Programmatūra Tehnoloģiju jaunumi

Android 10 sistēmas aplikācijas ļauj saglabāt datus arī pēc to atinstalēšanas

Šobrīd Android 10 sistēma  ļauj jums saglabāt un iegūt aplikāciju datus arī pēc to atinstalēšanas. Šī funkcija  dod jums iespēju vēlāk atkārtoti instalēt aplikāciju un atsākt to izmantot, no vietas,kur to pārtraucāt. Pašlaik šī funkcija nav plaši izmantota, taču atgūt ,,dzēstos” datus iespējams vairākās aplikācijās, tostarp no tām populārākajā – WhatsApp.

Saskaņā ar Android Police, atinstalējot kādu no aplikācijām, kuras atrodas uz sākuma ekrāna vai programmu iestatījumu izvēlnes, parādīsies logs ar izvēlnes iespējām. Pop-up logs ļauj jums izvēlēties vai vēlaties saglabāt datus, un sniegs informāciju, cik daudz krātuve tiks izmantota. Tomēr, atinstalējot programmu tieši no Play Store  (Play veikals), jums netiks piedāvāta datu saglabāšanas opcija.

 

 

Šī funkcija var būt noderīga arī tajās situācijās, kad ierīcē ir nepieciešama vieta citai programmai. Jūs varat vienkārši izdzēst aplikāciju nezaudējot datus, tādējādi atbrīvojot vietu jaunai aplikācijai, un, kad nepieciešams, tad varat atkal ielādēt iepriekšējo aplikāciju jau ar jūsu personīgajiem datiem. Šī funkcija palīdzēs arī gadījumā, ja uzrodas kāda iekšēja aplikācijas kļūda, ko var novērst, tikai pārinstalējot pašu aplikāciju. Izmantojot šo opciju , jūs nepazaudēsiet savus datus.

Pašlaik nav daudz aplikāciju, kas izmanto šo funkciju. Zināmākās no tām ietver WhatsApp un ASR Voice Recorder. Cerams, ka citu aplikāciju izstrādātāji nolems pievienot šo opciju savām lietotnēm, un, visticamāk, tas arī notiks līdz ar Android 10 atjauninājuma izmantošanas pieaugumu  tās pieaugs.

Avots: Neowin

Atbildēt

Līdzīgi raksti