Tehnika

Apple šogad varētu izlaist M2 mikroshēmu un 4 jaunus datorus

Tiek ziņots, ka Apple šogad gatavojas izlaist vairākus jaunus Mac datorus ar M2 mikroshēmu, raksta Bloomberg reportieris Marks Gurmans (Mark Gurman). Reportieris sagaida, ka uzņēmums izlaidīs 13 collu MacBook Pro, Mac Mini, 24 collu iMac un pārveidotu MacBook Air, kas viss aprīkots ar, iespējams, jaunu M2 mikroshēmu.

Apple vēl nav devis nekādus mājienus par iespējamo M2 mikroshēmu, bet Marks Gurmans domā, ka tā centrālais procesors būs nedaudz ātrāks par M1 un ka tam būs vienāda astoņu kodolu arhitektūra. Tomēr tā grafikas kodolu skaits varētu pieaugt no septiņiem vai astoņiem uz deviņām vai pat desmit 2023. gadā. Apple varētu izlaist Pro un Max datoru M2 mikroshēmas versijas — tieši tāpat, kā tas notika ar M1, — kā arī paziņot par M3 mikroshēmu.

Ir pagājis jau vairāk nekā gads, kopš Apple pirmo reizi paziņoja par savu pirmo M1 mikroshēmu 2020. gada novembrī un vairākus mēnešus kopš tā M1 Pro un M1 Max debijas. Tā kā Apple turpina distancēties no Intel procesoriem, tam ir daži citi Mac datori, kas, iespējams, ir paredzēti, lai pamazām izņemtu visas atlikušās Intel ierīces no aprites. Lielāks iMac Pro ar M1 Pro un M1 Max mikroshēmu varētu aizstāt pašreizējo 27 collu iMac Pro, kā arī mazāku Mac Pro, kas būtu aprīkots ar divām vai četrām M1 Max mikroshēmām. Un, lai gan Mac Mini jau ir aprīkots ar M1 mikroshēmu, tiek sagaidīts, ka tas iegūs modernizētu M1 Pro versiju (papildus M2 variācijai).

Attiecībā uz laika grafiku Marks Gurmans apgalvo, ka Apple laidīs klajā jaunus Mac datorus martā un pēc tam maijā vai jūnijā. Apple jau ir devis mājienus par jaunu 5G iPhone SE, 5G iPad Air un, iespējams, arī vienu jaunu Mac datoru 8. marta pasākumā. Ir paredzēts arī martā ieviest iOS 15,4, kam ir sejas maskai draudzīga sejas atpazīšanas funkcija. Paredzēts, ka iPhone 14 un Apple Watch Series 8 arī tiks izlaisti nedaudz vēlāk šogad.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti