Tehnika

Apple 2025. gadā varētu izlaist pašbraucošus elektroauto

Apple ir pabeidzis “lielāko daļu no pamatdarba” jauna procesora izstrādē, kas ir domāts tā autonomajiem elektroauto, kas pazīstami kā Titan, ziņo ziņu portāls Bloomberg. Kā tiek ziņots, uzņēmums tagad paātrina savu autonomo automašīnu izveidi, lai ar jaunu mērķi ieviestu tās tikai četru gadu laikā.

Uzņēmuma komandas izstrādātā mikroshēmu pēc Bloomberg reportiera Marka Gurmana teiktā ir “visprogresīvākā sastāvdaļa”, kas līdz šim ir izstrādāta projektam. Saskaņā ar ziņojumu uzņēmums, acīmredzot, ir gatavs izmantot mikroshēmu, lai testētu transportlīdzekļus savā autoparkā Kalifornijā, un cer izveidot transportlīdzekli ar “stingrākiem drošības ierobežojumiem nekā tas, kas pieejams no Tesla un Waymo”.

Tagad projekta mērķis ir izveidot autonomu elektroauto, kuram nav stūres. Interjers būtu plašs un vairāk līdzinātos limuzīna stila sēdvietu izkārtojumam, ko elektroauto startup tipa uzņēmums Canoo ir popularizējis savos elektriskajos busu prototipos. Šī gada sākumā ziņu portāls The Verge ziņoja, ka Apple kādu laiku runāja par uzņēmuma Canoo iegūšanu un nesen nolīga vienu no tā līdzdibinātājiem. Automašīnā varētu būt liels, iPad stila skārienekrāns, kurā darbotos iOS līdzīgs lietotāja interfeiss.

Vēl nav skaidrs kādu uzņēmējdarbības modeli uzņēmums izvēlēsies. Marks Gurmans min, ka “ticamāks scenārijs” ir tas, ka Apple piedāvās automašīnas iegādāties ikvienam.

Apple, cik zināms, necenšas izveidot patentētu elektroautomašīnas uzlādes kabeli. Tā vietā uzņēmums vēlas transportlīdzekli padarīt savietojamu ar “kombinēto uzlādes sistēmu” vai CCS standartu, kas ļautu uzlādēt transportlīdzekli lielākajā daļā publisko ātrās uzlādes staciju.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti