Programmatūra

Apple Maps uzņēmumam izmaksā miljardus

Kad Apple pirmo reizi palaida Apple Maps tā bija neliela katastrofa, jo aplikācija nedarbojās tā kā iecerēts – tā pat aizveda šoferus pa nepareiziem ceļiem. Tas bija tik slikti, ka Apple izdeva atvainošanos un pat ieteica lietotājiem izmantot citas aplikācijas, kamēr esošā tiek labota.

Gadu gaitā Apple Maps ir ievērojami uzlabojies. Taču, neskaitot to, rodas jautājums, vai aplikācijas izveide bijis labs lēmums.  Apple jau iepriekš vairākkārt ir devis mājienu, ka aplikācija uzņēmumam ir izmaksājusi diezgan daudz naudas, un tagad atklājies, ka tā izmaksājusi miljardiem dolāru.

Tieši cik daudz Apple izmaksājis izveidot jaunu Maps aplikāciju no nulles, nav skaidrs, bet ņemot vērā tās pārvērtības, tas nav bijis lēti. Jaunajā aplikācijā ir pat funkcijas, kas varētu konkurēt ar Google Maps, kā piemēram, iekštelpu kartēšana, kā arī jauna funkcija Look Around (pieejama sākot no iOS 12), kas tiek salīdzināta ar Google Street View.

Nedaudz pat šķiet, ka Apple varētu būt zaudējis klientu uzticību ar primo Maps versiju un ieteikumu lietot citas aplikācijas. Rodas jautājums, vai lietotāji vēlēsies atgriezties pie Apple Maps vai paliks pie jau izmantotajām aplikācijām.

Avots: ubergizmo

Atbildēt

Līdzīgi raksti