Google projekts Treble vēl nav izlabojis Android atjauninājumus

Uzņēmumam Google vienmēr ir bijušas grūtības ar Android platformas sadrumstalotību, kas gan nav bijis traucēklis kļūšanai par populārāko operētājsistēmu pasaulē. Iepriekšējā gadā Google atklāja projektu Treble, kam vajadzēja padarīt atjauninājumus biežākus. Tagad tiek izlaista jauna Android versija, un mēs varam sākt skatīties projekta rezultātus.

2017. gadā Google pievienoja projektu Treble kā daļu no Android Oreo. Tika prasīts to ieviest tikai jaunos viedtālruņos, bet daži ražotāji to pievienoja Oreo atjauninājumos. Projekta mērķis ir padarīt Android sistēmu modulārāku. Tā vietā lai pilnībā aizstātu Android un ražotāju programmatūru, piemēram, draiverus, Treble atļauj aizstāt tikai Android ar jaunu versiju un turpināt lietot to pašu ierīču ražotāju programmatūru. Teorētiski, tas viedtālruņiem atļauj saņemt atjauninājumus ātrāk.

Google izlaida Android 9 Pie pirms vairākiem mēnešiem, tagad skatīsimies cik daudz Treble ir palīdzējis. Agrīnās pazīmes nav labas, Essential Phone ieguva Pie atjauninājumu vienā dienā ar Pixel telefoniem, dažas nedēļas vēlāk sekoja beta programmas ierīces, kā piemēram OnePlus 6 un Nokia 7 Plus. Tad atjauninājumi beidzās.

Ir pagājuši gandrīz 3 mēneši kopš Android Pie izlaišanas un nevienam flagmanim nav atjauninājumu.

Situācija ir mulsinoša, mēs zinām, ka ir iespējams atjauninājumus izstrādāt ātrāk, paskatieties uz OnePlus. OnePlus 6 saņēma Pie atjauninājumu sešās nedēļās un iepriekšējā gadā OnePlus 5 saņēma Oreo atjauninājumu četrās. Izskatās, ka lielāki OEM ražotāji saprata, ka Treble padarīs atjauninājumus vienkāršākus, tāpēc samazināja veltītos resursus. Galu galā, cilvēki vienalga pirks telefonus, vienalga cik bieži būs atjauninājumi. Biežāki atjauninājumi nepalīdzēs pārdot vairāk ierīču.

Varbūt projekts Treble uzņems lielāku ātrumu vēlāk, varbūt arī telefonu atbalsta termiņi pagarināsies, jo vairs nebūs nepieciešams mainīt draiverus. Kamēr sistēmas atjauninājumi ir jauki, Google centieni dzīt uz priekšu drošības atjauninājumus ir svarīgāki. Google vēlas padarīt drošības atjauninājumus obligātus lielākajai daļai telefonu.

Avots: extremetech.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt