ASUS ROG Zephyrus M16 apskats

ASUS ROG Zephyrus M16 (GU603) ir jaunākais spēļu klēpjdators no Zephyrus sērijas. Īsumā šo klēpjdatoru varētu raksturot – jaudīgs, plāns un elegants.

ASUS ROG Zephyrus M16 ir aprīkots ar Intel Core i9 11. paaudzes procesoru, kam ir 8 kodoli un 16 pavedieni. Klēpjdators ir ticis arī pie jaudīgas NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB video kartes. Ar šo klēpjdatoru noteikti nebūs problēmu spēlēt prasīgas video spēles vai veikt kādus apjomīgus uzdevumus.

Dizains

Vizuāli ROG Zephyrus M16 izskatās ļoti eleganti. Tas ne tikai izskatās eleganti, bet ir arī ļoti kvalitatīvi izstrādāts. Korpuss ir izstrādāts no kvalitatīvas plastmasas, tas ir stingrs un nav jūtamas nekādas vājākas pozīcijas, kur tas nedaudz locītos. Ap displeju esošie rāmji arī ir ļoti stingri. Zephyrus M16 ir melnā krāsā un vizuāli tas pat diezgan līdzinās Razer Blade klēpjdatoriem.

Uz aizmugurējā vāka Zephyrus M16 modelim vairs nebūs izteiksmīgais ROG logo, kā tas bija agrākajiem Zephyrus modeļiem un iepriekš apskatītajam ASUS ROG Zephyrus G15Aizmugurējam vākam ir punktveida matricas dizains, līdzīgi tāpat kā Zephyrus G14 klēpjdatoram. Atverot un aizverot displeja vāku, tā aizmugurē ir redzamas tādas kā krāsu pārējas, kas būs redzamas tikai gaismā. Atšķirībā no Zephyrus G14 klēpjdatora, Zephyrus G16 nav saņēmis nekādas RGB vai cita veida funkcijas. Uz datora vāka ir izvietots ļoti neliels ROG logo ar uzrakstu Republic Of Gamers.

Atverot vāku, ir patīkami redzēt displeju ar ļoti šauriem rāmjiem. Pateicoties tam ASUS ir izdevies 15 collu šasijas datorā iebūvēt 16 collu displeju. Augšējā displeja rāmī ir iebūvēta arī video kamera. Displeju ir iespējams atvērt līdz pat 180 grādiem (nezinu kam gan tas vajadzīgs, bet nu, lai tā būtu). Atverot displeju, aizmugurējie dzesēšanas kanāli ir tieši pretī displejam, kas man personīgi īsti nepatīk. Tastatūra arī šim klēpjdatoram būtu parocīgāka, ja būtu pilnā platumā. Jāsaka, ka, rakstīt šo aprakstu uz šīs tastatūras bija visai neērti. Protams, pašas pogas ir nostrādātas kvalitatīvi, bet to izkārtojums ir salīdzinoši neparocīgs. Virs standarta tastatūras, kā jau ROG sērijas modeļiem pienākas, ir atsevišķas skaļuma regulācijas pogas un poga, ar kuru atvērt Armoyry Crate programmu. Pati tastatūra ir ar RGB krāsām izgaismota un regulējama.  Ieslēgšanas / izslēgšanas poga arī ir virs tastatūras, bet šajā pogā nav iestrādāts gaismas indikators, līdz ar to poga, kad klēpjdators darbojas, pat ir diezgan nepamanāma. Tas ir nedaudz nepierasti, jo visiem iepriekšējiem modeļiem bija indikators, kas norādīja, ka klēpjdators ir ieslēgts. Skārienpaliktnis ir diezgan liels un tas ir centrēts korpusa vidū.

Zephyrus M16 ir plaša portu izvēle. Kreisā puse atrodas strāvas kontaktligzda, HDMI 2.0b ports, Gigabit Ethernet ports, viens USB-A 3.2 Gen 2 ports, viens Thunderbolt 4 ports, viens USB-C 3.2 Gen 2 ports (ar DP 1.4 un PD 3.0 atbalstu),  3.5 mm audio/mikrofona ligzda. Labajā pusē būs viens USB-A 3.2 Gen 1 ports, microSD karšu lasītājs, Kensington drošības slots. Gan labajā, gan kreisajā pusē būs arī dzesēšanas kanāli. Attiecīgi vēl divi klēpjdatora aizmugurē. Klēpjdatora pamatne ir stabila uz galda virsmas, pateicoties gumijas kājiņām, kas ir gan datora priekšpusē, gan arī aizmugurē. Aizmugurējā gumijas kājiņa ir ar diezgan lielu paaugstinājumu, lai datora pamatne būtu augstāk no galda virsmas un uzlabotu dzesēšanu. Arī pašā pamatnē ir caurumi, kas palīdz šo jaudīgo klēpjdatoru dzesēt ar gaisa plūsmu. Bet ar visu to, diemžēl, klēpjdatoram patīk uzkarst diezgan pamatīgi.

Tehniskā specifikācija

Procesors – Intel Core i9-11900H procesors 2.5 GHz (24M Cache, līdz 4.9 GHz, 8 kodoli / 16 pavedieni);
RAM – 32GB DDR4 (papildināma līdz 48GB);
Videokarte – Intel UHD Graphics, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB;
Operētājsistēma – Windows 10 Home;
Displejs – 16 collu, WQXGA (2560 x 1600) 16:10, pret atspīdumu displejs, DCI-P3: 100%, atsvaidzes intensitāte: 165Hz, 3ms reakcijas laiks, IPS panelis, Pantone Validated, attiecība pret korpusu: 94%;
Atmiņa – 2TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD;
Svars – 1.9 kg;
Izmērs – 355 x 242 x 199 mm;
Pieslēgvietas – 1 x 3.5mm audio ports, 1x HDMI 2.0b, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort / power delivery, 1 x RJ45 LAN ports, 1 x karšu lasītājs (microSD), 1x Thunderbolt 4 support DisplayPort / power delivery;
Papildus – Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.2 (divjoslu) 2*2, RGB izgaismota tastatūra, Dolby Atmos audio sistēma, AI trokšņu slāpēšanas tehnoloģija, HD kamera;
Akumulators – 90Wh;
Krāsa – Melna;
Cena – ~3000 Eur.

Displejs

Zephyrus M16 ir aprīkots ar 16 collu displeju, kas nodrošina 2560 x 1600 izšķirtspēju un 16:10 malu attiecību. Displejs ir ļoti spilgts un tam ir pret atspīdumu pārklājums. Zephyrus M16 displejam ir ļoti labs krāsu pārklājums – 100% sRGB. Kā jau spēļu klēpjdatoram, tad šim Zephyrus M16 ir arī ļoti jaudīgs displejs. Displejs nodrošina 165Hz atsvaidzes intensitāti un tam ir 3ms reakcijas laiks. Displejs ir aprīkots ar IPS paneli. Tas ir Pantone Validated un  attiecība pret korpusu displejs aizņem 94%. Displejā nebūs grūtības saskatīt tekstus arī no asākiem skatu leņķiem.

Veiktspēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Video spēles

League Of Legends – Maksimālos grafikas iestatījumos spēle darbosies vidēji ar ~160 FPS.

Apex Legends – Augstākajos grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 123 FPS. Maksimālā displeja izšķirtspēja un ar vidējiem grafiskajiem iestatījumiem spēle vidēji darbojas ar 131 FPS. Nedaudz samazinot displeja izšķirtspēju un ar augstākajiem grafikas iestatījumiem, spēli jau iespējams spēlēt ar 163 FPS.

Fortnite – Maksimālajā izšķirtspējā ar Epic grafikas iestatījumiem spēle vidēji darbosies ~125 FPS. Hight grafikas izšķirtspējā spēle darbojas vidēji ar 145 FPS. Bet ar Medium grafikas iestatījumiem jau vidēji varēsiet spēlēt ar ~240 FPS.

Galerija

Vērtējums

Patika 

  • Ļoti jaudīga veiktspēja
  • 16 collu displejs, 15 collu šasijā. Arī pats displejs ir patīkams un spilgts
  • Plašs portu aprīkojums

Varēja būt labāk 

  • Pietrūka pilna platuma klaviatūra no korpusa malas līdz malai
  • Aizmugurējie dzesēšanas kanāli silto gaisu pūs tieši uz displeja
  • Pie slodzes klaviatūras pamatne ir diezgan karsta

Secinājumi

Kā jau spēļu klēpjdatoram, šeit ir viss nepieciešamais, lai pilnībā izbaudītu video spēles augstā līmenī – spēcīgi dzelži, spilgts un ar 165Hz atsvaidzes intensitāti aprīkots displejs. Ar šo klēpjdatoru nebūs problēmu spēlēt jaunākas video spēles augstos grafikas iestatījumos. Arī kā darba stacija šīs klēpjdators būs lielisks. Kā jau jaudīgam, kvalitatīvi uzbūvētam un labi aprīkotam klēpjdatoram, arī cena būs jaudīga. Esošajā komplektācijā klēpjdators aptuveni izmaksās ap 3000 Eur, kas nav maza summa. Bet tie, kas šādu klēpjdatoru var atļauties, tad domāju, ka nebūs vīlušies tā veiktspējā un izbaudīs video spēles pilnā krāšņumā. Klēpjdatoru nebūs problēmu arī paņemt kaut kur līdzi, jo tas patiešām ir kompakts un viegls. Arī bez pievienota strāvas adaptera, pateicoties 90Wh akumulatoram, būs iespējams uz klēpjdatora atskaņot video līdz 10 stundām. Video spēles bez stāvas avota gan īpaši nesanāks uzspēlēt.

Kopumā klēpjdators ir labs, bet tam ir arī savi mīnusi. Apskata veidošanas laikā, klaviatūra šķita neērta un tā prasītos pilnā korpusa platumā. Dzesēšanas risinājums šim datoram nav tas veiksmīgākais, jo dzesējot viss siltais gaiss atduras pret displeju un tastatūras pamatne arī ir pamatīgi karsta. Protams, šādi var radīt klēpjdatorus mazākā izmēra korpusā, bet nedomāju, ka šis ir labs risinājums spēļu klēpjdatoriem. Dzesēšanas troksnis, kā jau lielākajai daļai spēļu klēpjdatoriem Turbo veiktspējas režīmā, būs diezgan skaļš.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt