Xbox izmanto mākslīgo intelektu un Minecraft, lai mācītu bērniem par drošību internetā

Pirms vispasaules drošāka interneta dienas Xbox izmantoja interaktīvu viena spēlētāja Minecraft spēli, lai mācītu bērniem par drošību un kultūru internetā. Neatkarīgi no tā, vai spēles spēlējat pie datora vai konsolē, drošībai internetā būtu jābūt galvenajai prioritātei. Pateicoties jaunajai Minecraft spēlei ar nosaukumu Privacy Prodigy, bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem spēlējot var apgūt šo svarīgo prasmi. 

Saskaņā ar Xbox bloga rakstu Privacy Prodigy ir “aizraujoša, uz spēli balstīta mācību pieredze”, kas ir turpinājums Minecraft Education sērijas CyberSafe. Izmantojot šo mācību līdzekli, bērni varēs saprast, “kā saglabāt savu personas datu drošību”.

“Spēlētāji tiks iepazīstināti ar stratēģijām, kā aizsargāt savus personas datus, un uzzinās, kā mazināt iespējamās problēmas, kas var rasties kompromitētas informācijas dēļ,” teikts paziņojumā. Cerams, ka tādējādi skolēni apgūtas digitālās pratības prasmes, kā arī tiks aicināti būt uzmanīgiem, uzticoties personām internetā.

Privacy Prodigy ir pieejama Minecraft izglītības bibliotēkā. Vai arī, lai bez maksas piekļūtu šai mācību pieredzei mājās, varat pieslēgties Minecraft Bedrock, kas atrodams Minecraft Marketplace.

Mākslīgais intelekts

Saziņa ir būtiska jebkuras spēles sastāvdaļa. Tā kā tiešsaistē parasti nesatiekaties ar citu spēlētāju aci pret aci, vārdiem var būt būtiska nozīme. Tāpēc Xbox izmanto mākslīgā intelekta un uz cilvēku ieskatu balstītu Community Sift platformu, lai klasificētu un filtrētu attēlus, ziņojumus un videoklipu saturu. 

Community Sift palīdz speciālistiem noteikt, kad saruna ir aizskaroša un kad vienkārši tiek izmantoti spēļu žargoni, norāda Xbox. Šādi uzņēmums var padarīt spēļu mācību vidi bērniem piemērotāku un drošāku.

Minecraft atkal nāk palīgā

Minecraft ir viena no spēlēm, kas veicina radošumu. Šīs daudzpusīgās spēles apvienošana ar produktīvu izglītojošu pieredzi ir visai veiksmīgs lēmums, lai padarītu mācīšanos jautru un saistošu jaunākajai paaudzei.

Minecraft Education izstrādātāja Mojang uz spēli balstītā platforma ļauj spēlētājiem pieiet problēmām un jaunām mācībām no dažādām perspektīvām pazīstamajā Minecraft pasaulē. Piemēram, Mojang mudina spēlētājus apgūt programmēšanas prasmes, lai izkļūtu no mīklu pilnajām istabām. Citā uzdevumā ir jāizpēta piecas dažādas Minecraft pasaules un jāiejūtas dažādu dzīvnieku tēlos, kas apvienoti ar informāciju no BBC seriāla Frozen Planet IIProjekta ietvaros pieejamas vairāk nekā 500 dažādas nodarbības.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt