Ierīces

Ar Google paplašinātās realitātes brillēm būs iespējams veikt arī Meet video zvanus

Uzņēmums Google ir paziņojis, ka turpmāk video konferenču pakalpojums Meet būs pieejams visiem Glass paplašinātās realitātes (AR) briļļu lietotājiem.

Videokonferenču rīka atbalsts paplašinātās realitātes brillēm ir veidots tā, lai tehniķi un citu nozaru darbinieki varētu izmantot savu pirmās personas skatījumu video zvanā tāpat, kā kāds varētu koplietot savu darbvirsmu. Tajā pašā laikā ierīces lietotāji sarunas laikā var redzēt un sazināties ar citiem kolēģiem.

Bloga ierakstā Google paskaidroja, ka tagad visiem Glass Enterprise Edition 2 lietotājiem būs iespēja piekļūt beta Meet un Glass saderības versijai, kuras testēšana patiesībā tikusi uzsākta jau 2020. gada oktobrī.

Meet un Glass saderība ir viens no veidiem, kā mēs radām jaunu, jaudīgu video konferenču pieredzi klientiem visā pasaulē, neatkarīgi no ierīcēm, ko viņi izmanto,” raksta Google Workspace direktors Deivs Citron.

Pašlaik Glass tiek piedāvātas tikai uzņēmumiem, it īpaši strādniekiem, kas strādā ārpus rūpnīcām, datu centriem. Piemēram, tehniķis, kas veic tehniskās apkopes darbus, var piezvanīt ar Google Meet, lai apspriestu rīcības plānu ar kolēģi, un abas puses var pārbaudīt aprīkojumu reāllaikā.

Pašreizējās Google Glass brilles maksā 999 ASV dolārus jeb aptuveni 845 Eur, bet līdzīgas Microsoft HoloLens 2 ar daudz plašākām pielietojuma iespējām – 3199 Eur. Taču, tā kā tehnoloģija uzlabojas un ražotāji atrod veidus, kā samazināt izmaksas, iespējams, ka nepaies ilgs laiks, līdz mēs izmantosim AR brilles arī video zvaniem ar draugiem un ģimeni.

Avots: TechRadar

Attēla avots: Google

Atbildēt

Līdzīgi raksti