Sociālās distancēšanās rezultātā gandrīz ikvienam ir nācies veikt darba sapulces vai vienkārši sazvanīties ar draugiem videozvanā. Bieži vien esam neapmierināti ar to, kā izskatāmies datora ekrānā. Kā uzlabot videozvanu? Kur labāk sēdēt, lai iegūtu labāko gaismu? Daži ieteikumi par to šajā rakstā!
Izmanto dabīgās gaismas avotus
Vispirms nepieciešams sākt ar apgaismojumu, jo no tā būs atkarīga vieta, kur sēžat. Ja iespējams, izmantojiet dienas gaismu, bet neļaujiet tai spīdēt no muguras – sēdiet tai pretī. Ja izmantojat mākslīgo gaismas avotu, labāko gaismu iespējams iegūt, ja tas atrodas tieši Jums priekšā vai ne vairāk kā 45 grādu leņķī. Ņemiet vērā to, ka arī datora ekrāns ir gaismas avots, tādēļ atcerieties pielāgot arī datora ekrāna spilgtumu. Spilgts datora ekrāns var pārgaismot seju, padarīt to blāvāku, kamēr dienasgaisma radīs patīkamu siltu, dabīgu toņu atblāzmu.
Pacel kameru nedaudz augstāk
Kādā augstumā turēt datora kameru? Videozvans izskatīsies vislabāk, ja kamera atradīsies acu līmenī. Galds visticamāk būs par zemu, tādēļ, lai iegūtu labāku leņķi, zem datora nolieciet pāris grāmatas un paceliet to nedaudz augstāk.
Pārbaudi video vēl pirms zvana
Kad tikšanās ir sākusies, jutīsieties neveikli, regulējot gaismas spilgtumu, vai kameras leņķi, tādēļ vislabāk izmēģināt videozvanu pirms tikšanās. Gan Zoom, gan Skype piedāvā iespēju pirms zvana sākšanās veikt video priekšskatījumu, lai varētu veikt nepieciešamos uzlabojumus.
Kad zvans ir sācies, ieteicams slēpt sava video priekšskatījumu. Redzot sevi video, daudziem ir vēlme sakārtot matus, vai regulēt kameras leņķi sarunas laikā. Šādas darbības mēdz novērst uzmanību no sarunas.
Atrodi klusu vietu un izmanto savas labākās austiņas
Lielākoties mums nav lielas kontroles par audio, taču vislabāk tas, protams, izkalausīsies, ja atradīsities klusā vietā. Ņemiet vērā arī to, ka austiņām var būt labāks mikrafons nekā datoram. Lielākai daļai videokonferenču programmu ir rīks, kas ļauj pārbaudīt mikrafonu, tādēļ ir iespēja arī izmēģināt, kuru austiņu mikrafonam ir visskaidrākā skaņa.
Mikrafons uztver visas skaņas, kas notiek apkārt, tādēļ vislabāk, brīžos, kad nerunā, izmanto videokonferenču programmu iespēju, to izslēgt.
Iekārtojies ērti!
Lai arī videozvans, ļauj tikties neizejot no mājām, atceries, ka šādām tikšanām ir arī savi mīnusi. Ilgstoša sēdēšana dīvānā var kļūt ne pārāk ērta. Dažkārt videokonferences ievelkas 2 stundu garumā, tādēļ pirms tām izsver, kas ir visērtākā vieta videokonferencei. Rakstāmgalds visticamāk būs vispiemērotakā vietā, kas ļaus gan ērti pievienot datoru lādētājam, gan nepieciešamības gadījumā, veikt piezīmes pierakstos.
Avots: The Verge