No kosmosa atkal saņemti vēl neidentificēti radioviļņi

Šī gada jūnijā astronomi uztvēra īpašus radioviļņus (FRB – fast radio burst), kas bija ceļojuši no dziļa kosmosa. Šī bija jau otrā reize, kad uztverti FRB 121102 viļņi. Pirmie tika uztverti šī gada februārī.

FRB ir īslaicīgi radio impulsi, kuru garums ir no milisekundes līdz dažām milisekundēm. Vēl joprojām nav zināms, kāpēc tie pastāv vai kādi tie ir. Šo FRB viļņu avots ir pundur galaktika, kas atrodas vairāk nekā 3 miljardu gaismas gadu attālumā.

Jūnijā žurnālā Monthly Notices of the Royal Astronomical Society tika publicēts pētījums ar teoriju, kurā, pamatojoties uz datiem, kas bija iegūti piecu gadu laikā, tika pieņemts, ka FRB 121102 atkārtosies ik pēc 157 dienām.

Tieši tā arī notika – FRB 121102 signāls tika uztverts atkal, pēc 157 dienām.

Jauns pētījums ir apstirpinājis, ka FRB 121102 signāli saņemti atkal, un šīs pētījums apstiprina līdzīgu periodiskumu – 161 ± 5 dienas. Jaunie dati apstiprina agrāko teoriju – FRB 121102 sūta atkārtotus radio signālus. Šie dati ļaus zinātniekiem prognozēt to aktivitāti, kā arī uzināt ko vairāk par to izcelsmi.

Vai šie signāli varētu būt kas pārdabisks? Visticamāk ne.

Svinburnas Tehnoloģiju universitātes astrofiziķis Adams Dellers min, ka zinātnieki centīsies atrast dabisku izskaidrojumu šiem notikumiem, taču paturēs atvērtu prātu visam, kur pētījumi tos novedīs.

Mančesteras universitātes pētnieks Kaustubh Rajvade, kurš vadīja pirmo pētījumu, kurā tika pieņemts, ka FRB signāls atkārtosies, uzskata, ka signāli varētu ceļot no neitronu zvaigznes.

Kaustbush Rajvade min, ka, pamatojoties uz īsajiem laika periodiem un pašu uzliesmojumu augstajiem stariem, labs minējums varētu būt neitronu zvaigzne ar ļoti augstu magnētisko lauku, kas riņķo ap citu objektu.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt