AMD samazina Ryzen 7 2700X cenu pirms Intel 9900K izlaišanas

Intel Core 19-9900K izlaišana notiks jau drīz, šonedēļ piektdienā, un tāpēc mēs redzam AMD procesoru cenu izmaiņas. Manevrēšana šajā frontē jau tika gaidīta, jo līdz šim 8 kodolu tirgu uzņēmums ir daudzmaz paturējis sev. Pirms 8800K nopirkt 8 kodolu Intel platformu nozīmēja izvēlēties Intel HEDT (High End DeskTop jeb augstā gala darbstacijas) tirgu, kur pamatplatēm un procesoriem ir nozīmīgi uzcenojumi. Saskaņā ar Intel cenu gidu, Intel Core i9-7820X ir 600 dolāru čips.

Tech Radar cilvēki vakar pamanīja 10 procentu cenas samazinājumu 2700X procesoriem, samazinot tā cenu no 329 uz 294 dolāriem. Šī kustība dod AMD manāmu cenas priekšrocību pār Intel, kura Core i9-9900X tiks izlaists par 488 dolāru cenu. Tiek sagaidīts, ka 9900K būs jaudīgāks nekā 2700X, pateicoties lielākai kodolu efektivitātei, bet lielā cenu atšķirība būs labvēlīga AMD. Pēdējos 18 mēnešos mēs esam redzējuši ātrdarbīguma pārsvaru, pārejot no viena uzņēmuma uz otru un atpakaļ. Ryzen 7 1800X pārvarēja 7700K, tad Core i7-8700K pārvarēja to ar saviem sešiem kodoliem un lielo ātrdarbīgumu katram kodolam, tad Ryzen 2700X atkal atdeva pārsvaru atpakaļ AMD. Tagad ar 19-9900K, Intel varētu būt pārsvars. Bet tajā pašā laikā, AMD nepadosies.

Šeit ir 2 interesanti aspekti. Vispirms, Intel 9900K izlaišana par 488 dolāru cenu liek domāt, ka cena nav labs veids kā salīdzināt AMD un Intel procesorus. Zināms, ka AMD pamatplatēm ir tendence būt lētākām nekā Intel, bet entuziasti zina, ka tās kalpo ilgāk, un AMD Ryzen 7 2700X būs gandrīz 200 dolārus lētāks nekā tā Intel līdzinieks. Intel izskatās vienaldzīgs, iesakot ka šīs cenas neatspoguļo cenas, kuras maksā OEM tirgotāji. Ja tā būtu, uzņēmumi kā DELL, HP un citi OEM varbūt mēģinātu atrast veidus kā iegūt papildus peļņu sev. Protams, daļu no šīs situācijas veido patērētāju pieprasījums. Ja entuziasti vēlas Intel dzelžus un nepieņem AMD, OEM tirgotājiem kā DELL, HP un citiem ir jāadaptē savus produktus.

Izveidojusies situācija varētu būt sekas tam, ka pēdējos gados ir samazinājusies konkurence OEM tirgū. Pēdējos 7 gados pārdoto PC daļu daudzums ir samazinājies par gandrīz 30 procentiem, bet zaudējumus visi nekompensēja vienādi. Visvairāk zaudēja mazie uzņēmumi.

Varētu būt, ka Intel dod nozīmīgas atlaides saviem lielākajiem klientiem un, ka lielāki zaudējumi bija AMD tirgus daļā. Neskatoties uz to, AMD jau vairāk nekā gadu ir milzīgs pārsvars, Core X procesoriem ir uz pusi mazāk kodolu nekā Threadripper čipiem, ar kuriem tie konkurē un bieži zaudē. Tāpat Intel nav samazinājis cenas. Būs interesanti redzēt, kā situācija mainīsies ar devītās paaudzes procesoru saimes iznākšanu.

 

Avots: extremetech.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt