TikTok liegums “nav godīgs”

ASV ieteicis TikTok nodalīšanu vai aizliegšanu. Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis sacīja, ka nav “godīguma, par ko runāt”. 

Šis solis ir tikai viens no daudzajiem Vašingtonas atbilžu sērijā, reaģējot uz ASV nacionālās drošības bažām par Ķīnu. Tas ir, no savienotiem transportlīdzekļiem līdz pat progresīvām mākslīgā intelekta mikroshēmām un celtņiem ASV ostās. 

Trešdienas likumprojekts, ko pārliecinoši pieņēma ASV Pārstāvju palāta, sniedz TikTok Ķīnas īpašniekam ByteDance apmēram 6 mēnešus, lai atsavinātu lietotnes aktīvus. Pretējā gadījumā draud aizliegums. 

“ASV Pārstāvju palāta, pieņemot šo likumprojektu, ļauj Savienotajām Valstīm nostāties pretējā pusē godīgas konkurences principiem un starptautiskās tirdzniecības noteikumiem,” sacīja Vangs Venbins, ministrijas pārstāvis.

“Ja tā sauktie nacionālie drošības iemesli var tikt izmantoti, lai tīšuprāt nospiest citas valsts ietekmīgos uzņēmumus, nav godīguma, par ko runāt.”

Ķīna ir nemitīgi atkārtojusi, ka ASV pārspīlē nacionālās drošības konceptu. Vangs jau iepriekš sacījis, ka iebiedēšanas darbības – kā viņš tās dēvē – traucē normālu starptautiskās tirdzniecības kārtību un galu galā sniegs pretēju rezultātu. 

“ASV pastiprinot šīs lietas risināšanu, ļauj pasaulei skaidri redzēt, vai ASV tā sauktā “uz noteikumiem balstītā konkurence” ir izdevīga pasaulei vai tikai pašmērķīga. 

ASV likumdevēji pauduši bažas, ka ASV lietotāju lietotnes dati varētu tikt nodoti Ķīnas valdībai. 

TikTok, ko izmanto aptuveni 170 milj. amerikāņu, liktenis ir kļuvis par nopietnu problēmu Vašingtonā. Tur likumdevēji ir sūdzējušies, ka viņu biroji saņem nemitīgus zvanus no lietotnes klientiem, kuri iebilst pret likumu. 

Vangs sacīja, ka ASV neatrada pierādījumus, ka TikTok pārkāpj nacionālo drošību. Tomēr valsts ļaunprātīgi izmanto savu varu, lai apdraudētu uzņēmuma eksistenci. 

TikTok izpilddirektors Šou Zi Čevs sacījis, ka uzņēmums nekad nav dalījies vai saņēmis pieprasījumu dalīties ar ASV lietotāju datiem ar Ķīnas valdību. Viņš pievieno “TikTok arī nepildītu šādu pieprasījumu, ja tāds jebkad tiktu veikts.”

Avots: Reuters 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt