Google mākslīgais intelekts spēj tekstu pārvērst mūzikā

Uzņēmuma Google komanda ir izstrādājuši mākslīgo intelektu, kas no teksta spēj izveidot līdz pat minūtei garu muzikālu skaņdarbu. Turklāt, sistēma spēj radīt arī melodiju, kas tiek svilpota vai dungota. Jaunā mākslīgā intelekta sistēma nosaukta par MusicML. Pagaidām tā vēl nav publiski pieejama, taču uzņēmums ir publicējis visai daudz paraugu ar to, kā tad tā īsti izskatās.

Google publicētie MusicML radītie piemēri ir visai iespaidīgi. No aptuveni rindkopas garuma teksta sistēma var radīt dziesmu konkrētā žanrā, ātrumā, kā arī iekļaut specifiski norādītos instrumentus. Gadījumā, ja nepieciešams veidot muzikālu skaņdarbu bez vārdiem, pietiek tikai norādīt nelielu aprakstu, ko no tā sagaidiet un sistēma spēs izveidot pat 5 minūšu garu melodiju. Ja nepieciešams kaut kas specifiskāks, iespējams arī norādīt, ko vēlētos dzirdēt konkrētos sekunžu intervālos.

MusicML spēj imitēt arī cilvēka vokālu. Vokāla sadaļā publicēti gan dažādi kora ieraksti, gan operas ieraksti, gan arī vienkāršāki solo. Balss ieraksti pagaidām gan nav īpaši skaidri un šķiet pat nedaudz “graudaini”, taču visticamāk, ka to kvalitāte ar laiku tiks uzlabota.

MusicML vietnē starp publicētajiem skaņdarbiem izvietotas visai dažādas kategorijas, starp kurām var atrast pat skaņdarbus, kas radīti, balstoties uz gleznu aprakstiem. Vairāk par Google jauno mākslīgā intelekta projektu un publicētos skaņdarbus iespējams apskatīt šeit.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt