Citplanētiešu dzīves meklējumi nupat kļuvuši nedaudz interesantāki. Pētnieku komanda nesen atklāja jaunus pierādījumus, kas liek domāt, ka Saturna Mēnesim Enceladus ir okeāni, kuros atrodams viss nepieciešams izdzīvošanai. Saskaņā ar jaunu pētījumu, kas publicēts National Academy of Sciences (PNAS), pētnieki uzskata, ka Enceladus okeāns ir piepildīts ar izšķīdinātu fosforu, kas ir būtiska dzīvības sastāvdaļa.
“Enceladus ir viena no būtiskākajām vietnām, kur Saules sistēmā meklēt citas dzīvības pazīmes,” sacīja avīzes līdzautors Dienvidrietumu pētniecības institūta doktors Kristofers Gleins. “Kamēr fosfors vēl nav tieši identificējams, mūsu komanda atklāja pierādījumus tā pieejamībai okeānā zem Saturna Mēness ledainās garozas,” viņš piebilda.
Testējot modeļus ar datiem par Saturna Mēness okeāna-jūras gultnes sistēmu, pētnieku komanda prognozēja, ka tajā jābūt tikpat vai pat vairāk fosfora nekā jūras ūdenī uz Zemes. “Tas nozīmē, ka mēs varam būt pārliecinātāki nekā līdz šim, ka Enceladus okeāns ir apdzīvojams,” piebilda Kristofers Gleins.
Pētnieki atzīmēja, ka iespējams līdz šim uz Enceladus nebija atbilstošs fosfora līmenis dzīvības uzturēšanai. Tomēr ar jauno pētījumu Kristofers Gleins ierosināja nosūtīt jaunu zondi uz Enceladus, lai izpētītu iespējami apdzīvojamo okeānu.
Tikmēr, kā vēsta The Independent, Saturns nav vienīgā planēta, kuras tuvumā varētu būt dzīvība. Amonjaka klātbūtne uz Venēras arī likusi dažiem pētniekiem domāt, ka planētas sērīgajā atmosfērā varētu būt sveša dzīve. Viņi ir teikuši, ka, kamēr pati planēta ir pārāk karsta, lai būtu apdzīvojama, mākoņos varētu būt mikroskopiski organismi, kas rada amonjaku, lai neitralizētu skābumu tāpat, kā to dara dzīvnieki uz Zemes.
Avots: Gadgets360