Apple atjaunina pakalpojumus, atsvaidzina ierīces ar jaunām krāsām un laiž klajā jaunu iMac un iPad versiju ar M1 procesoru

Apple šogad savas pavasara prezentācijas laikā nāca klajā ar veseliem 8 jaunumiem. To starpā ir iPad planšetdatori un iMac datori, kas nu arī ir saņēmuši jauno M1 procesoru, gaidītais AirTag trakeris, izmaiņas Apple TV, jauna iPhone 12 krāsā, kā arī jauns abonēšanas pakalpojums.

Pavasara tehnoloģiju atklāšanas pasākumu uzsāk uzņēmuma vadītājs Tims Kuks, kas uzsver, ka uzņēmuma datu centri, veikali un ofisi ir oglekļa neitrāli un darbojas tikai no atjaunojamajiem enerģijas resursiem. Līdz 2030. gadam uzņēmums plāno būt pilnībā oglekļa neitrāls – sākot no piegādātāju ķēdes līdz pat produktu izmantošanai. Šobrīd uzņēmums iegulda vairākus miljonus ASV dolāru mežu atjaunošanā, lai “dzēstu” savas radītās emisijas.

Apple karte, podkāsts, jauna iPhone krāsa

Vispirms uzņēmums izlēmis pavēstīt jaunumus par savām kredītkartēm un piedāvāt Apple card falimily – ģimenes kredītkarti, kura abiem partneriem veido vienādu kredīt vēsturi, kā arī iespēju katram ģimenes loceklim izmantot šo kredītkarti (arī bērniem no 13 gadu vecuma) ar iespēju uzstādīt ikmēneša limitu katram lietotājam.

Apple bijis viens no uzņēmumiem, kas pirms 15 gadiem ir iesaistījies podkāstu industrijas veidošanā. Kad Apple laida klajā savu pirmo podkāstu platformu, tajā bija pieejami 300 šovi, kas šo gadu laikā papildināti ar miljoniem. Apple podkāstu lietotne ir saņēmusi jaunu dizainu, kas vairāk izceļ katru konkrēto šovu, kā arī kanālus un ieteikumus satura izvēlē. Tiek atklāts arī jauns maksas abonements, kas līdzīgi kā Spotify Premium piedāvās klausīties saturu bez reklāmām.

Arī iPhone 12 ir saņēmis izmaiņas – pavasara toņiem pieskaņotu jaunu violetu krāsu.

https://www.youtube.com/watch?v=UpolBSznWp0&ab_channel=Apple

AirTag trakeris

Apple esošajā Find My tīklā šobrīd ir vairāk kā miljards ierīču. Uzņēmums izlēmis papildināt šo pakalpojumu ar gaidīto AirTag trakeri – nelielu ierīci, kuru var pievienot pie visbiežāk pazūdošajām lietām. Jaunā ierīce sadarbosies ar viedtālrunī esošo lietotni un parādīs virzienu un attālumu, kādā meklēt pazudušo lietu, kam pievienots trakeris.

AirTag iespējams papildināt ar dažādu krāsu aksesuāriem, tas ir saņēmis M1, ūdensizturību un dažādus drošības brīdinājumus, lai novērstu cilvēku izsekošanu. Jaunā trakera prezentēšanai izveidots arī visai interesants video:

https://www.youtube.com/watch?v=ckqvG0Rj35I&ab_channel=Apple

Apple TV

Pateicoties papildus laikam, ko tik daudzi pandēmijas laikā pavadījuši mājās pie televizoriem, arī Apple TV saņēmis jaunumus – piekļuvi jaunām filmām un straumēšanas pakalpojumiem, 4K kvalitāti, A12 Bionic čipu, kas atrodams arī iPhone XS, XS Max, un XR, kā arī atjaunotu tālvadības pulti.

iMac saņem M1

Jaunais iMac nu arī ir saņēmis Apple ražoto M1 procesoru, kas uzlabos datora veiktspēju un efektivitāti. Jaunais iMac dizains arī ticis pilnībā pārveidots – jaunie datori pieejami septiņās dažādās krāsās. Tas ir saņēmis patiešām plānu (11.5 mm) 24 collu ekrānu ar iespēju nodrošināt 4.5K izšķirtspēju. Apple apgalvo, ka datora izmērs ir samazināts par vairāk nekā 50 procentiem. Ekrānam ir arī Apple True Tone tehnoloģija krāsu temperatūras automātiskai regulēšanai.

Tā kā pēdējā gada laikā vairums strādā no mājām, protams, ir uzlabota arī datora kamera un mikrofons. Jaunais iMac ir saņēmis 1080p  FaceTime kameru un mikrofonu, kas spēs slāpēt fonā radušos trokšņus.

Apple apgalvo, ka jaunajam iMac, pateicoties M1, vajadzētu palikt klusākam un vēsākam par iepriekšējo modeli, taču tas saņēmis tikai 2 nelielus ventilatorus, kas aizvietot iepriekš izmantoto visai lielo dzesēšanas sistēmu.

Bāzes modelim aizmugurē būs divi USB-C/Thunderbolt porti, bet augstākā līmeņa jeb dārgākajam modelim tiks pievienotas vēl divas USB-C pieslēgvietas (bez Thunderbolt atbalsta). Dators ir saņēmis arī austiņu portu.

Līdzās jaunajam iMac Apple tiek ieviesta arī jauna tastatūra, pele un skārienpaliktnis dažādās krāsās. Jaunā tastatūra ir saņēmusi arī Touch ID pogu, kas ļaus autorizēties ar pirkstu nospiedumu.

https://www.youtube.com/watch?v=4X_IW3kqr3k&ab_channel=Apple

Arī iPad Pro saņem M1

M1 procesors nonācis ne tikai iMac, bet arī iPad Pro planšetdatoros. Apple apgalvo, ka ar jauno procesoru iPad Pro grafikas veiktspēja ir vairāk nekā 1500 reižu ātrāka. Arī ar jauno jaudu planšetdatora akumulatora darbības ilgums būs pietiekams – līdz pat 10 stundām, bet protams, tas atkarīgs no darbībām, kas uz tā tiek veiktas.

Jaunais iPad Pro tagad atbalstīs Thunderbolt 3 un USB4, kā arī 5G savienojamību. Apple apgalvo, ka planšetdators piedāvās “visplašāko 5G pārklājumu visā pasaulē”, sasniedzot ātrumu līdz 4Gbps, un atbalstīs eSIM.

iPad Pro atbalstīs arī Apple zīmuli un Smart Keyboard Folio, kā arī Magin Keyboard. Faktiski planšetdatoru tagad varēs pārveidot par mazāka izmēra visai jaudīgu datoru. Pieturoties pie dabai draudzīgās tēmas, tiek uzsvērts, ka jaunā ierīce saņēmusi 100% pārstrādāta alumīnija apvalku.

Jaunais iPad Pro būs pieejams divos izmēros – 11 collu un 12.9 collu. Tie būs pieejami ar līdz 16 GB lielu RAM un līdz 2TB lielu atmiņu. Lielais jeb 12.9 collu modelis saņēmis jaunu ekrānu, kas nodrošina XDR līmeņa gaišumu, 2732 x 2048p izšķirtspēju un 1000 nitu spilgtumu. Tikmēr 11 collu modelis saņems nedaudz vienkāršāku 2388 x 1688 p displeju ar 600 nitu spilgtumu. Kā vairums mūsdienu ierīču, aprīkoti ar USB-c tipa uzlādes kabeli.

https://www.youtube.com/watch?v=aOq49euWnIo&ab_channel=Apple

Visas ierīces būs iespējams rezervēt iepriekšpasūtīšanā jau šo piektdien, bet tās būs pieejamas tikai no 30. aprīļa.

Pilns Apple pavasara jaunumu pasākums:

Attēlu avoti: Apple

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

  1. Kas par briesmīgu tulkojumu vai adaptāciju. Ko Apple pievieno? Ko nozīmē tas stulbais pa taisno tulkotais angļu “adds”? Vai tas nozīmē, ka visiem iepriekš izlaistajiem imac un ipad pro tiks pievienoti jaunie procesi. Jo tieši tā to var nolasīt. Angliski vārdam “add” ir idiomas konotācija, kas latviski būtu jātulko tā – “pievieno produktu līnijai”, “papildina produktu līniju”, savukārt vārdam pievieno vienam pašam latviešu valodā nav un nebūs šādas nozīmes. Ir taču kaudze variantu, kā virsrakstu neveidot TIK KLEINU. Piem., “Jaunajos iMac un iPad Pro datoros Apple uzstāda M1…”, “Turpmāk iMac un iPad Pro datoros atradīsim M1…”, “Jaunie M1 procesori jaunajos iMac un iPad Pro” un tā tālāk, un tā joprojām…

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt