Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

AMD izlaiž Radeon Pro W5700, pirmo 7mn GPU priekš stacionārā datora

Šodien papildus ,,Athlon 3000G” procesora izlaišanai AMD ir izsludinājis pasaulē pirmo 7 nm GPU, kas paredzēts stacionārajiem datoriem – Radeon Pro W5700.

Šis jaunais GPU ir pirmais Radeon Pro W5000 sērijā, kas balstīts uz kompānijas jaunās RDNS uzbūves. Salīdzinājumā ar iepriekšējo GNC uzbūves tipu, DDNS sola uzlabot datora veiktspēju līdz pat 25%.

Tā pat arī Radeon Pro W5700 sola līdz pat 41% lielāku veiktspēju uz vienu vatu, salīdzinājumā ar iepriekš izlaisto, uz GCN bāzēto Radeon Pro WX 8200. Tas sola arī par 18% efektīvāku baterijas patēriņu nekā tiešais konkurents Nvidia Quadro RTX 4000 GPU. Centrāla procesora pilna noslogojoma gadījumā AMD ātrāk tiek galā ar procesējamajiem uzdevumiem, solot līdz pat 5,6 reizēm lielāku uzdevumu veiktspēju salīdzinājumā ar to pašu Nvidia karti.

Radeon Pro W5700 ir arī GPU čips, kas atbalsta PCIe 4.0 papildu joslas platuma formātu, komplektā nākot ar 8 GB GDDR6 atmiņu. Turklāt tas ir pirmais šāda tipa GPU, kas nāk komplektā ar USB C tipa portu, lai atbalstītu arvien pieaugošo monitoru skaitu, kuri to izmanto video ievadei. Īsa parametru uzskaite:

Šobrīd AMD Radeon Pro W5700 ir pieejama ziemeļamerikā, EMEA, Āzijas okeānijas apgabalos par sākotnējo cenu, kas ir 799 ASV dolāri.

Avots: Neowin

Atbildēt

Līdzīgi raksti