ASUS ROG Zephyrus G15 GA502IV apskats

Esam veikuši jau vairākus ASUS spēļu datora apskatus un katrs ar kaut ko ir īpašs vai savādāks. Tagad ir pienācis laiks jaunam ASUS spēļu klēpjdatora apskatam. Esam saņēmuši ASUS ROG Zephyrus G15 GA502IV klēpjadatoru un šis ir pirmais mūsu apskatā ar 240Hz displeju.

Par 240Hz displejiem tiek diezgan daudz diskutēts. Klēpjdatori šobrīd jau tiek aprīkoti ar 144Hz, 240Hz un pat 360Hz displejiem un šeit rodas jautājumi, cik liela ir to atšķirība ikdienā un vai tik augsta atsvaidzes intensitāte ir nepieciešama. Kā zināms, lai dators spētu nodrošināt augstu 240Hz attēla atsvaidzi tam ir nepieciešams arī diezgan spēcīgs dators, lai video spēlēs spētu sansiegt augstākus FPS, lai tas būtu tuvu tam, cik displejs spēj veikt attēla atsvaidzi. Uz papīra jau tas viss smuki skan, displejs ar 240Hz atsvaidzes intensitāti, bet kā ir realitāte?

ASUS ROG Zephyrus G15 ir aprīkots AMD Ryzen 7 4800 procesoru un ar NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q Design video karti. Vai ar to pietiks, lai klēpjdators spētu video spēlēs sasniegt pietiekami augstus FPS, lai uz šī ASUS klēpjdatora dispeju ar 240Hz attēla atsvaidzi būsi labākais video spēlēs, to centīsimies noskaidrot.

Dizains

Kā jau arī iepriekš apskatītie ROG sērijas klēojdatori, tad par datora dizainu un kvalitāti nevar sūdzeties. Klēpjdatora korpuss ir nepilnus 2 cm biezs (19,9mm) un to svars ir 2,1 kg. Klēpjdatora korpuss ir stingrs un nav kustīgu daļu gan pašā korpusā, gan rāmjos ap displeju. Klēpjdators ir pieejams tikai melnā krāsā.

Klēpjdatora taustiņi ir izgaismoti baltā krāsā un to nav iespējams regulēt RGB krāsās. RGB izgaismota tastatūra manuprāt tomēr uzliek vairāk akcentu uz to, ka tas ir spēļu klēpjdators. Pati tastatūra ir ļoti kvalitatīva un ērti lietojama. Taustiņu pogas ir pietiekami lielas, izņemot butliņu virziena taustiņi, kas gan ir diezgan mazi un to vadīšana ir neparocīga. Virs kopējās tastatūras, kā jau ierasts ROG sērijai ir atsevišķi skaļuma regulācijas taustiņi, un poga, lai ieslēgtu Armory Create programmu.  Ieslēgšanas / izslēgšanas poga arī ir novietota atsevišķi virs tastatūras. Uz vāka, protams, ROG logo, kas arī ir menlā krāsā un to nav iespējams regulēt RGB krāsās. Datora dizianā nav iekļauta kamera.

Korpusa kreisajā pusē būs pieejams strāvas adaptera ports, RJ-45 ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A ports, 1 x HDMI 2.0b, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C ar DisplayPort™ 1.4 un 3.5mm audio ports. Labajā pusē no portiem ir pieejami 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A un 1 x Kensington lock ports. Dzesēšanai aizmugurē būs divi sitluma izvades kanāli un viens labajā pusē. Datora apakšā aizmugurējā daļā ir diezgan lieli gumijoti paaugstinājuma statīvi. Pateicoties tam dators uz galda virmsas ir ļoti stabils un neslīdēs. Šie statīvi ir augstāki, lai nodrošinātu atstarpi starp galda virsmu un datora apakšējo pamatni, lai labāk tiktu nodrošināta gaisa piekļuve un būtu labāka dzesēšana. Bet nu teikšu uzreiz, ka ar to diemžēl nepietiek, lai šo datoru spētu uzturēt zemās temperatūrās. Dators karst pamatīgi, un pat pie vienkāršiem ikdienas darbiem gribētos zemāku temperatūru procesoram.

Tehniskā specifikācija

Procesors – AMD Ryzen 7 4800HS 7nm (8C/16T)
RAM – 16GB DDR4 3200 MHz
Videokarte – AMD Radeon Graphics + NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q Design (6GB VRAM)
Operētājsistēma – Windows 10 Home 64Bit
Ekrāns – 15.6 collu, Full HD (1920 x 1080) IPS panelis, 240Hz, 3ms, 100% sRGB, Pantone® Validated, adaptive sync
Atmiņa – M.2 NVMe PCIe 3.0 1TB
Svars – ~2.1 kg
Izmērs – 36,0 x 25,2 x 19,9 mm
Pieslēgvietas – 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C ar DisplayPort™ 1.4 un Power Delivery, 3 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x HDMI 2.0b, 1 x 3.5mm kombinētā austiņu un mikrafonu, 1 x Kensington lock, 1 x RJ-45
Papildus – Intel Wi-Fi 6 ar Gig+ veiktspēju (802.11ax), Bluetooth 5.0, izgaismota tastatūra, divi priekšējie skaļruņi ar Smart Amp tehnoloģiju.
Akumulators – 76Wh
Krāsa – Melna
Cena – ~1500 – 1600 EUR

Displejs

ROG G15 ir aprīkots ar 15.6 collu, Full HD (1920 x 1080) IPS paneli. Displejs nodrošina 240Hz atsvaidzes intensitāti un 3ms reakcijas laiku. Video spēlēm displejs ir ļoti labs un būs interesanti spēlēt uz šī datora video spēles. Displejam ir 100% sRGB krāsu gamma, Pantone® apstiprināts un tam ir adaptīvā sinhronizācija. Displejam ir šauri rāmji, kur sānos un augšējā daļā tie ir 6.2 mm šauri. Displejam ir 81% ekrāna un ķermeņa attiecība.

Displejs būs lieliski piemērots ne tikai video spēlēm, bet arī māksliniekiem. Arī video klipus vai filmas būs patīkami uz šo displeju skatīties. IPS līmeņa panelis ir Pantone® apstiprināts, lai nodrošinātu izcilu krāsu precizitāti visā sRGB diapazonā. Displejs man personīgi prasītos nedaudz spilgtāks.

Veikstpēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Video spēles

Aprīkots ar AMD Ryzen 7 4800HS procesoru un GeForce RTX 2060 Max-Q videokarti, kā arī ar 16GB operatīvo atmiņu, klēpjdatoram vajadzētu nodrošināt pietiekami augstus FPS video spēlēs. ASUS ROG Zephyrus G15 ir aprīkots ar tādu pašu CPU un GPU, kā  iepriekš apskatītajam ASUS TUF A15 klēpjdatoram. Vadoties pēc tā, FPS video spēlēs jābūt ļoti līdzīgi.

Apex Legends – Augstākajos grafikas uzstādījumos spēle vidēji spēj nodrošināt ~110 FPS.

Call Of Duty: Warzone – Augstākajos uzstādījumos spēli būs iespējams spēlēt ar vidēji ~120 FPS.

League Of Legends – Uz maksimālajiem grafikas uzstādījumiem spēle vidēji darbosies ar ~155 FPS

Fortnite – Atsevišķi testu neveicu, jo faiktiski visas iepriekšējās spēles uz ROG G15 +/- darbojās vienādi kā ASUS TUF A15, līdz ar to spēle vidēji stabili darbosies ar ~120 FPS.

Video spēlēs klēpjdators nodrošina līdzīgu veiktspēju kā TUF A15 klepjdators. Arī sintētiskajos veiktspējas testos ir līdzīgi, bet nu nedaudz tomēr TUF A15 pārsteidzoši ir pārāks par ASUS ROG Zephyrus G15.

Vērtējums

Patika

  • Kvalitīvs un stingrs korpuss
  • Labs 240Hz displejs
  • Kopumā ērta tastatūra

Varēja būt labāk

  • Uzlabota, be ne tik laba dzesēšana
  • Ļoti skaļš pie slodzes un pat ne pie tik lielas slodzes
  • Veiktspēja varēja būt labāka
  • Mazi bultiņu virzienu taustiņi

Galerija

Secinājumi

Kopumā dators nav slikts, bet nevarētu teikt, ka arī pietiekami labs ROG segmentā. Dizains un datora kvalitāte ir ļoti laba, bet veiktspēja šoreiz mani pievīla. ASUS TUF Gaming A15 ir aprīkots ar tādu pašu CPU un GPU, kur sintētiskajos testos tas uzrādīja nedaudz augstākus mērījumus. Video spēlēs salīdzinot ar TUF A15 aptuveni ir līdzīgi. Faktiski atšķirība starp mineto TUF un ROG ir korpusa kvalitātē un displejā, kā arī cenā. Displejs un korpusa kvalitāte gan ir labāka, nekā minētajam TUF A15, bet dzelži faktiski tie paši. Ikdienā klēpjdatora veiktspēja noteikti, ka nepievils un jaudas netrūks veicot dažādus darbus uz tā. Video spēlēs arī būs pietiekami jaudīgs, lai spēlēs spēlētu uz pietiekami augstiem FPS.

Displeja 240Hz atsvaidzi diemžēl spēlēs nebūs iespējams izmantot pilnā apmērā, jo neviena no testētajām video spēlēm nespēj sasniegt virs 200 FPS. Jā pats displejs ir nedaudz labāks par 144Hz 1080p displeju, bet ne tik ļoti liela atšķirība ir starp tiem. Starp 60Hz displeju un 144Hz var ļoti labi izjust atšķirības, bet starp 144Hz un 240Hz ne tik ļoti. Video spēlēm šajā gadījumā pilnīgi pietiktu ar 144Hz, ko būtu arī iespējams noprikt par lētākām naudām.

Pati dzesēšanas sistēma esot uzlabota salīdzinot ar iepriekšējo modeli, kas uzlabojot gaisa plūsmu līdz pat 17% salīdzinājumā ar iepriekšējo ventilatoru dizainu. Bet nu pēc temperatūrām kādas sasniedz procesors un video karte īsti to nevarētu apgalvot. CPU pie slodzes gan testos, gan video spēļu laikā turējās pie 85 – 90+ grādiem, savukārt GPU aptuveni pie 70 – 80 grādiem. Roku virs tastatūras labāk klāt nelikt, jo tas ir ļoti karsts video spēļu laikā. Kā jau iepriekš apskatītajiem ASUS klēpjdatoriem arī šeit tiek izmantots pašattīrīšanas dzesēšanas sistēma.

ASUS ROG Zephyrus G15 ir aprīkots ar 76Wh akumulatoru un tas spēs nodrišināt apmēram līdz 10 stundām video atskaņošanai vai tīmekļa pārlūkošanai. USB C tipa ports nodrošina sekundāru uzlādi no pārnēsājamiem barošanas blokiem, līdz ar to, kad akumulators kļūss zems, varēsiet to uzlādēt ar kādu no šiem barošanas blokiem. Priekšpusē ir arī ļoti kvalitatīvi divi audio skaļruņi. Hi-Res Audio sertifikāts nodrošina, ka izmantojot austiņas būs augstas kvalitātes skaņa, ko patiešām nevar noliegt un skaņas kvalitāte ir ļoti laba.

 

Vai šo datoru ir vērts iegādāties?

Kopumā pat grūti teikt un varētu būt sarežģīta izvēle, ja meklētu tieši jaunu klēpjdatoru. Jā dators ir plāns, viegls, kvalitatīva korpusa, kas šajā klēpjdatorā ļoti patīk, tam ir arī ar labs displejs. Priekš spēļu datoru manuprāt šajā cenu kategorijā tas ir diezgan labs piedāvājums. Jaudas ikdienas darbiem pietiks, arī video spēlēs. Bet dators būs ļoti skaļš un arī ļoti karsts.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt