Garmin Vivoactive 6: vasaras vieglums 

Garmin Vivoactive 6 izskats liek manīt par gaumīgumu, ko papildina dažādi noderīgi rīki, ļaujot apskatīt gan veselības, gan sporta rādītājus.

Nosvinot vasaras sākumu, uz apskatu esam saņēmuši vēl kādu Garmin pulksteni – Vivoactive 6. Gluži kā Venu 3S, arī šī ierīce lieliski ir spējusi kombinēt izskatu ar funkcionalitāti. Laiks ieskatīties, ko tā piedāvā!

Garmin Vivoactive 6 dizains

Iespējams, uzmetot ašu skatu, šķiet, ka pulkstenis diez ko neatšķiras no iepriekš aplūkotā modeļa. Tomēr, manuprāt, Vivoactive daudz mazāk izstaro sportisko garu, vēl labāk mijiedarbojoties ar ikdienišķo stilu.

Nenoliedzu, ka noteicošais varētu būt tieši krāsa. Modeļi ir pieejami sekojošajos toņos: Mēness zelta, akmens pelēka, metāliskā jašmas zaļa un metāliska sārta rītausma. Manu roku rotāja tieši mēness zelta variācija, kas, manuprāt, sniedz sievišķīguma sajūtu. 

Korpusu veidojošais šķiedru pastiprināts polimērs ir bēšā tonī, taču ekrānu noturošais anodētais alumīnijs – maigā zelta krāsā. To visu papildina siksniņa, kuras tonis ir pieskaņots korpusam, veidojot viendabīgumu. Siksniņu gan var mainīt, jo tā pieejama dažādās krāsās un materiālos, tostarp ādas. 

Lai gan ikdienā izvēlos smalkākus (un mehāniskus) pulksteņus, saprotu, ka digitālās ierīces atveidot līdzīgā manierē nav iespējams. Ņemot to vērā, uzskatu dizainu par veiksmīgu un glītu. 

Tāpat man ļoti patīk arī pilnā displeja izskats. Atšķirībā no Venu 3S, kam uz rāmja bija nelieli punktiņi, kas, manuprāt, nedaudz samazināja ekrānu, šim tādu nav. 

Funkcionalitāte 

Kā norādīts Garmin oficiālajā vietnē, pulkstenim būtu jānodrošina līdz 11 dienām ilgs darbības laiks. Ja tas ir vienmēr ieslēgts, tad tās būs 5 dienas. 

Cenšoties uzzināt sacītā patiesumu, pulksteni noņēmu vien pāris reizes. Nenovelkot līdz pēdējam brīdim, tas izturēja aptuveni 9 pilnas dienas. Uzlāde ar specializēto adapteri, kas iekļauts komplektācijā, gan bija vareni ātra.

Šim pulkstenim ir tikai divas pogas. Augšējā un lielākā piedāvā apskatīt izvēlni, taču apakšējā darbojas kā atgriešanās. Pie šī nācās nedaudz pierast, jo Venu 3 piedāvāja trīs pogas. 

 Arī šo pulksteni var nemanāmi savienot ar Garmin Connect™. Nemainīgi tā piedāvā apskatīt dažādus veselības datus, izaicinājumus un rediģēt pāris iestatījumus, piemēram, pievienot kredītkarti.

Gluži kā citas Garmin ierīces, Vivoactive 6 lieliski pilda savu veselības rādītāju reģistrēšanas funkciju. Pieejams gan sirds ritma, gan miega stundu skaitītājs. Tāpat arī uzstādīšanas procesā tiek piedāvāts izvēlēties savas mīļākās sporta nodarbes, lai tās vienmēr būtu vienas pogas attālumā.

Tā kā manā uztverē šis pulkstenis ir nedaudz ikdienišķāka nekā sporta stila, arī ekrāna dizaini tam bija daudz elegantāki un minimalistiskāki. Ar tiem, pateicoties 1500 nitu ekrāna spilgtumam, lepoties varēja gan spilgtos saules staros, gan ēnā. Savukārt vakaros/tumšās vietās ekrāns automātiski samazina spilgtumu, lai neapžilbinātu.

Papildus lietotnes

Lai gan neesmu neviena no turpmāk minēto sporta veidu faniem, likās, ļoti interesanti, ka tiem tiek pievērsta padziļināta uzmanība. 

Garmin Golf ir lietotne, kas specializēta īpašai golfa spēles izsekošanai un detaļām. To jālejupielādē atsevišķi, lai apskatītu visas tās priekšrocības. 

Dažas no tām ietver – nūjas ātrumu, bumbiņas ātrumu, leņķus un sitiena virzienu. Šīm funkcijām gan ir nepieciešams iegādāties papildus monitoru. Tāpat lietotne piedāvā lejupielādēt dažādas golfa laukuma kartes, bet sarakstā diemžēl nebija neviena Latvijas mērogā. 

Analīzes piedāvā apskatīt savu sitienu un tā distanci. To var darīt arī ar draugiem, salīdzinot gūtos rezultātus.

Vivoactive 6 ir aprīkots ar 5 ATM ūdensizturības klasi, kas pasargās to no sviedriem, ļaus skriet lietū un izmantot dažādiem ar ūdeni saistītiem sporta treniņiem (piemēram, peldēšanai un niršanai). Ūdens sportam ir izveidota pielāgota lietotne Garmin Dive, kas reģistrē sasniegtos dziļumus, izmantoto aprīkojumu un izpētītās vietas. Gluži kā iepriekšējā lietotne, arī šī piedāvā analizēt dažādu statistiku, piemēram, maksimālo dziļumu, tajā pavadīto laiku un veselības rādītājus. 

Garmin Vivoactive 6 specifikācijas

Displejs1.2″ (30.4 mm) AMOLED
Izšķirtspēja390 x 390 pixels
Stikla materiālsCorning® Gorilla® Glass 3
Fiziskie izmēri42.2 x 42.2 x 10.9 mm
Korpusa materiālsAr šķiedru pastiprināts polimērs
Ekrāna turētāja materiālsAnodēts alumīnijs
Svars23 g (36 g ar siksniņu)
BaterijaLitija jonu
Akumulatora darbības laiks11 dienas (vienmēr ieslēgts: līdz 5 dienām)
Uzlādes veidsGarmin patentēts kontaktdakšas lādētājs
Atmiņa8 GB
SavienojamībaBluetooth®, ANT+®, Wi-Fi®
Saderība ar viedtālruniGarmin Connect™ ar iPhone un Android
GPS

Ikdienas lietošana 

Laiku ar šo pulksteni ļoti izbaudīju, jo tas ne tikai ir viegls un ērts, bet arī labi izskatās. Iespējams, gaišā krāsa pastiprināja sievišķīgo tēlu. Tomēr tai ir arī savi trūkumi, piemēram, uz tās ātrāk būs redzami traipi. Pulkstenis kopā ar siksniņu sver vien nieka 36 gramus, tādēļ, var aizmirst tā esamību uz rokas, kā rezultātā tam var nākties piedzīvot dažādas vides, tostarp dārzu. Mierinājumam – visu ir ļoti viegli notīrīt.

Pieturoties pie visurgājēja aspekta, svarīga ir arī stikliņa izturība pret skrāpējumiem. Lai arī daži brīži testa laikā bija potenciāli izaicinošāki, tie nekādā veidā neradīja ne lielas, ne mazas švīkas.

Kad izslēdzu viedā pulksteņa skaņu, novērtēju ka paziņojumi parādās tikai uz pulksteņa (ne telefona) ekrāna. Tas ļāva turpināt ikdienas gaitas bez vēlmes allaž ielūkoties abās viedierīcēs. Tomēr šī ir diezgan universāla funkcija, kas nepiemīt tikai Vivoactive 6. 

Runājot par nosaukumā pausto vārdu – active jeb aktīvs -, nevar nepieminēt treniņus. Izmantojot šo ierīci, kaloriju skaitīšana, laika uzņemšana un sirdsritma izsekošana bija tā galvenā misija. Dažos treniņos pulkstenis pat spēja noteikt, kādas muskuļu grupas tiek visvairāk noslogotas.

Atkal – man ļoti nepatīk, ka katrs piegājiens ir jāpiesaka manuāli, kā arī jāievada izmantotie svari. Protams, tas nav obligāti, bet citreiz netīšām sanāk nospiest attiecīgo pogu, uzsākt pauzi, utml., kas treniņa laikā var izsist no ritma.

Tā kā visas “interesantās” funkcijas, piemēram, miega izsekošana nav jaunums, jo to padziļināti apskatīju ar Garmin Venu 3, tās vairs manā ikdienā nespēlēja tik lielu lomu. Patīkami, ka visus ikdienā reģistrētos datus var aplūkot kalendāra sadaļā.  

Kopsavilkums

Lai gan no viedpulksteņiem vairs reti var sagaidīt ko radikāli jaunu vai patiesi pārsteidzošu, tas nav pārmetums pašai tehnoloģijai – drīzāk laikmeta iezīme, kurā cilvēkus vispār ir grūti pārsteigt. Tomēr šoreiz ieguvums izrādījās visnotaļ praktisks — viedpulkstenis ļāva ievērojami retāk ķerties pie telefona, jo paziņojumi bija ērti pārskatāmi jau uz rokas.

Šķiet, šis pulkstenis patiešām izrādījās vērtīgs ikdienas sabiedrotais. Tas ļāva atstāt viedtālruni otrā istabā vai un turpināt darbdienu bez raizēm – visi paziņojumi tika saņemti laikus, zvanu kvalitāte bija skaidra, un arī mūzikas pārslēgšana notika bez aizķeršanās. Turklāt tas neprasa daudz enerģijas, lai paveiktu tik vienkāršus, bet visai noderīgus darbiņus. 

Jau iepriekš minēju, ka šī modeļa dizains, manuprāt, ir īpaši veiksmīgs. Tas izceļas ar elegantu vienkāršību un neitrālu estētiku, kas padara to viegli pielāgojamu dažādiem dzīves stiliem. To var vilkt gan ar sporta tērpu, gan nedaudz formālāku apģērbu un aksesuāriem.

Vienkārši sakot – šo pulksteni varētu nēsāt arī ilgstoši. Tas sniedz iespēju sekot līdzi fiziskās aktivitātes rādītājiem, piemēram, kaloriju patēriņam un sirdsdarbības uzlabojumiem ilgākā laika posmā, padarot treniņu uzraudzību saistošāku. Un, protams, papildus tam visam saglabājas arī jau iepriekš pieminētās ērtības un praktiskie ieguvumi ikdienā.

Latvijas tirgū Vivoactive 6 var iegādāties par 330 EUR. Ņemot vērā iepriekšminētās tā īpašības, manuprāt, ierīcei ir laba “veiktspēja pret cenu” attiecība. Tas neradīs kabatās neaizlāpāmu robu, taču tāpat spēs nodrošināt ērtumu, elglanci un izpalīdzīgus padomus.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt