Ceļošana kosmosā uz tālākām planētām noteikti prasa ievērojamu laika daudzumu, kā arī jāatceras fakts, ka ceļš ir divpusējs. Pētniekiem jārēķinās ar laiku, kas ir nepieciešams, lai nogādātu ievāktos paraugus atpakaļ uz Zemi, un, apvienojot šo procesu, misija ir gadiem ilga. Tomēr nesen astronomi ir atklājuši ko līdzīgu kosmiskajām super šosejām, kas varētu ievērojami samazināt laiku, kas tiek pavadīts ceļojot kosmosā.
Astronomi, atsaucoties uz šosejām kā “œcelestial autobahn”, ir atklājuši vairākus maršrutus, aprēķinot cik ,,miljonu” Saules sistēmas orbītu varētu ietilpt kosmosa saules kolektoros. Piemēram, viņi atklāja, ka asteroīdi, kuri atrodas Jupitera tuvumā, varētu sasniegt Neptūnu mazāk nekā 10 gadu laikā. Tas teorētiski nozīmē, ka kosmosa kuģi, kas izmantotu šo pašu ceļu, varētu sasniegt nepieciešamo ātrumu, kas palīdzētu sasniegt galamērķi vēl īsākā laikā nekā līdz šim. Šie atklājumi palīdzēs zinātniekiem labāk plānot kosmosa pētnieciskās misijas un sasniegt to maksimālu efektivitāti.
Šo lielceļu atklāšana astronomiem varētu palīdzēt labāk izprast un uzraudzīt objektus, kuri atrodas netālu no Zemes un to potenciālo sadursmi ar mūsu planēt.
Pēc pētnieku domām, apvienojot novērojumus, teorijas un simulācijas iespējams uzlabot pašreizējo izpratni par mehānismiem, kuri cieši iedarbojas uz TNO, komētu un asteroīdu populācijām. Jaunatklātās zināšanas tiek plānots savienot ar tradicionālo, ilgtermiņā veidojušos haotisko kosmosa ainu.
Avots: Ucsdnews.ucsd.edu