Microsoft atvieglo formulu lietošanu programmā Excel un pievieno jaunas funkcijas

Formulas ir nepieciešamas, lai tabulās iekļautu matemātiskos aprēķinus, taču to lietošana programmā Microsoft Excel ir var šķist sarežģīta un kļūt garlaicīga. Jaunākajā atjauninājumā ir pievienota neliela automatizācija, lai palīdzētu Excel tīmekļa lietotājiem, taču Microsoft ir pievienojis vēl pāris jaunas funkcijas.

Excel 2022. gada decembra atjauninājumā ir iekļautas vairākas jaunas funkcijas tīmekļa, Windows un Mac versijām. Galvenā no tām ir izvēles automātiskās aizpildīšanas funkcijas, kas tīmekļa lietotājiem palīdz ievadīt formulas.

Izmantojot formulu ieteikumus, tīmekļa programma Excel automātiski piedāvā SUM, VIDĒJA, COUNT, COUNTA, MIN vai MAX formulas, kad lietotājs ievada zīmi “=”, pamatojoties uz kontekstu. Piemēram: ja programmatūra pamana, ka blakus citām kolonnām, kurās ir skaitļi, ir aile ar nosaukumu “Vidējais”, tā var automātiski ieteikt formulu, lai vidēji aprēķinātu blakus esošos skaitļus. Šī funkcija, kas pašlaik ir pieejama tikai angļu valodā, varētu ietaupīt Excel ekspertiem nedaudz laika vai palīdzēt citiem lietotājiem iemācīties ievadīt formulas.

“Formula pēc piemēra” var automātiski aizpildīt šūnu grupas lietotājiem, kuriem parasti būtu atkārtoti jāievada viena un tā pati formula vairākās rindās vai kolonnās. Microsoft šo funkciju salīdzina ar Flash Fill, taču tā var kopēt formulas, nevis vienkāršu tekstu.

Cita funkcija, ko uzņēmums pašlaik ievieš, var lietotājus informēt, ja saite uz mākoņa darba grāmatu ir bojāta, un ieteikt jaunu vietu saites labošanai. Uzņēmums ir arī piešķīris funkciju panelim meklēšanas joslu.

Microsoft ir pievienojuis arī dažas jaunas funkcijas arī Excel Windows versijai. Lietotāji tagad var nospiest Alt + F12 (vai Option + F12 operētājsistēmā Mac), lai ātri piekļūtu Power Query Editor.

Excel tagad ļauj arī ievietot attēlus no avota saitēm šūnās, ieskaitot alternatīvo tekstu. Šī funkcija atbalsta BMP, JPG/JPEG, GIF, TIFF, PNG, ICO un WEBP attēlu formātus. Lietotāji var pielāgot attēla izmēru, lai aizpildītu šūnu vai saglabātu konkrētus pikseļu izmērus.

Uzņēmums arī pievienoja izklājlapu, kurā precizēts, kurā Excel versijā ir katra jaunā funkcija.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt