Ierīces

3D printeri

3D printēšana ir jebkura digitālā faila pārveidošana par īstu 3D objektu. Jūs varat zīmēt izmantojot CAD projektēšanas programmatūru, vai skenēt jebkuru objektu, kuru vēlaties realizēt reālajā objektā. Vai arī vienkārši lejupielādēt visus failus no interneta. 3D printeriem ir bijusi liela ietekme daudzās nozarēs, piemēram, medicīnā, zinātnē, inženierzinātnēs, aviācijā, izglītībā un daudzās citās jomās.

3D printeris, tā izmantotās metodes un tehnoloģijas

Ne visi 3D printeri izmanto vienādas tehnoloģijas, bet visu printeru galvenā funkcija ir radīt reālu objektu. Galvenokārt un plaši izmantotā tehnoloģija galīgo objektu radīšanai ir selektīva lāzera sintēze (SLS) un kausēta nogulsnēšanās modelēšana (FDM).

Modelēšana

3D drukas objektus var izveidot, izmantojot CAD projektēšanas programmas. Kad dizains tiek ielādēts, izmantojot programmatūru, printeris būs gatavs izdrukāt objektu. STL fails ir standarta faila formāts, ko izmantosiet, lai izdrukātu 3D modeli fiziskajā objektā. Failu var ģenerēt, izmantojot lielāko daļu CAD programmu.

Drukāšana

FDM – Galvenais 3D printera process ir izdrukāt objektu pēc tam, kad fails tiek pārvērsts par .stl un ielādēts. Sagrieztais fails sāks saņemt drukāšanu caur sprauslu. Sprausla parasti ir 1,75 vai 3 mm, printeris seko norādījumiem, kas sniegti G kodā, piemēram, slāņa biezums, drukas izšķirtspēja, temperatūra, drukas ātrums. Printera kalibrēšana ir galvenais faktors, lai iegūtu labu izdruku. Kad temperatūra sasniedz savu līmeni, plastmasa izkausē un plūst caur sprauslu, un tādā veidā tiek izveidots objekts 3D printerī.

SLS – Šis process ietver lāzera staru, kas sapludina pulverveida materiālu kopā. Pirmais pulverveida materiāla slānis tiek vienmērīgi velmēts uz platformas, pēc kuras 3D modeļa slāni apvieno lāzers. Pēc tam uzbūves platformu nolaiž slāni zemāk, un nākamais pulvera slānis tiek velmēts. Šis process tiek atkārtots, līdz 3D objekts ir pabeigts.

3D printeru izmantošana

3D printerus plaši izmanto zinātnē un inženierzinātnēs, medicīnas jomā, kosmosā, automobiļos, arhitektūrā, izglītojošās, izklaides jomās. 3D drukāšanas tehnoloģija ir plaši izmantota daudzās nozarēs nesen to izmantoja NASA un sasniedza debesis. Pat Mercedes iekšējās mazās detaļas ir drukāts objekts.

3D printeru cenas

3D printeri ir salīdzinoši ļoti dārgi, ja vēlaties tos, ko izmanto profesionāli dizaineri vai ražotāji, kas drukā lielos apjomos. Šāda printera cenas ir sākot no 2000 EUR. Bet jūs varat atrast ļoti spējīgus 3D printerus aptuveni 1000 EUR apmērā, un cenas ir vēl zemākas, ja printeri vēlaties pamēģināt kā iesācējs. Ja vēlaties 3D printeri pamēģināt mājas apstākļos, tad var atrast printeri aptuveni par 300 EUR.

Atbildēt

Līdzīgi raksti