Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Alphabet un SoftBank ar saules enerģiju darbināmais gaisa sakaru tornis nodrošina pirmo LTE savienojumu

Sakaru tornim, kas izvietots gaisā, ir ievērojami vairāk priekšrocību kā tādam, kas atrodas uz zemes. Gaisā esošs sakaru tornis var aptvert plašāku ģeogrāfikso apgabalu, kā arī mainīt savu atrašanās vietu. Šis koncepts patiesībā jau ir vairākus gadus vecs, bet tehnoloģija vēl joprojām tiek attīstīta.

Šonedēļ Google mātesuzņēmums Alphabet un japāņu tehnoloģiju gigants SoftBank paziņoja par nelielu pavērsienu jaunās tehnoloģijas attīstībā. Uzņēmuma mērķis ir radīt stabilu LTE savienojumu ar sakaru torni, kas izvietots gaisā gandrīz 19 km augstumā un darbojas ar saules radīto enerģiju. Tas arī izdevās! Izveidotais savaienojums bija pietiekami labs, lai atbalstītu starptautisku videozvanu starp dalībniekiem no Amerkias Savienotajām valstīm un Japānas.

Šajā gadījumā sakaru tornis ir milzīgs, autonoms, ar saules enerģiju darbināms lidaparāts, kas paredzēts, ka gaisā varēs atrasties mēnešiem ilgi. Šis milzīgais lidaparāts izskatās kā lidmašīnas spārns, tas ir aptuveni 78 metrus garš. To gaisā notur 10 propelleri ar maksimālo ātrumu 100 km/h. Lai gan lidaparātam tas varētu šķist visai lēni, tas ir pietiekami, jo tas veidots izturībai nevis ātrumam. Lidaparātam ir jāspēj noturēties pietiekami augstu stratosfērā virs komerciālajiem lidojumiem, jāspēj uzlādēt savas baterijas ar saules enerģiju un autonomi jāpielāgojas mainīgajiem vējiem.

Šis ir pirmais veiksmīgais LTE tests ar gaisā esošu autonomu sakaru torni. Slodze, ko tas izturēja bija startosfēras vējš, kas bija aptuveni 30 metri sekundē un temperatūra, kas bija aptuveni -73 grādi pēc Celsija skalas. Izveidotais LTE savienojums tika izmantots videokonferencei, kas tika veikta caur viedtālruņiem. HAPSMobile apgalvo, ka videozvans bija augstas izšķirtspējas un bez būtiskiem traucējumiem, bet sīkāku informāciju par savienojuma ātrumu nesniedza.

HAPSMobile norāda, ka izmēģinājuma lidojums bija viens solis tuvāk tam, lai sansiegtu mērķi, izveidot dabai draudzīgu sakaru gaisa kuģi, kas var nodrošināt ātru internetu jebkurā pasaules vietā.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti