Sony ULT Field 3 apskats: ballīte uz pleca 

Sony ULT Field 3 ir kompakta, moderna un skaļa. Tumba atdzīvinās pat visnogurušāko dvēseli ikvienā pasākumā. 

Festivālu skaļums un klubu basi liek sirdij atplaukt. Tās ir sajūtas, ko ir neiespējami iegūt, klausoties mūziku no, piemēram, datora skaļruņiem. Lai nav jālauž krājkase lielai audio sistēmai, Sony uz apskatu atsūtīja mums burvīgu alternatīvu, ko pat var uzkarināt uz pleca. 

Sony ULT Field 3 dizains

Kā jau minēts – ierīce ir moderna. Tai ir visai minimāls dizains, kas lieliski iederēsies jebkurā vidē. Manuprāt, Sony ir izkopuši sev raksturīgu stilu, ko atspoguļo gan šis, gan citi ražotāja skaļruņi. Līdz šim tas nav licis vilties. 

Veidota no plastmasas, ierīce ir pieejama trīs toņos: Off white, Forest Gray un Black. Uz apskatu saņēmām melno variāciju, kas, man šķiet, ir vispraktiskākā un glītākā no trim, tomēr tas paliek gaumes jautājums. 

Ierīces priekšu rotā sudrabains ražotāja logo, taču virspusē atrodamas pogas, tostarp visai svarīgā ULT, par ko pastāstīšu nedaudz vēlāk. Pogu izvēlni ieskauj divi paslēpti āķīši, ko var izvilkt ārā, lai pievienotu komplektācijā iekļautu jostu. Tāpat arī aizmugurē līdzīgā manierē slēpjas porti. Visai veiksmīgs veids, kā atbrīvot tumbu no liekiem putekļu krāšanas elementiem.

1.2 kg vieglā tumba ir viegli pārnēsājama rokās, taču vēl vairāk procesu atvieglo komplektā iekļautā josta. Atzīšu, ka pirmajā reizē to bija nedaudz sarežģīti piestiprināt, un tā pāris reizes atāķējās. Kā arī – īsti neesmu manījusi, ka kāds nēsātu tumbu kā somiņu -, taču, iespējams, kādam noderēs. 

Tumba ir ar noapaļotiem stūriem, taču uz virsmām ir visai stabila, jo apakšējā daļā ir atrodami mazi balsti, kurus ar pirmo acu uzmetienu nemaz nevar manīt. 

Īpaši novērtēju izvēlētos materiālus. Uz matētajām silikona virsmām nepaliek pleķi. Savukārt tumbas tīklojums ir patīkams un nedaudz atgādina audumu. 

Funkcionalitāte

Gluži kā lielāko daļu Sony ierīču, arī šo var savienot ar Sound Connect lietotni. Process ir vienkāršs un būs pa spēkam ikvienam.

Lietotne piedāvā primārās funkcijas, piemēram, apskatīt savienotās ierīces. Tāpat lietotājs var izvēlēties, vai prioritāte ir skaņas kvalitāte vai stabils savienojums.

Dodoties uz Ierīces iestatījumi > Skaņas efekti > Custom, lietotājs var regulēt ekvalaizeri, ja standarta iestatījumi neapmierina. Šo iestatījumu pārslēgšana un testēšana aizņēma ilgāku laiku, taču galu galā vislabāk skanēja ULT POWER SOUND režīms.

Šādos iestatījumos tumba mūziku spēs atskaņot līdz 24 stundām, bet ar maksimālo jaudu tā darbosies mazāku laika periodu. Viss ir labojams ar īsu 10 minūšu uzlādi, kas nodrošinās papildus divas stundas jautrības.

Sony ULT Field 3 specifikācijas

Izmērs256mm x 113mm x 79mm
Svars1.2 kg
Skaļruņu skaits1 augstfrekvences skaļrunis
1 zemfrekvences skaļrunis
Frekvenču pārraides diapazons20Hz – 20000Hz
Frekvences diapazons 2.4GHz
Porti1 USB-C (IN/OUT)
SavienojamībaBluetooth
Akumulatora dzīvildze aptuveni 24h
Uzlādes veidsUSB-C
LietotneSound Connect

Ikdienas lietošana

Kā vēsta ražotājs – tumba ir domāta pārnēsāšanai, lai varētu mūziku vest uz pludmali un dārza ballītēm. Tieši tam lieliski noder IP66 / IP67 ūdens aizsardzības vērtējums. Ņemot to vērā, devos ar tumbu pie ūdens, lai baudītu divas Latvijas siltās vasaras dienas. 

Lielākoties ULT Field 3 savienoju ar datoru, bet, kad to nācās darīt ar viedtālruni, piedzīvoju nelielu aizturi. Pirmajā reizē ierīces vienkārši uzreiz nevēlējās savstarpēji sadarboties. 

Neraugoties uz ķibeli, turpmāk savienošana ar ierīci bija un palika ātra, neliekot ciemiņiem ilgi sēdēt neveiklā klusumā. Runājot par ciemiņiem – tumba ir skaļa, tāpēc aizpildīs tukšumus dažāda izmēra pasākumos. Īpaši labi tā spēs aizpildīt skaņu dažādās telpās. Kā arī, atrodoties dabā, to var atstāt uz galda, pašam dodoties gaitās, jo Bluetooth darbosies līdz pat aptuveni 60 metru rādiusā.

Tomēr skaļums ne vienmēr ir tas būtiskākais, jo nereti cilvēkiem patīk iedziļināties mūzikas kvalitātē. Estrādes mūzikas, kas ir kā skaņu celiņš latviešu vasarai, leģendas Olgas Rajeckas (Zigmars Liepiņš – Sikspārņa blūzs) balsi tumba spēja attainot pilnā spožumā. Augstākas frekvences tā atskaņo lieliski.

Savukārt, klausoties basu piesātinātus žanrus, piemēram, hip-hopu (Denzel Curry – ULT) vai elektronisko mūziku (Jasper Miller – Ego Death) neieteiktu izmantot tumbas visu jaudu, jo, kā jau mazāka izmēra tumbai, tai ir savi ierobežojumi.

Kā jau minēts iepriekš – balsis ierīcei neliek mulst. Ja kāds izvēlas klausīties raidierakstus (podkātus) caur tumbu, var droši teikt – viss būs kārtībā. Iespējams, nerodas sajūta, ka runātāji būtu tev līdzās vienā telpā, kas ir labi, jo nerada pārdabisku sajūtu. Saruna ir skaidra, dzirdama un labi izteikta.

Kopsavilkums 

Ņemot vērā ULT Field 3 kompakto izmēru, nebūtu godīgi no tās gaidīt tūkstošiem eiro vērtas audio sistēmas sniegumu. Turklāt lielākos pasākumos vai līdzīgos saietos reti kurš īpaši pievērš uzmanību basu niansēm vai citām detaļām, kas būtu būtiskas, piemēram, mūziku klausoties austiņās.

Ja raugāmies no praktiskās puses, ULT Field 3 patiešām dara to, ko sola – tā ir eleganta, ērta un lietošanā parocīga. Tumba neaizņem daudz vietas, taču spēj likt par sevi manīt gan vizuāli, gan skanējumā. Komplektā iekļauts viss nepieciešamais: uzlādes vads un jostiņa ērtākai pārnēsāšanai.

Protams, skaņu vienmēr var vēl pilnveidot – detaļas var būt niansētākas, bass dziļāks. Vērtējot ULT Field 3 no praktiskā lietošanas viedokļa, tā ir veiksmīga izvēle. Ierīce nodrošina stabilu sniegumu un būs piemērota gan individuālai lietošanai, gan vasaras pēcpusdienām kopā ar draugiem.

Sony ULT Field 3 oficiālajā vietnē ir pieejama par 200 EUR.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt