par aptuveni 7500 tonnām.
“Zemei varētu rasties gredzeni,” stāsta Jūtas Universitātes robotikas profesors Džeiks Abots un piebilst, ka tie varētu izveidoties no kosmosa atkritumiem. Robotikas profesors ilgus gadus strādājis ar magnētiem. Viņš un viņa inženieru komanda tagad strādā, lai atrastu veidus, kā samazināt kosmosa atkritumu daudzumu, izmantojot magnētus.
Pētnieki apgalvo, ka magnētu tehnoloģiju, ar kuru varētu savākt kosmosa atkritumus, kādu dienu varētu izmantot roboti. Atkritumus varētu savākt vai novirzīt kosmosā prom no Zemes atmosfēras tiem pat nepieskaroties.
Avots: Gadgets360