Drošība

Adobe vēlas, lai lietotāji līdz gada beigām atinstalētu Flash Player

Adobe plāno pamudināt lietotājus un lūgt viņus atinstalēt Flash Player no saviem datoriem līdz gada beigām, kad programmatūrai ir paredzēts pārstāt sniegt atbalstu (EOL) – 2020. gada 31. decembrī.

Adobe saka, ka pēc tam, kad Flash sasniegs EOL datumu, uzņēmums ne tikai plāno pārtraukt atjauninājumu sniegšanu, bet arī plāno noņemt visas Flash Player lejupielādes saites no savas vietnes.

Tas neļaus lietotājiem instalēt programmatūru un turpināt izmantot neuzturamu versiju.

Turklāt Adobe arī sacīja, ka “Flash balstīta satura darbība Adobe Flash Player tiks bloķēta pēc EOL datuma“, kas liek domāt, ka uzņēmums ir pievienojis vai plāno Flash Player kodā pievienot tā saukto “laika bumbu“, lai novērstu, ka lietotāji to izmanto, sākot ar nākamo gadu.

Šie ir daži no lēmumiem, kurus programmatūras uzņēmums ir pieņēmis, lai bloķētu lietotājus no programmatūras izmantošanas, tiklīdz tā sasniedz EOL.

Šo gājienu iemesls ir tas, ka Flash Player vienmēr ir bijis mērķis hakeriem un ļaunprātīgas programmatūras autoriem. Tiklīdz Flash Player sasniegs EOL gada beigās, Adobe neplāno sniegt jaunus drošības atjauninājumus, atstājot Flash lietotājus pakļautus jaunām ievainojamībām un uzbrukumiem.

Optimālais Adobe scenārijs būtu panākt, lai pēc iespējas vairāk lietotāju pēc iespējas ātrāk atinstalētu Flash Player līdz 2020. gada 31. decembrim.

Avots: Zdnet

Atbildēt

Līdzīgi raksti