Google lauž ar Android operētājsistēmas versiju nosaukumiem saistīto tradīciju

Tehnoloģiju entuziastiem nav noslēpums, ka Google daudzu gadu garumā piekopa tradīciju katrai jaunai Android operētājsistēmas versijai dot ar saldumiem un desertiem saistītus nosaukumus, taču līdz ar Android 10 versiju šī prakse tiks pārtraukta un gaidāmais laidiens Android Q sauksies vienkārši – Android 10.

Google apgalvo, ka vēlas padarīt Android atjauninājumu nosaukumus saprotamus plašākai starptautiskajai auditorijai, un desertu nosaukumi nav labākais veids, kā to izdarīt, tāpēc tā lauž ar saldumu nosaukumiem saistīto tradīciju un vienkārši pārslēdzas uz versijas numuru katram izlaidumam.

“Piemēram, L un R nav skaidri saprotami, ja runā dažādās valodās. Tāpēc, kad paziņojām par Android Lollipop izlaišanu, nebija intuitīvi skaidrs, ka runa ir par versiju pēc KitKat,” raksta kompānija.

Google arī norādīja, ka lietotājiem, kas nav iepazinušies ar nosaukumu piešķiršanas praksi, ir grūti saprast, vai viņu tālrunī darbojas jaunākā versija. Versiju numuri ir patiešām vienkāršs veids, kā risināt šo problēmu.

Līdz ar jauno Android operētājsistēmas versiju nosaukumu politiku Google atjaunina arī Android zīmolu. Galvenais “Android” teksts ir mainījies no zaļa uz melnu, un arī pats logo tagad ir populārais Android robots zaļā krāsā. Google apgalvo, ka jaunais logotips ir domāts pieejamības uzlabošanai, jo jaunais krāsu salikums uzlabos kontrastu.

Avots: thurrott.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

 1. Visi tie nosaukumi man nepatīk, skaitļus vieglāk atcerēties

  Jailbait
  Cockmeat Sandwitch
  Gingerhead
  Matchmaking
  Lollypop

  2.3
  4.3
  5.0.1
  7.0

  šādi ir vieglāk atcerēties kurš ir jaunāks, kurš vecāks

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt