Bailes no adatām atrisina šī inovatīvā tehnoloģija

Asins analīžu uzņēmums Thriva apvienojas ar ierīču izstrādātāju Tasso, lai izveidotu tehnoloģiju, kas gaiņās adatu fobiju.

Fobija no adatām bieži vien attur cilvēkus no medicīniskās aprūpes saņemšanas, tostarp arī preventīviem pasākumiem. Atklāts, ka aptuveni 10% pieaugušo tā dēļ izvairās no vakcinācijām – savukārt tam var būt ilgtermiņa sekas. 

Regulāri preventīvie skrīningi, pat asins analīzes, ir vitāli, lai noteiktu veselības sērgu agrīnās stadijas. British Medical Association pētījums vēsta, ka 40% Anglijas veselības pakalpojumu var novērst, cīnoties pret slimības ierosinātājiem. 

Adatu fobijas izplatība ir īpaši liela starp bērniem un jauniešiem; aptuveni 63% bērnu un 25% jauniešu pauž bailes no adatām. Šīs bailes rodas no dažādiem psiholoģiskiem un fizioloģiskiem faktoriem, tostarp vazovagālām atbildēm (ģībšana), hiperalgēzijas (sāpes) un traumatiskām pagātnes pieredzēm. 

Harriete Evansa, 24, no Ezera apgabala, dalās ar savu fobijas pieredzi. “Esmu baidījusies no adatām tik ilgi, cik vien varu atcerēties. Es neesmu īsti pārliecināta, kas to izraisīja, bet domāju, ka tas nāk no operācijas, ko man veica bērnībā. Tur bija daudz asins analīžu, un es atceros, ka viņi ievietoja daudz lietu manās rokās. Ir pat stāsts, ka tad, kad biju bērns, un es devos vakcinēties. Es biju tik nobijusies, ka izrāvu adatu no savas rokas.”

Pacientu iedrošināšana ar nesāpīgām asins analīzēm

Regulāras veselības pārbaudes ar asins analīzēm ir nepieciešamas, lai palīdzētu cilvēkiem noteikt potenciālus veselības draudus un veikt attiecīgos mērus, kā arī menedžēt ilgtermiņa veselību. Thriva asins analīzes skrīningi dažādām veselības kaitēm izmanto biomarķierus asinīs, tas ir, kardiovaskulārai veselībai, aknu darbībām, hormonu balansam, nieru funkcijām, dzelzs līmeņiem un uzturvielu trūkumam, nodrošinot datus, ar ko klienti var pārraudzīt savu veselību.

Atšķirībā no tradicionālajām metodēm, kur izmanto dūrienu pirkstā vai asins noliešanu, Thriva pielāgotie asins analīzes pakalpojumi izmanto Tasso ierīci. Tas iedrošina cilvēkus sekot veselības progresam laika gaitā ar regulārām pārbaudēm. Pēc testiem klienti saņem ārsta izrakstu, piedāvājot pielāgotas dzīvesveida izmaiņas, atsaucoties uz rezultātiem. Cilvēkiem arī ir iespēja runāt ar ārstu, kā daļu no pakalpojuma, vai doties ar izrakstu pie sava ģimenes ārsta.

Tasso komplimentē šo pieeju ar inovatīvo Tasso+ ierīci, kas iespējo nesāpīgu asins ievākšanu. Ierīce izmanto advancētu tehnoloģiju, lai savāktu asinis bez adatas. Šis draudzīgais risinājums ļauj indivīdiem veikt testus mājas apstākļos, sev vēlamā laikā.

Reflektējot uz savu pieredzi, izmantojot tehnoloģiju, Harriete saka: “Man bija vispārēji simptomi kā nogurums, aptuveni šai laikā pagājušogad, un manā ģimenes vēsturē ir pavājināta vairogdziedzera darbība, tāpēc vēlējos to aplūkot. Tad es atradu Thriva. Lielākais ieguvums no mājas analīžu komplektiem ir tas, ka to var darīt savā laikā. Kad dodos pie ārsta, jūtos, ka man analīzes ir jāveic tur un tad. Ar mājas testiem, pats var izvēlēties, kad esat gatavs. Kontroles iegūšana ir liela daļa no fobijas pārvarēšanas.”

“Es izvēlējos, kurā dienā vēlos veikt testu, man bija tēja un uzkoda, es ieslēdzu TV un to izdarīju soli pa soli. Sākumā uzliku plāksteri, izvēlējos, kad to nospiest, jutu vismazāko adatu, un tad nejutu neko. Tas bija beidzies pirms es to apjautu.”

Kā tas strādā?

  1. Tasso+ asins analīžu ierīce ar advancēto bezadatu lancetu tehnoloģiju tiek maigi uzklāta uz ādas.
  2. Ierīce bez sāpēm un pasīvi ievāc mazu asins paraugu bez tradicionālajām adatām. Tas aizņem aptuveni 5 minūtes.
  3. Thriva pārskata asins paraugu, un lietotājs mazāk kā 48 stundu laikā saņem izrakstu. Visi rezultāti ir rakstisks dokuments no privāta ģimenes ārsta, ko papildina pielāgotas veselības un dzīvesveida rekomendācijas, tostarp uzturs, vingrinājumi, uztura bagātinātāji, u.c.

Sadarbība starp Thriva un Tasso atspoguļo lielu soli tuvāk pieejamai un iekļaujošai veselības aprūpei. Izvairoties no sāpēm un trauksmes, ko asociē ar tradicionālajām asins analīžu metodēm, sadarbības mērķis ir pievērsties gan adatu fobijai, gan plašākai preventīvās aprūpes izplatīšanai. Tiek nodrošināts, ka vairāk cilvēku var pārraudzīt savu veselību un laikus to risināt.

Avots: NewsMedical

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt