Programmatūra

Aptauja apliecina, ka visai maz lietotāju izmanto Windows 11

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš Microsoft izlaida jaunāko Windows versiju. Jauna aptauja liecina, ka mazāk nekā viens procents datoru lietotāju ir jauninājuši savu datoru operētājsistēmas uz Windows 11.

Saskaņā ar IT uzņēmuma Lansweeper jauno pētījumu tikai 0,21% datoru lietotāju pašlaik izmanto Windows 11, neskatoties uz to, ka tas ir pieejams kā bezmaksas atjauninājums Windows 10 lietotājiem.

Pētījumā tika izmantoti dati no vairāk nekā 10 miljoniem Windows ierīču. Tika konstatēts, ka Windows 11 ir piektā populārākā Windows operētājsistēma. Patiesībā vairāk datoru izmanto Windows XP (3,62%) un pat Windows 8 (0,95%) nekā Windows 11. Viens no iemesliem varētu būt Windows 11 augstās sistēmas prasības. Tikai 44,4% no pētījumā pārbaudītajām ierīcēm spētu izmantot Windows 11.

Pētījumā arī redzams, ka gandrīz 1 no 10 (9,93%) pārbaudītajām Windows ierīcēm izmanto tādas operētājsistēmas kā Windows XP un Windows 7, kuras Microsoft pārtrauca atbalstīt 2014. un 2020. gadā.

Lansweeper galvenais mārketinga speciālists paziņojumā presei sniedza plašāku ieskatu par sistēmu darbības riskiem, norādot:

“Situācija rada ievērojamu kiberdrošības risku, jo Microsoft vairs nenodrošina Windows Vista, 2000, XP un 7 drošības un kļūdu atjauninājumus. Lai gan lielākā daļa lietotāju izmanto jaunākajās operētājsistēmas versijas, miljardiem Windows ierīču visā pasaulē joprojām izmanto vecas operētājsistēmas versijas, kas padara tās nedrošas. Turklāt tiek paredzēts, ka daudzas no šīm novecojušajām sistēmām darbojas uzņēmumu ierīcēs, kas nozīmē, ka drošības riskiem pakļauta ne tikai personiskā lietotāju informācija.”

Lai gan daži lietotāji un uzņēmumi vēl nav gatavi sistēmu atjaunināšanai uz Windows 11, vecāka operētājsistēmas versija, kas vairs nesaņem drošības atjauninājumus pakļauj ierīci un tajā esošo informāciju dažādiem drošības riskiem.

Avots: TechRadar

  1. Nevajag jau pārspīlēt. Praktiski vienīgā prasība – lai CPU būtu 64 bit atbalsts (nu un protams, vismaz 4GB RAM), bet vai tad vēl ir kāds (neskaitot biroju žurku darbstacijas), kam tik vārga kaste?
    Savukārt TPM un Secure boot prasība ir viegli apejama. Par muzeja eksponātu ar XP nepateikšu, bet ja griežas W7, par W10 pat nerunājot – W11 ir uzliekams un, ja kas, darbojas ātrāk. Cita lieta – interfeiss un šādas tādas opcijas gan prasās uzlabot, bet – vai tad W7 un W10 tikko izlaisti bija lietojami? Gan jau pēc kāda gada-diviem būs viss OK.

Atbildēt

Līdzīgi raksti