Pirmo reizi 10 gadu laikā Wikipedia veiks dizaina izmaiņas

Wikipedia ir kļuvusi par neatņemamu tīmekļa kultūras sastāvdaļu jau gandrīz divdesmit gadus. Tā ļauj lietotājiem pārlūkot miljoniem enciklopēdijas ierakstu no datora, planšetdatora vai viedtālruņa. Lai vietne būtu pieejamāka jauniem lietotājiem, Wikipedia izlēmusi veikt dizaina uzlabojumus. Tie nav veikti pēdējos desmit gadus.

Visas piedāvātās jaunās funkcijas un dizainus iespējams apskatīt MediaWiki ierakstā. Tur atrodami daži animēti GIF, kas parāda, kā jaunais izskats varētu izskatīties. Jaunais satura rādītājs šķiet īpaši saistošs. Tas varētu ļaut izlaist dažas sadaļas, nepārritnot tām pāri un netērējot lieki laiku.

Paslēpjama sāna josla būs pirmās izmaiņas. Tā ļaus lietotājiem paslēpt izvēlni, lai ierobežotu nevajadzīgu saturu, palielinātu lasīšanas ekrānu un atvieglotu fokusēšanos uz nepieciešamo. Lai pārslēgtu lasāmās lapas valodu, vietnei tiks pievienota arī vienkārša viena klikšķa poga.

Wikipedia arī pievienos uzlabojumus vietnes meklēšanas rīkam, lai atvieglotu citu lapu atrašanu, un pārkonfigurēs logotipu, lai tas būtu mazāks katrā Wikipedia lapā.

Vietnes mātesuzņēmums Wikimedia Foundation bloga ierakstā paziņoja, ka izmaiņas notiks pakāpeniski ilgākā laika posmā, ļaujot lietotājiem izmēģināt funkcijas pirms tās oficiāli tiek atklātas. Plānots, ka līdz 2021. gada beigām Wikipedia darbvirsmas versijas izskatas tiks pilnībā pārveidots. Vēl nav zināms kā un vai tiks pārveidota arī mobilā versija.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt