Vienkārši padomi ergonomiskai darba videi

Bieži vien aizmirstam vienkāršākos padomus, lai varētu ilgstoši un bez sāpēm darboties pie datora. Cilvēkiem, kuri nepievērš uzmanību ergonomikai, bieži vien parādās dažādas veselības problēmas. Šajā rakstā uzskaitām dažus padomus, kas palīdzēs darbu pie datora padarīt nedaudz ergonomiskāku.

1. Pārliecinies, lai rokas vienmēr ir atbalstītas pret krēslu. Ja rokas visas dienas garumā “karājas’” gaisā tad vari būt drošs, ka sāpēs kakls vai pleci.

2. Datora monitoram nevajadzētu atrasties pārāk tuvu acīm. Ideālā distance starp monitoru un galvu ir apmēram rokas stiepiena attālums līdz monitoram. Monitoram arī nevajadzētu atrasties augstāk par acu līmeni, bet tastatūrai jāatrodas tieši priekšā datora ekrānam, lai nevajadzētu bieži kustināt kaklu, skatoties uz augšu un uz leju.

3. Nerunā pa telefonu, kuru esi piespiedis pie auss, atbalstot to ar plecu. No tā var veidoties mugurkaula ieliekums.

4. Ik pa laikam, paskatoties uz kādu objektu tālumā, atpūtini acis. Tas palīdzēs darbspējai ilgtermiņā

5. Lai nesastieptu plecus, kamēr strādā pie datora, pārliecinies, lai tastatūra un datora pele neatrodas pārāk tālu.

6. Kad sēdi krēslā, kājām nevajadzētu karāties. Ja pēdas nesasniedz grīdu, tad izmanto kāju paliktni vai pieregulē krēslu un tastatūru zemāk.

7. Pārliecinies, ka sēdi taisni un neliecies uz vienu vai otru pusi. Jebkāda veida liekšanās vai sniegšanās pēc perifērijas ierīcēm būs kaitīga mugurkaulam.

8. Ik pa laikam piecelies kājās un pastaigā apkārt. Ja šādas iespējas nav, tad atceries kārtīgi izstaipīties. Ilgas stundas pie datora ekrāna car padarīt ķermeni stīvu.

9. Novieto datora monitoru tā, lai tam virsū nespīdētu saule. Pievērs uzmanību arī tam, kāds ir fons vietai, kur atrodas monitors – spožas krāsas izraisīs acu nogurumu ātrāk!

10. Mēģini savus uzdevumus plānot tā, lai nebūtu ilgstoši jāsēž vienā pozā vai jāatkārto vienādas darbības.

11. Izmantojot datora peli, kalkulatoru, vai citu ierīci, locītavām jābūt taisnām.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt