Apple un Google aizliedz lietotāju lokācijas datu tirdzniecību

Iespējams, iepriekš neesat dzirdējis par uzņēmumu X-Mode Social, taču tā kods izseko un pārdod atrašanās vietas datus. Šobrīd industrijas līderi Google un Apple mēģina šo problēmu novērst. Saskaņā ar Wall Street Journal rakstu, tehnoloģiju uzņēmumi ir uzstādījuši ultimātu izstrādātājiem dzēst X-Mode kodu no savām lietotnēm vai arī pastāv iespēja, ka viņu lietotnes tiks izņemtas no aplikāciju veikaliem.

X-Mode darbojas, iedodot izstrādātājiem kodu ievietošanai savās aplikācijās, kurš plašāk pazīstams SDK koda formātā. Šis kods izseko lietotāju atrašanās vietu. Pēc tam kods nosūta iegūtos datus X-Mode pārdošanai. Savukārt X-Mode, pamatojoties uz aplikācijas lietotāju skaitu, maksā izstrādātājam noteiktu summu. Saskaņā ar uzņēmumu, tā kods ir vairāk nekā 400 lietotnēs, tostarp daudzas lietotnes, kuras paredzētas musulmaņu lietotājiem. Viena no tām atgādina lietotājiem, kad lūgties, cita paredzēta iepazīšanās aplikācijām noteiktā reģionā, un darbojas līdzīgi kā Tinder.

Apple šobrīd dod izstrādātājiem divas nedēļas, lai noņemtu SDK, kamēr Google piešķir tikai vienu nedēļu, ar iespēju pagarināt termiņu līdz 30 dienām. Diemžēl, lietotāju atrašanās vietu izsekošanas un datu pārdošanas modelis nav nekas jauns: tagad ir panākts X-Mode liegums, taču saskaņā ar Motherboard ziņojumu, dati tika pārdoti arī ASV armijai.

Lai savienotu šo ar PSA: X-Mode un citi līdzīgi uzņēmumi var iegūt atrašanās vietas datus tikai tad, ja viņiem tiek dota atļauja. Bieži vien lietotnēs nav skaidri norādīts, ka jūsu atrašanās vietas datus izmantos X-mode, taču tagad katrai iOS un Android lietotnei būs jālūdz atļauja, lai varētu redzēt jūsu atrašanās vietu.

Protams, tas neaizsargās gadījumos, kad lietotnei ir nepieciešams izmantot atrašanās vietu (piemēram, iepazīšanās lietotnēs). Taču vispārīgi, tie ir pozitīvi jaunumi, ka gan Apple, gan Google, sāk ieviest striktākus regulējumus, kā arī daži likumdevēji sāk rūpīgāk apskatīt lietotāju datu nelegālu tirdzniecību.

Avots: The Verge

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt