Huawei Eyewear 2 – ierīce, kur satiekas mode un tehnoloģijas

Tehnoloģijas ir mums visapkārt. Dažkārt pat nenojaušam, ka vienkāršā naktsskapītī paslēpts USB-C tipa lādētājs, puķu podā iebūvēts skaļrunis vai, ka aiz briļļu stikliem slēpjas vēl neizpētīta virtuālā pasaule. Pavisam nesen no Huawei uz apskatu saņēmām visai interesantu iekārtu – Eyewear 2 jeb viedās brilles, kas klasificējama kā audio iekārta. Jāsaka, ka Huawei nebeidz patīkami pārsteigt un turpina eksperimentēt ar oriģinālām tehnoloģijām un kā jau ierasts – tās ir gana gaumīgas ikdienas lietošanai!

Huawei Eyewear 2 dizains

Uz apskatu saņemtās brilles izskatās pēc klasiskām brillēm, tikai to kājiņas, kurās paslēpti skaļruņi, mikrofons un dažādi sensori, ir nedaudz biezākas. Tās pieejamas 2 versijās – ar melniem, izteiktākiem rāmjiem un gaiši pelēkiem, smalkākiem rāmjiem.

Patīkami, ka komplektācijā iekļauts pelēks futlāris, ko, kad tas netiek izmantots, iespējams ērti saplacināt un ielikt somā vai pat kabatā. Kad to saliek atpakaļ, tas paliek stingrs un ir skaidrs, ka brilles tiks rūpīgi pasargātas.

Ierīce ir gana neitrāla un gaumīga, lai piederētos gan pie ikdienas, gan svētku apģērba. Pēc pirmā skata šķiet, ka svara dēļ brilles varētu noslīdēt uz deguna. Taču tās sver nepilnus 40 gramus, ir gana vieglas un to svars ir labi izbalansēts, tādēļ testa laika šādas situācijas nenovēroju. Briļļu stikli gan šķita nedaudz par mazu, liekot visu laiku redzēt rāmja malas.

Ikdienā brilles nav nepieciešamas, bet dažkārt patīk, kā tās izskatās. Šāda ierīce ir iemesls tās uzvilkt, turklāt arī citiem nemanot, paklausīties mūziku! Ja ikdienā brilles tomēr ir nepieciešamas, visticamāk, ka optiķis varēs aizvietot lēcas ar personalizētu risinājumu, bet visticamāk, ka tad briļļu kopsumma būs samērā augsta. Pie esošās ierīces cenas būtu patīkami, ja stikliem vismaz būtu pārklājums, kas pasargātu acis no datora ekrāna.

Huawei Eyewear 2 funkcionalitāte

Lai izmantotu Eyewear 2 brilles, nepieciešama Huawei AI Life aplikācija. Tajā zem sadaļas Gestures parādīts, kur izvietoti sensori un kā tos izmantot.

Briļļu pārvaldības iespējas:

Divi pieskārieniLai atbildētu / noliktu zvanu, apturētu / atskaņotu audio vai aktivizētu balss asistentu
Nospiediet un turietLai neapstiprinātu ienākošu zvanu. Vienlaikus nospiežot un turot kājiņu sensorus, ieslēgsies savienošanās iestatījumi
Pavelciet pa kreisi vai pa labiLai regulētu skaļumu, vai pēc iestatījumu pielāgošanas pārslēgtu iepriekšējo vai nākamo dziesmu

Neizmantojot aplikāciju un tajā redzamos attēlus, sākumā bija grūti atrast, kur tad īsti uz briļļu kājiņas jāspiež, lai veiktu kādu no darbībām. Briļļu pārvaldību iespējams nedaudz pielāgot. Kā jau redzams tabulā, ar dažiem pieskārieniem iespējams veikt visas tās pašas darbības, ko sagaidām no standarta austiņām.

Tāpat kā dažādām Huawei austiņām, arī Eyewear 2 brillēm ir daudz noderīgas funkcijas, piemēram, brīdī, kad noņemat brilles, mūzika tiek automātiski apturēta.

Lai gan brillēm to dizaina dēļ nav Noise Cancelling jeb trokšņu slāpēšanas funkcijas, klausoties mūziku, apkārtējās vides skaļākie un uzbāzīgākie trokšņi vairs nešķiet tik manāmi. Atvērtā tipa dizains ļauj uztvert apkārt esošo vidi, tādēļ ir patīkams, ja vēlaties brilles izmantot ikdienas gaitās, vienlaikus dzirdot apkārt notiekošo, piemēram, satiksmi. Brīdī, kad viedtālrunī uzlec kāds paziņojums, ierīce par to ziņo ar visai neuzkrītošu pīkstienu, pilnībā neizslēdzot, bet gan pieklusinot mūziku.

Skaļruņi izvietoti uz kājiņām un vērsti uz augšu. Ja salīdzinām ar citām atvērtā tipa audio ierīcēm, tad skaņas noplūde ir daudz pamanāmāka. Piemēram, ja mierīgāku mūziku ar Huawei FreeClip austiņām blakus stāvošs cilvēks sadzirdēja tikai pie 70% skaļuma, tad ar Eyewear 2 brillēm, tie jau ir aptuveni 50%. Ja klausīsieties roku vai metālu, to sadzirdēs jau pie 30 – 40 % skaļuma. Tomēr, salīdzinot šīs abas atvērtā tipa audio ierīces, jāņem vērā to dizainu īpatnības un skaļruņu izvietojums.

Briļļu kājiņu apakšā izvietoti mikrofoni. Skaņas kvalitāte zvanu laikā ir visai laba, zvana saņēmējs komentēja, ka skaņa ir tik pat laba vai vēl labāka, kā reizēs, kad runājam pa telefonu. Arī man, kā zvana saņēmējam, viss šķita kvalitatīvi un ērti – skaņa bija kvalitatīva (šķita labāka kā nesen apskatītajām Huawei FreeClip atvērtā tipa austiņām), kā arī zvana pacelšana un nolikšana ar pogām ir gana intuitīva.

Ikdienas lietošana

Briļļu uzlādes risinājums ir visai interesants – tās jāpievieno kājiņu galiem un uzlāde nemanāmi sākās. Vien 10 minūšu uzlāde ļaus klausīties mūziku 3 stundas. Ar pilnu uzlādi mūziku varēs klausīties līdz pat 11 stundām.

Ja sākumā, uzliekot brilles un atskaņojot mūziku, skaņa šķita nedaudz dīvaina, pēc brīža pie tās pieradu un briļļu lietošana ar katru stundu sāka palikt arvien ērtāka. Kā jau pie jebkuras jaunās ierīces ir nepieciešams laiks, lai pierastu. Lēnai mūzikai un popam skaņa šķiet atbilstošāka, tomēr, ja klausāties roku, elektriskā ģitāra izklausīsies nedaudz dīvaini un basa trūkums liks par sevi manīt.

Huawei Eyewear 2 ir IP54 ūdensizturības klase, kas, ņemot vērā uz augšu vērstos mikrofonus, ir patīkams plus, jo ļaus ierīci uzreiz neslēpt neliela lietus laikā.

AI Life un pielāgošanas iespējas

AI Life piedāvā visai maz Eyewear 2 pielāgošanas iespējas. Šoreiz starp funkcijām nav atrodams ekvalaizers vai jau iestatīti skaņu profili.

Atverot lietoti redzama briļļu atlikusī baterija, kā arī iespēja apskatīt ierīces vadības funkcijas, ieslēgt gaismu efektus (zvaniem un mūzikas klausīšanās laikā), atjaunināt operētājsistēmu un apskatīt iestatījumus.

Tehniskā specifikācija

Svars39.2 g ± 1 g
Akumulatora tipsLitija jonu polimēra
Akumulatora ietilpība110 mAh
Lietošanas laiks ar pilnu uzlādiLīdz 9 h balss zvaniem
Līdz 11 h mūzikas atskaņošanai
Uzlādes risinājumsUSB-C tipa (5 V/1 A vai jaunāks)
Nepieciešamais pilnas uzlādes laiks50 min
Izturība pret šļakatām, ūdeni un putekļiemIP54 klase
Savienojamības iespējasBluetooth 5.3
SensoriAkselerometrijas, žiroskops, kapacitatīvais
Audio tehnoloģijasTrokšņu slāpēšana zvanu laikā (aktīvā trokšņa slāpēšana netiek atbalstīta) / klausīšanās konfidencialitātē
SkaļruņiDivvirzienu, 30 × 6 × 4,8 mm (uz katras kājiņas)
KomplektācijaBriļļu futrālis
Lādētājs
Briļļu tīrīšanas audums
Skrūves

Kopsavilkums

Patika

  • Elegantais, minimālistiskais dizains;
  • Futlāris, iespēja to samazināt;
  • Gana ilga lietošana ar vienu uzlādi, ātra uzlāde.

Varēja būt labāk

  • Basa kvalitāte;
  • Nav pieejama iespēja pielāgot mūzikas iestatījumus (ekvalaizers);
  • Augstāka cena nekā konkurentiem (šajā cenu kategorijā būtu patīkami redzēt ko nedaudz īpašāku, piemēram, lēcas, kas pasargā acis no monitora apgaismojuma).

Kopumā Huawei Eyewear 2 ir visai interesanta un unikāla ierīce, kas, iespējams nebūs piemērota ikvienam, bet gan vairāk tiem, kam patīk nedaudz atšķirties un izmēģināt ko jaunu. Ikdienas lietošanai skaņas kvalitāte un skaļums ir pietiekami, ierīci var ļoti ērti izmantot zvaniem, kā arī kā gaumīgu ikdienas aksesuāru.

Diemžēl Huawei Eyewear 2 brilles nav pieejamas Latvijā, taču tās ir visai viegli atrast tepat Eiropas interneta veikalos, piemēram, Polijā, Vācijā vai Francijā par aptuveni 299 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt