Philips 4K UHD Mini LED 27″ (27B1U7903) – monitors, kas ļaus saskatīt vissmalkākās detaļas

Lai gan ikdienā esam pieraduši strādāt pie samērā lieliem monitoriem, tirgus ir visai piesātināts ar plašu mazāku izmēru monitoriem, kas lieliski noderēs tiem, kas ikdienā pie datora daudz lasa, vai veic citus darbus, kuri nepieprasa dažādas programmas blakus logos. Pavisam nesen uz apskatu saņēmām Philips 27B1U7903 jeb Philips Thunderbolt™ 4 monitoru. Tad nu apskatīsim, ko tā 27 collas spēj piedāvāt.

Philips 27B1U7903 un displeja IPS tehnoloģija

Pēc vairāku visai ievērojami lielu monitoru, piemēram, 45 collu Philips 32:9 SuperWide apskata, 27 collu Philips 27B1U7903 monitors pēc skata vairs nešķita tik iespaidīgs. Taču uzskati mainījās uzreiz, kad tas tika ieslēgts .

Avots: Priede, notepad.lv

Lai gan ekrāns ir mazāks kā ierasts, monitors izceļas ar izcili dzirdu attēla kvalitāti. Tam ir 4K (3840 x 2160 pikseļu) ekrāns ar IPS (šķidro kristālu) tehnoloģiju, kas atrodama augstāka gala ekrānos.

Avots: Priede, notepad.lv

IPS tehnoloģija nodrošina vienu no labākajām krāsu precizitātēm un labus skata leņķus – Philips Thunderbolt™ 4 displeju ir iespējams lieliski redzēt teju no katra leņķa. Lai gan ekrāns ir samērā mazs, tas spēj attainot 1.07 miljonus krāsu (10 bitu). Krāsu precizitātes dēļ, tas ir lieliski piemērots dažādiem grafiskā dizaina, foto un video apstrādes darbiem. Tas būtu visai ērts, lai to novietotu blakus kādam citam monitoram un piemēram, izmantotu, lai apskatītu pašu video, tā krāsas, bet uz otra monitora – skatītu un rediģētu timeline.

Monitors aprīkots ar Quantum Dot Tech tehnoloģiju, kas palīdz precīzāk attainot zilos, zaļos un sarkanos toņus. Tā rezultātā pie pareiziem monitora iestatījumiem attēls būs izteiktāks un spilgtāks.

LCD paneļa tipsIPS tehnoloģija
Sānu apgaismojuma veidsFona gaismeklis ar miniatūrām LED diodēm
Kontrasta attiecība 1300:1
Skata leņķis178º (A) / 178º (P)
Displeja krāsas1,07 miljardi krāsu
Krāsu gammaNTSC 121%, sRGB 154, Adobe RGB 99,2%, REC 709 99,1%, REC 2020 80,4%

Papildus augstajiem krāsu precizitātes rādītājiem, ražotājs 27B1U7903 monitoram piešķīris arī visai spožu ekrānu – tā maksimālais spilgtums ir 1400 niti, kas palīdzēs attainot dziļākus melnos un spilgtākus baltos toņus. Ja salīdzinām to ar, piemēram, nesen apskatīto AOC AGON AG405UXC spēļu monitoru vai Philips 32:9 SuperWide (45B1U6900C) monitoru, kur abām ierīcēm maksimālais spilgtums ir 400 niti, ir skaidrs, ka 27B1U7903 būs iespējams saskatīt daudz vairāk detaļas un nianses brīžos, kad apkārtējā vide būs gaišāka. Lai gan Philips 27B1U7903 rādītāji ir labāki, dažkārt šķita, ka ekrāns ir nedaudz par spīdīgu un, uzliekot tumšāku fonu, tajā ir redzami apkārtnes atspīdumi.

Philips 27B1U7903 statīvs un funkcionalitāte

Iepriekš apskatītajiem Philips monitoriem funkciju pogas bija kreisajā pusē apakšā. Šoreiz ražotājs tās novietojis monitora aizmugurē, tādēļ tās ir nedaudz grūtāk sasniedzamas un ir nedaudz jāmin, kura poga uzspiesta. Taču, neskatoties uz nelielajām pogu paslēpēm, to kvalitāte ir uzlabota – tās ir palikušas manāmi klusākas.

Avots: Priede, notepad.lv

Pogas reaģē ļoti labi un piedāvā plašu klāstu ar dažādām funkcijām, kuras lietotājs var pielāgot pēc savām vēlmēm. Starp funkcijām, kā jau ierasts, var pieregulēt ekrāna spožumu, kontrastu, asumu, kā arī krāsu piesātinājumu. Funkciju klāstā atrodams arī audio, ko nodrošina divi 3W skaļruņi, kas ir patīkami, lai dzirdētu programmu paziņojumus.

Ražotājs 27B1U7903 monitoram pievienojis jau iepriekš Philips monitoriem redzēto VESA statīvu. Statīvu iespējams pagriezt par 90 grādiem (pilnīgi vertikāli), kā arī grozīt līdz 45 grādu leņķim. Lai gan ikdienā ne visi izmanto vertikālo skatu, to īpaši novērtē radošās industrijas pārstāvji, kuriem, piemēram, jāveido saturs mobilajām ierīcēm.

Kā jau ierasts, arī šis Philips monitors ir augstas kvalitātes – tas ir stabils, rāmis ap ekrānu nelokās un ir skaidrs, ka tas ir ļoti labi izstrādāts. Gan ierīce, gan statīvs ir samērā smagi savam izmēram, tādēļ, tos pielāgojot nepieciešamajam leņķim, nešķiet, ka būtu tik viegli sabojāt.

Avots: Priede, notepad.lv

Philips 27B1U7903 ikdienas lietošana

Monitors ir aprīkots ar plašu klāstu dažādiem portiem – 3.5 mm audio portu, 2x HDMI 2.0, Gigabit LAN, 4x USB 3.2 Type-A un kā jau nosaukums liecina arī 2 Thunderbolt 4 portiem, kas palīdz nodrošināt ātrākus (40 Gb/s) failu pārraides ātrumus. Patīkami, ka, monitoram pievienojot portatīvo datoru ar USB-c tipa savienojumu, tas arī veic datora uzlādi un datoram nav nepieciešams pievienot papildus vadus.

Avots: Priede, notepad.lv

Plašais portu klāsts ļauj monitoru ērti savienot ar dažādām ierīcēm un padara to savā ziņā par tādu kā dokstaciju. Piemēram, ja ikdienā izmantojat datoru, kam nav 2 gana ātru portu datu pārraidei, bet nepieciešami 2 monitori, otru monitoru varēsiet pieslēgt pie Philips 27B1U7903.

Avots: Priede, notepad.lv

Ekrāna lejas daļā izvietots sensors, kas, izmantojot nekaitīgus infrasarkanos signālus, nosaka, kad lietotājs ir pie ekrāna. Kad lietotājs dodas prom no sava darba galda, monitors pats, lai taupītu enerģiju, samazina ekrāna spilgtumu un atgriež to atpakaļ, kad lietotājs ir atgriezies pie darbiem. Ja šī funkcija nav nepieciešama, sensoru var ērti atliekt uz atpakaļ, kur tas nostiprināsies tam speciāli izgatavotā vietā un vairs nebūs redzams. Sākumā šī funkcija šķita lieka, taču, ja strādājat ofisā, tā ir visai noderīga, lai uz brīdi, kad noejat no ekrāna, tas būtu paslēpts no kolēģiem.

Kad sāku izmantot monitoru, nedaudz samulsu, kādēļ, kad tam pievienoju savu datoru, tas sākumā neko nerāda. Tad nu ķēros klāt, lai pielāgotu dažādus displeja iestatījumus savā datorā, bet nekādas izmaiņas nemanīju. Pēc dažu dienu monitora lietošanas secināju, ka tam, kad pie tā pieslēdz datoru vai kad to ieslēdz, ir nepieciešams vairāk laika nekā citiem monitoriem, lai pamostos sāktu darbu.

Avots: Priede, notepad.lv

Ikdienas darbiem – rakstīšanai, lasīšanai, Adobe programmu lietošanai (attēlu apstrādei Lightroom vai grafiskajiem darbiem Illustrator) – monitors ir vairāk kā pietiekams. Ikdienā izmantoju portatīvo datoru ar OLED ekrānu, kam krāsas dažkārt šķiet visai spilgtas. Salīdzinoši Philips 27B1U7903 attēlotais attēls šķita blāvāks, taču reālistiskāks un tuvāks tam, ko redzu dzīvē, kas ir būtiski attēlu apstrādei. Arī pēc garākas darba dienas, acis nenogura.

Tehniskā specifikācija

Ekrāna izmērs27 collas / 68,6 cm
Ekrāna pārklājumsPretatspīduma, 3H, matējums 25%
Efektīvs skata laukums596,736 (H) x 335,664 (V)
Ekrāna malu attiecība16:9
Maksimālā izšķirtspēja3840 x 2160 ar 60 Hz
Pikseļu blīvums163 PPI
Reakcijas laiks4 ms
Spilgtums1000 (SDR), 1400 (HDR)  cd/m²
Signāla ieeja1 x DisplayPort 1.4, 2 x HDMI 2.0, 1 x Thunderbolt 4 (augšupstraumes, datu, video, PD 90W)
Signāla izejaThunderbolt izeja: 1 x Thunderbolt 4 (lejupstraume, dati, 15 W SP)
Iebūvēti skaļruņi3 W x 2
MultiViewPBP (2x ierīces)
KomplektācijaMonitors, statīvs, HDMI kabelis, DisplayPort kabelis, TBT4 kabelis, strāvas kabelis, lietotāja pamācība
Avots: Priede, notepad.lv

Kopsavilkums

Patika:

  • Ekrāna dzidrums, patīkamās krāsas (to precizitāte)
  • Acis nenogura pat pēc garas darba dienas
  • Iespēja pie monitora pievienot otru 4K monitoru
  • 2x Thunderbolt 4 porti
  • Spilgts ekrāns

Varētu būt labāk:

  • Vairāk pogu apzīmējumu priekšpusē, lai nojaustu, kāda poga tiek spiesta
  • Cena – monitors ir samērā dārgs
  • Ekrāna atspīdums
  • Ekrānam nepieciešams visai daudz laiks, lai sāktu darbu

Ja esat radošās industrijas pārstāvis un lūkojaties pēc neliela, augstas krāsu precizitātes monitora, Philips 4K UHD Mini LED 27″ (27B1U7903) varētu būt lielisks sabiedrotais. Šobrīd monitors Latvijas interneta veikalos pieejams 850 – 1250 Eur diapazonā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt
Citi raksti no šīs kategorijas