Jaunumi

Brazīlijā Apple saņēmis 2 miljonu naudas sodu par lādētāju neiekļaušanu iPhone 12 komplektācijā

Patērētāju aizsardzības aģentūra Brazīlijas Sanpaulu štatā ir piemērojusi Apple 2 miljonu ASV dolāru sodu. Saskaņā ar 9to5Mac sods piemērots par maldinošu reklāmu, pārdodot iPhone 12 bez lādētāja.

Apple oktobrī paziņoja, ka iPhone 12 komplektācijā nebūs iekļauti lādētāji un austiņas. Ražotājs šo pamatojis, citējot bažas par vidi. Komplektācijā tika iekļauts USB-C tipa kabelis. Apple sacīja, ka šāda izvēle arī spēs samazināt izejvielas par katru iPhone, ko tas pārdod, papildus samazinot telefona iepakojumu kastes izmēru. Kritiķi gan uzskatīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai samazinātu piegādes izmaksas, un vairāki vides eksperti norādījuši, ka ietekme uz vidi, visticamāk, būtu minimāla.

Brazīlijas Patērētāju aizsardzības aģentūra arī apsūdzēja uzņēmumu par to, ka tas nav palīdzējis klientiem, kuriem pēc iPhone viedtālruņu atjaunināšanas ir “problēmas ar dažām funkcijām”.

Šķiet, ka soda nauda nebūtu īpaši problemātiska  uzņēmumam Apple, kura ieņēmumi 2021. gada pirmajā ceturksnī bija 111.4 miljardi ASV dolāru (ietver arī iPhone 12 modeļu brīvdienu pārdošanas apjomus 2020. gadā).

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti