Jaunumi

Android jaunā funkcija varētu ļauj kontrolēt viedtālruni ar sejas izteiksmēm

XDA Developers ziņo, ka Google izstrādā jaunu Android funkciju, kas ļauj kontrolēt tālruni, izmantojot sejas izteiksmes, piemēram, smaidu vai sarauktas uzacis. Jaunā funkcija Camera Switch ir nākusi klajā ar Android Accessibility Suite 12. versiju, kas izlaista līdzās Android 12 ceturtajai beta versijai. Jaunā lietotnes versija vēl nav pieejama Google Play, taču to ir iespējams atrast APK versijā.

Saskaņā ar XDA Developers sniegto informāciju sejas izteiksmes (kas ietver arī skatīšanos pa kreisi, pa labi vai uz augšu) var izmantot, lai veiktu dažādas darbības, sākot ar ekrāna tīšanu uz augšu vai leju, atgriešanos uz sākuma ekrānu, ātro iestatījumu vai paziņojumu skatīšanu. Ekrānuzņēmumi rāda, ka iespējams arī pielāgot funkcijas jutīgumu, kas ierobežos nejaušas aktivizēšanas iespējas. Tomēr tiek brīdināts, ka pielāgošana var būt ietilpīga un tālruni ieteicams pievienot pie lādētāja.

Nav grūti iztēloties, kā šī funkcija varētu noderēt lietotājiem, kuriem dažas viedtālruņa kontroles funkcijas šķiet pārāk neparocīgas vai sarežģītas. Atšķirībā no balss komandām sejas izteiksmes ir klusas, kas tās padara vieglāk lietojamas publiskā vai klusākā vidē.

Android ir izlaidis jau vairākas pieejamības funkcijas, kuras, līdzīgi kā šīs jaunās sejas izteiksmes kontroles funkcijas, mērķis ir padarīt telefonus vieglāk lietojamus cilvēkiem ar invaliditāti. Pagājušā gada Android 11, piemēram, sniedza uzlabojumus operētājsistēmas balss kontroles funkcijai. Gada sākumā Google izplatīja vairākus citus pieejamības atjauninājumus, tostarp pielāgojamus Action Blocks, kas ļauj lietotājiem piešķirt pielāgotas darbības lielām ekrāna pogām.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti