Pirms 9 gadiem, 2016. gada pavasarī, plaši pazīstamais monitoru ražotājs AOC laida klajā AGON monitoru sēriju, kas izstrādāti kā profesionāliem, tā arī ikdienas spēļu entuziastiem. Interesanti, ka tikai 2023. gadā ražotājs prezentēja savu pirmo AGON OLED spēļu monitoru – AG276QZD. Atzinību tas izpelnījies teju uzreiz un jau tajā pašā gadā arī ticis apbalvots ar prestižo Red Dot dizaina balvu. Lai gan apritējuši 2 gadi, AG276QZD joprojām savā cenu kategorijā ir konkurētspējīgs spēļu monitors, kas tiek piedāvāts par starp OLED monitoriem visai pieejamu cenu. Tā kā monitors bija visai pieprasīts, 2025. gadā tika izlaista tā otrā versija – AG276QZD2.
Attēla kvalitāte un krāsu precizitāte
Uz apskatu saņemtais AOC AGON PRO AG276QZD2 monitors ir 27 collu liels, ar QHD (2560×1440) izšķirtspēju. Ja tā priekštecis bija aprīkots ar WOLED, tad šī versija tikusi pie QD‑OLED (daļēju kvantu punktu tehnoloģijas) paneļa, kas, lai gan ir nedaudz dārgāka, sola par kripatiņu labāku attēla kvalitāti.

AG276QZD2 piedāvā tipisku OLED priekšrocību – dziļas melnās krāsas un augstu kontrastu, kas ievērojami uzlabo izskatu spēlēs ar tumšākām vidēm. Attēls ir gana ass, ekrānam ir visai plašs skatīšanās leņķis un bagātīga krāsu gamma, kas rada acīm patīkamu pieredzi. Displejam ir 10 biti jeb 1.07 miljardi krāsas, kas to padarīs par lielisku kandidātu ne tikai spēļu entuziastiem, bet arī radošās industrijas pārstāvjiem, kam svarīga augsta krāsu precizitāte.
Displeja krāsas | 1.07 miljardi (10 biti) |
Displeja spožums (niti) | 400 cd/m2 |
Dinamiskais kontrasts | 1000 cd/m2 |
Reakcijas laiks | 0.03 ms |


Pēc skata monitors ir visai minimālistisks – tam ir vienkāršs rāmis, iestatījumu poga paslēpta aizmugurē, bet rāmja apakšā centrā izvietots AGON logo. Rāmim ir visai biezas, melnas malas, kas, piedod par kripatiņu lielāku budžeta klases ierīces izskatu, tomēr, ņemot vērā tā cenu, jāpiekrīt kādam kompromisam.

Monitora statīva kāja ir visai futūristiska izskata, tai ir piecas nevienmērīgas šķautnes, kas minimālistiskajam dizainam piešķir kripatiņu modernuma piesitiena. Statīva aizmugurē izvietots āķītis, kas ļauj nedaudz sakārtot no tā izejošos vadus un piešķirt galdam nedaudz sakārtotāku izskatu. Tomēr šeit nevarēs paslēpt visus komplektā iekļautos vadus, jo, piemēram, HDMI vada biezums to neļauj novietot aiz šī āķīša.

Kā jau augstas klases spēļu monitors, AG276QZD2 ir aprīkots ar 240 Hz atsvaidzes intensitāti un vien 0.03 ms aizturi, kas to padara par lielisku izvēli tiem, kas spēlē asas spriedzes un izteikti ātras spēles, kur katra sekundes daļa ir no svara. Attēls ir ass, tam nemanīju ghosting jeb izplūduma efektu, tādēļ spēļu laikā iespējams precīzi izsekot kustības un uzlabot savu veiktspēju.
Ikdienas lietošana

Monitors ir aprīkots ar statīvu, kas nodrošina plašas pielāgošanas iespējas – augstuma regulēšanu, slīpumu, rotēšanu un pagriešanu. Monitora aizmugurē esošais stiprinājums to ļauj pagriezt arī portreta režīmā, tomēr iekļautais statīvs ir pārāk zems. Šo risinājumu varēs izmantot, ja monitoru izvēlēsieties pievienot statīvam pie sienas.

Monitora iestatījumus iespējams pārvadīt ar aizmugurē izvietoto pogu. Poga izvietota tuvu labajai malai, tādēļ to var aizsniegt ērti, taču iestatījumus ar to pārvaldīt ir samērā grūti. Pogas pavilkšana dažādos virzienos veic dažādas darbības, kas brīžiem ir mulsinoši un poga ir visai jutīga, tādēļ dažkārt tiek reģistrēta kāda cita darbība.

Monitora statīva aizmugurē izvietots āķis, uz kura ikdienā var novietot austiņas, tomēr tas no priekšas šķiet visai neparocīgi sasniedzams. Priekšroku tomēr dodu risinājumam, kur āķis izvietots sānā.

Pieslēgvietas izvietotas monitora aizmugurē. Tā kā statīvs ir visai daudzpusīgs, tiem var ērti piekļūt monitoru pagriežot. Šeir būs atrodami 2x HDMI, 2x displeja porti, interneta pieslēgvieta, 2x USB-A un 3.5mm audio pieslēgvieta.

Kā jau spēļu monitors, tas aprīkots arī ar gaismas līniju, kas rotā aizmugurē esošo piecstūru bloku. Tumšākos spēļu vakaros gaisma izcels monitora fonu un glauni atspīdēs pret sienu. Krāsu iestatījumus var mainīt ražotāja piedāvātasjā G-Menu lietotnē

Lietotnē arī atrodama iespēja izveidot dažādus lietotāju profilus, lai savām vēlmēm ne tikai pielāgotu apgaismojuma toni, bet arī ekrāna izšķirspēju, atsvaidzes intensitāti un citus parametrus.

Kā jebkuram OLED monitoram, arī šim ir jāņem vērā potenciālais attēla iedegšanas (burn-in) risks. Tomēr AGON PRO AG276QZD2 ir aprīkots ar vairākiem mehānismiem, kas palīdz šo risku mazināt. Iekļauti gan pikseļu pārbīdīšanas algoritmi, gan automātiski brīdinājumi pēc ilgstošas lietošanas, kas mudina spēlētāju un monitoru uz brītiņu atpūsties vienam no otra.
Tehniskā specifikācija
Dimensijas | 586.75 x 330 x 05mm |
Ekrāna izmērs | 26.5 collas |
Ekrāna izšķirtspēja | 2560×1440 pikseļi |
Ekrāna atsvaidzes intensitāte | 240 Hz |
Statīva regulēšanas augstums | līdz 130 mm |
Skaļruņi | 5 W x 2 |
Enerģijas avots | 100 – 240V 50/60Hz |
Pieslēgvietas | HDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.4 x 2, USB-C 3.2 x 1, USB 3.2 (Gen 1), 3.5 mm audio ports |
Kopsavilkums
Patika:
- Dzīvīgais attēls, bagātīgā krāsu gamma;
- Minimālistiskais dizains;
- 240 Hz OLED ekrāns par pieejamu cenu;
- G-Menu lietotne, kas ļauj ērti vienuviet apskatīt svarīgākos monitora parametrus un veikt izmaiņas.
Varētu būt labāk:
- Austiņu āķa izvietojums;
- Statīva augstums, lai var pilnvērtīgi to pagriezt portreta režīmā;
- Ekrāna maksimālais spilgtums, jo monitoru izmantojot tuvāk logam saulainās dienās manāmi vairāk atspīdumi.
Viena no šī modeļa lielākajām priekšrocībām ir cena. Salīdzinot ar citiem OLED risinājumiem, kas bieži vien pārsniedz šo cenu kategoriju, šis monitors piedāvā līdzvērtīgu pieredzi par pieejamāku cenu. Tas padara to par ļoti pievilcīgu izvēli tiem, kas meklē OLED tehnoloģijas priekšrocības, bet nevēlas pārmaksāt.
Protams, dārgāki modeļi var piedāvāt papildus funkcijas, lielāku ekrānu, spilgtumu vai papildu savienojamības iespējas, taču šeit ir skaidrs fokuss – augsta attēla kvalitāte un spēļu veiktspēja par saprātīgu summu. AG276QZD2 šobrīd (15.07.2025.) Latvijas interneta veikalos iespējams iegādāties sākot no 530 Eur.