AOC AGON AG405UXC – maciņam draudzīgs monitors spēļu entuziastiem

Uz apskatu esam saņēmuši AOC monitoru AGON AG405UXC, ko diezgan pārliecinoši varam uzskatīt par geimeru monitoru, par ko liecina arī AGON sērija. Lai arī šis, teorētiski, vairāk definējas kā monitors, kas paredzēts videospēlēm, uz testu šo ierīci bijām piešķīruši mūsu komandas programmētājam. Kolēģis AGON monitoru ļoti slavēja, lūkosim kapēc tā.

AOC AGON AG405UXC ekrāna izšķirtspēja un krāsu precizitāte

AOC AGON AG405UXC ir piešķīris 40 collu displeju. Pateicoties 3440 x 1440 px izšķirtspējai, attēli ir dzidri un skaidri. Platais ekrāns ar  21:9 proporciju ne tikai lieliski piemērots datorspēlēm, bet arī dažādiem grafiskajiem, kā arī sarežģītākiem video montāžas darbiem, kuros var ērti pārskatīt visu timeline.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Jau pirmajās minūtēs, izmantojot monitoru, redzams, ka tā ekrāns ir patiesi kvalitatīvs un jau standartā iestatītie krāsu iestatījumi ir visai baudāmi. Ražotājs min, ka monitoram ir 16.7 miljoni krāsu, kas ir 8 biti. Ikdienas lietotājam 8 bitu monitors ir vairāk kā pietiekams, bet, ja darbā nepieciešams veikt 500% pietuvinājumu līdz brīdim, kad jau redzami pikseļi, visticamāk, 10 bitu monitors, kas, protams, ir arī ievērojami dārgāks, būs labāka izvēle.

Tā kā šis ir spēļu monitors, uzmanība jāpievērš arī kontrastiem, citādi izteikti krāsainākas un kontrastainākas spēles var šķist par tumšu un var gadīties pazaudēt detaļas. Jāsaka, ka šajā lauciņā, monitors neradīja vilšanos un arī izteikti krāsainākās spēlēs, kā piemēram, NFS Heat, ir iespējams redzēt smalkas detaļas.

Ekrāna spilgtuma, krāsu un kontrasta tehniskie parametri:

Displeja krāsas16.7 miljoni
Displeja spožums (niti)350 cd/m2
Dinamiskais kontrasts80M:1
Statiskais kontrasts1200:1

Ja pie monitora izvēlēsieties pievienot, piemēram, Xbox vai PS, bez uztraukuma varēsiet sēdēt nostāk dīvānā, jo komplektācijā iekļauta pults, kas ļauj pielāgot spēlei nepieciešamos monitora iestatījumus arī no dažu metru attāluma.

Foto: Gustavs, notepad.lv

AOC AGON AG405UXC funkcijas

AOC AGON AG405UXC korpusa labajā malā ir izvietotas sešas pogas ar dažādām funkcionalitātes iespējām. Pogas atrodas korpusa priekšpusē un virs tām ar baltu uz melna ir norādīti apzīmējumi, ko var paveikt ar katru pogu. Šim monitoram pogas aizvien ir fiziskas un ar klikšķa skaņu, taču tās nav tik biezas un skaļas, kā iepriekš apskatītajiem monitoriem.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Monitors piedāvā 6 dažādas kategorijas, kurās var veikt paša izvēlētas korekcijas. Viena no kategorijām ir “Game settings“, kur varat iestatīt videospēļu režīmu (tam jau tiek piedāvāti “FPS”, “RTS” un “Racing” spēļu iestatījumi, taču tos var arī izveidot pēc saviem ieskatiem), izvēlēties ēnu kontroli, spēles krāsu rādītājus un vēl citas funkcijas.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Luminance” kategorijā varēsiet mainīt monitora kontrastu, spilgtumu un līdzīgus iestatījumus.

Color Setup” piedāvā iestatīt konkrētus režīmus, balstoties uz monitora lietošanu. Ir iespējams iestatīt režīmu ar mazāk zilajām gaismām, multimediju režīmu, pārlūkošanas, ofisa un lasīšanas režīmus.

Vēl ir sastopamas “PIP Setting“, ” Extra” un “OSD Setup” kategorijas, kur variet iestatīt monitora valodu, kuru izeju izvēlēties (input select), pagriezt skaņu skaļāk/klusāk, iestatīt PIP režīmu un citas funkcijas.

AOC AGON AG405UXC un datorspēles

144 atsvaidzes intensitāte un 1 ms MPRT reakcijas laiks nodrošina plūstošu spēles gaitu bez liekas aizķeršanās arī straujāka tempa spēlēm. 21:9 displeja formāts būs visai patīkams dažādām stratēģijas, lomu un sacīkšu spēlēm.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Spēļu testu laikā novērojams ghosting efekts, jeb iespējams redzēt, kur kustīgi objekti atradušies prims brīža. Tas nozīmē, ka dažās ātrāka tempa spēlēs attēls ne vienmēr būs perfekti dzidrs un ass. Šo gan dažās spēlēs izdevās labot, pārliecinoties, ka atsvaidzes intensitāte iestatīta uz maksimumu un monitorā izvēlēts gaming iestatījums.

Foto: Gustavs, notepad.lv

Protams, ja šo monitoru izvēlaties spēlēm, pārliecinieties, ka Jūsu iemīļotās spēles atbalsta 3440 x 1440 px ekrāna formātu (resolution). Ja spēle neatbalstīs šādus iestatījumus, visticamāk, ka to neredzēsiet pa pilnu ekrānu un tā malas paliks melnas.

AOC AGON AG405UXC ikdienas lietošana

AGON sērijas modeļi daudziem noteikti ir zināmi kā monitori videospēlēm, ko AOC tieši tā arī pasniedz. Šoreiz monitoru bijām iedevuši mūsu programmētājam, lai viņš novērtē kā šis monitors viņam patika darbam.

Kolēģis minēja, ka monitora izmērs (40 collas) priekš programmēšanas ir lielisks un izvietojot 3 dažādus logus informācija ir lieliski pārskatāma. Ļoti atzinīgi vārdi tika teikti par to, ka acis nenogurst dienas beigās. Liels ieguldījums šim iemeslam esot iespēja uzlikt dažādus režīmus – kolēģis esot izmantojis “office” režīmu.

Jāmin, ka savienojot portatīvo datoru ar monitoru, tiek veikta arī uzlādes funkcija un nekādas problēmas arī netiek novērotas, ja monitoram mēģina pieslēgt Windows vai Mac ierīci.

Iericei ir arī visai daudzfunkcionāls statīvs – tas ļauj monitoru pagriezt pa labi/ pa kreisi, kā arī virzīt uz augšu vai leju, izvēloties acīm tīkamāko augstumu. Ir iespējams arī pagriezt monitoru uz priekšu vai aizmuguri, kas ļauj izvēlēties ērtāko slīpumu.

Foto: Gustavs, notepad.lv

AOC AGON AG405UXC tehniskā specifikācija

Dimensijas944.1 x 419.3 x 54.5 mm (bez statīva)
Ekrāna izmērs40 collas
Ekrāna izšķirtspēja3440 x 1440 pikseļi (UWWQHD)
Displeja tehnoloģijaLCD
Malu attiecība21:9
Ekrāna atsvaidzes intensitāte144
Reakcijas laiks1 ms
Statīva regulēšanas iespējas (augstums)līdz 150 mm
Skaļruņi2x 5W
PieslēgvietasHDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.4 x 1, USB-C 3.2 x 1 (DP alt režīms, jauda līdz 90 W), a 3.2 USB Type-B 1 x, USB-A 3.2 ports 4 x

Kopsavilkums

Patika:

  • Ļoti dzidrs attēls, izteiktas krāsas
  • Ir gaismas indikators, ja monitors ir ieslēgts
  • Statīvs, kas ļauj monitoru bīdīt uz sāniem, augšu vai leju, kā arī pašķiebt ērtākā lenķī
  • Pieejama cena

Nepatika:

  • Straujāku spēļu laikā var novērot ghosting (situācija, kad attēls dublējas, jeb strauju kustību laikā redzams, kur priekšmets tikko atradies)
  • Vienkāršs dizains, ņemot vērā, ka tas ir spēļu monitors (to varētu izcelt ar kādu RGB gaismu)
  • Kad režīmu pielāgošanai izmanto pulti, novērojams visai lēns reakcijas laiks

Ja meklējat maciņam draudzīgu spēļu monitoru datorspēļu baudīšanai vai ikdienas darbiem, AOC AGON AG405UXC ir lieliska izvēle – atpazīstamos Latvijas interneta veikalos to iespējams atrast 500 – 600 Eur robežās. AGON AG405UXC piedāvā gana baudāmu ekrānu – tas ir krāsains un dzirds. Testu laikā gan novērojām nelielu gosting, kas kādam spēļu cienītājam varētu kaitināt, taču monitora plašais priekšrocību klāsts un pieejamā cena pavisam noteikti to attaisno.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt