Asus G731GU apskats

Asus G731GU ir ROG Strix G spēļu klēpjdators ar izcilu dizainu un spēcīgu veiktspēju, kas tiks galā ar jebkādiem ikdienas uzdevumiem vai spēlējot jaunākās video spēles. Uz apskatu saņemtais Asus klēpjdatora pilnais modeļa numurs ir Asus G731GU-EV085T. Par to tad arī raksta turpinājumā.

Dizains

Datora dizains ir izstrādāts ļoti kvalitatīvi un piesaistošs pateicoties apakšā izvietotai RGB gaismas joslai, kuru ir iespējams pielāgot pēc izvēles ar Aura Sync vai arī izmantot standarta Armoury Crate gaismas uzstādījumus. Korpuss izstrādāts no kvalitatīvas melnas plastmasas un nekur kopumā nav novērojuma lētuma vai ļoti plānas un kustīgas plastmasas detaļas.

Tastatūra arī ir aprīkota ar četru zonu RGB izgaismojumu un to var regulēt un mainīt pēc izvēles. Interesanti, ka taustiņi – W,A,S,D ir no curspīdīgas plastmasas, kas nedaudz izceļas no ierastās pilnībā melnās tastatūras un ir identificējami kā spēļu taustiņi.

Asus G731GU pieslēgvietas ir izvietotas gan datora aizmugurē, gan kreisajā sānā. Aizmugurē atrodas 1 x RJ-45, 1 x HDMI 2.0b, 1 x C tipa USB3.1 pieslēgvietas un lādētāja ports. Savukārt kreisajā sānā būs 3 x USB3.1 un 3.5mm audio pieslēgvieta.

Dzesēšanai šim datoram ir divi kanāli aizmugurē un viens kanāls labajā pusē, kas kopumā datoru slodzes gadījumā ļoti labi spēja dzesēt un neļāva uzkarst korpusa daļai. Jāpiemin, ka dzesēšana ir aprīkota arī pašatīrošo termo moduli, kas izvada putekļus. Dzesēšanas jaudu var regulēt nospiežot uz tastatūras tam paredzētu taustiņu, kas ir ļoti ērti.

Kā zināms, tad šāda tipa spēļu datoriem lielākas slodzes gadījumos ir ļoti skaļa ventilatoru darbība jeb dzesēšana, kas patiešām mēdz būt īpaši nepatīkama, it sevišķi, ja telpā atrodas vēl kāda persona, kam šis troksnis varētu traucēt. Šis dators arī nav izņēmums un tas strādā diezgan skaļi, bet jāsaka, ka šo datoru dzesēšana maksimālajā Turbo režīmā nebija tik skaļa kā Asus GX502GV Zephyrus, kas bija daudz skaļāks pie maksimālās noslodzes.

Klēpjdators ir aprīkots ar 17.3” displeju, kas ir nedaudz lielāks no ikdienas ierastajiem 15.6’’ izmēra klēpjdatoriem. Datora izmēri ir 26 x 399 x 293 mm. Dators sver sākot no 2.85kg pie esošās saņemtās konfigurācijas. Kopumā skatoties tas pat nav daudz smagāks par dažiem 15.6” izmēra klēpjdatoriem. Patīkami ir tas, ka Asus komplektācijā dod līdzi arī datora somu, kas atvieglo to pārvietošanu, ja vēlaties datoru paņemt sev līdzi, kaut kur dodoties.

Tehniskā specifikācija

Uz apskatu saņemtais Asus G731GU dators nav aprīkots ar maksimālo ražotāju konfigurāciju, bet tas jebkurā gadījumā ir jaudīgs spēļu klēpjdators un spēs pavilkt visas jaunākās video spēles.

Saņemtais Asus G731GU ir aprīkots ar – Intel Core i5-9300H procesoru, 8GB DDR4 2666MHz operatīvo atmiņu (iespējams palielināt līdz 32GB), Nvidia GeForce GTX 1660 Ti 6GB video karti, SSD 512GB disks un 17.3” FHD IPS displeju. Iekārtā uzstādīts 66 Wh akumulators.

Displejs

17.3” izmēra FHD IPS matētais displejs ar šauriem rāmjiem sniegs lielisku baudu skatoties filmas vai spēlējot video spēles. Ekrāna maksimālā izšķirt spēja ir 1920 x 1080. Displejs ir aprīkots ar augstu atsvaidzes intensitāti – 144Hz un 3ms reakcijas laiku, kas nodrošina augstu attēla kvalitāti un ļoti noderēs video spēļu spēlēšanai.

Veiktspēja

PassMark

PassMark testos dators uzrāda salīdzinoši labus rezultātus salīdzinot ar vidējiem mērījumiem. Kopējais PassMark reitinga punktu skaits šim datoram bija 5218, kur salīdzinot ar pasaules vidējo tie bija 2739 punktu. SSD diska un 8GB RAM mērījumi bija nedaudz zem vidējiem mērījumiem. Bet CPU un video karte jau spēja pakāpties nedaudz virs vidējā.

UserBenchmark

UserBenchmark testos dators uzrāda jau labākus mērījumus un pārsniedz gandrīz visus komponentes vidējos sniegumus. Vienīgi SSD diska tests ir vienāds ar pasaules vidējo mērījumu. Detalizētāka šī datora rezultātus varat apskatīt šeit.

CineBench R20

CineBench R20 ir nopietnāks tests procesora pārbaudei. Cinebench20 savā reitinga sistēmā ievieto Intel Core i5–9300H procesoru 8. vietā, kas nav slikti, apsteidzot pat i7-6700HQ procesoru. Tabulas mērījumi salīdzināti ar iepriekš apskatītajiem datoriem.

CrystalDiskMark

Asus G731GU modelī tiek izmantots Intel SSDPEKNW512GB sērijas disks. Pēc Intel mājas lapā norādītajiem lasīšana un rakstīšanas datiem rezultāti faktiski sakrīt ar testa mērījumiem.  Pēc ražotāja norādēm diskam jāspēj nolasīt datus ar 1500 MB/s, savukārt ierakstīt ar 1000 MB/s.

Akumulators

Atvienojot lādētāju no datoru, kas bija uzlādēts līdz 100%, tas automātiski pārslēdzas uz Windows darbības režīmu, kur tiek samazināts displeja spilgtums un veiktspēja, bet joprojām darbojas taustiņu un korpusa apgaismojums.  Protams, korpusa un taustiņa apgaismojumu var manuāli izslēgt vai regulēt to spilgtumu, nedaudz ietaupot datora darbības laiku. Akumulatora darbības laiks ir viduvējs – nedaudz vairāk par piecām stundām Web pārlūkošanai un mazāk nekā četras stundas video atskaņošanai.

Protams, spēlēt video spēles bez strāvas padeves īsti nebūs iespējams vai arī būs īss prieks un nāksies vien pievienot atpakaļ lādētāju. Bet nu šaubos vai kāds uz šāda spēļu datora vēlēsies spēlēt spēles neizmantojot pilnīgu datora veiktspēju, kad tas darbojas ar pievienotu strāvas padevi.

Spēļu testi

Asus G731GU ir labs spēļu dators. Esošajā komplektācijā gan prasītos 16GB RAM, kas to padarītu jau daudz labāku. Protams, šādu komplektāciju ar 16GB RAM arī var iegādāties vai arī manuāli pievienot papildus operatīvo atmiņu.

Testam izmantoju Fraps programmu, kas mēra Fps spēļu laikā.

Apex Legends

Vidēji ~ 84 Fps
Maksimums sasniegtais ~ 148 Fps

CS:GO

Vidēji ~ 87 Fps
Maksimums sasniegtais ~ 197 Fps

Destiny 2

Vidēji ~ 70 Fps
Maksimums sasniegtais ~ 144Fps

Vērtējums

Patika

  • 17,3″ 144Hz 3ms ekrāns
  • RGB izgaismota datora pamatne
  • Datora komplektā nāk līdzi pele, datora soma un austiņas
  • Dzesēšana neļauj ļoti uzkarst datora korpusam
  • Konkurējoša cena

Nepatika

  • Diezgan skaļš lielākas noslodzes gadījumos
  • 8GB RAM tomēr nedaudz liekas par maz gaming datoram

Secinājumi

Dators ir pietiekami jaudīgs ikdienas uzdevumiem un jaunāko video spēļu spēlēšanai. Ja vēlaties patiešām vizuāli pievilcīgu, kvalitatīvu un salīdzinoši jaudīgu datoru, tad Asus G731GU varētu būt pareizā izvēle. Protams, ne visas jaunākās video spēles būs spēlējamas uz augstākajiem uzstādījumiem. Ja tomēr vēlaties iet uz maksimumu, tad būs nepieciešams jaudīgāks dators, kas ir aprīkots ar GeForce RTX 2070 video karti un jau daudz dārgāki.

Asus G731GU datora cena ir sākot no 1230 EUR ar apskatā apskatītajiem tehniskajiem parametriem, kas priekš 17.3″ izmēra ar 144Hz 3ms displeju un to tehniskajiem parametriem manuprāt varētu būt viens no labākajiem gaming klēpjdatora piedāvājumiem. Bet šeit gan ieteiktu pasekot līdzi informācijai un komplektācijai, ko norāda pārdevējs, jo ne visos apskatītajos veikalos tika norādīta datora soma, pele un austiņas komplektācijā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt