Jaunumi Programmatūra

Adobe pārpērk video veidošanas programmatūru Frame.io

Adobe ceturtdien paziņoja, ka ir iegādājies populāras video veidošanas programmatūru Frame.io, par 1.275 miljardiem ASV dolāru jeb aptueni 1.09 miljardiem Eur. Uzņēmums Adobe apgalvo, ka tas pats mēģinājis izveidot savu video sadarbības programmatūru, bet izlēmis iegādāties Frame.io, jo daži klienti to jau izmantoja savās darbplūsmās, ziņo Bloomberg.

Frame.io veic bieži vien laikietilpīgu video rediģēšanas un pārskatīšanas procesu un padara to asinhronu un pieejamu tīmeklī — Google Workspace stilā. Redaktori, klienti un citi lietotāji var izmantot uzņēmuma mākonī bāzēto programmatūru, lai glabātu un skatītu ierakstus un atstātu atsauksmes par rediģējumiem, vienkārši kopīgojot saiti. Frame.io piedāvā arī integrēšanu ar tādām populārām video rediģēšanas programmatūrām kā Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro un Avid Media Composer.

Frame.io darbosies patstāvīgi līdz Adobe darījumu noslēgšanai, pēc kuras uzņēmuma dibinātāji, Frame.io vadītājs Emerijs Velss un līdzdibinātājs Džons Travers pievienosies Adobe. Uzņēmuma vadītājs turpinās vadīt Frame.io komandu un ziņos tieši Adobe galveno produktu birojam. Paziņojumā par iegādi Emerijs Velss piebilst: “Frame.io produkts, ko pazīstat un mīlat, nekur nepazudīs,” un saka, ka Adobe īpašumtiesības piedāvās vairāk resursu un ciešākas integrācijas ar Premiere Pro un Creative Cloud. Frame.io arī turpmāk atbalstīs programmatūras, kas nav Adobe programmatūras, piemēram, Final Cut Pro, Avid un DaVinci Resolve.

Nevienā paziņojumā nav norādīts, kā Frame.io abonēšana izskatīsies nākotnē, kad darījums tiks noslēgts. Pašlaik iespējams izmantot ierobežotu Frame.io versiju bez maksas vai maksāt 15 ASV dolārus jeb aptuveni 13 Eur mēnesī, 25 ASV dolārus jeb aptuveni 21 Eur mēnesī vai pielāgotu uzņēmumu cenu noteikšanu dažādiem mākoņkrātuvju un lietotāju apjomiem.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti